Yaşlanma Karşıtı Teknolojinin Geleceğine Hoş Geldiniz

Son 5 ila on yılda bilgili olan tıbbi piyasadaki değişim kayda değerdir. Yaşlanmaya ve mdash’a karşı savaş geliştirmek için geliştirilenler gibi tıbbi ile ilgili teknoloji söz konusu olduğunda, pivot daha da belirgindir.
Teknoloji, yaşlanma karşıtı pazarı birkaç yöntemle etkiliyor. Birincisi, fiziksel görünümü içeren yaşlanma prosedürünü sınırlama girişimlerini etkiliyor. İkincisi, yaşlanma sürecinin gerçek patofizyolojisini de etkiliyor.
Tech, dünyadaki hemen hemen her bir pazar üzerinde etkili olmasına rağmen, bir tedavi veya patolojik hastalık tedavisine göz atarken en ufak gelişmeler bile tüm ayrımı yapabileceği için tıbbi iş önemlidir.
Yaşlanma, bir durum olarak, hiçbir şekilde ortadan kaybolmuyor. Doğal olarak, onu çevreleyen teknolojilerin müşteriye uyarlanmaya devam etmesini gerektirmesi gerekiyor.
Yaşlanma Karşıtı Teknoloji Nasıl Gelişti
Eskiden, sağlık hizmetleri kök sebeplerinden ziyade yaşlanma belirtilerine odaklanmıştır. Günümüzde yaşlanmayı önleyici analizin varolduğu yol, yalnızca yaşlanmanın neden gerçekleştiğini değil, aynı zamanda onu nasıl frenlemek ya da onarmak için olduğunu da anlamayı amaçladığı için birincil bir örnektir.
Yaşlanma kökeni ve bu değişkenlerin hangi değişkenlerin analiz tabanlı teknolojilerden uygulamalı teknoloji çözümlerine geçiş yapmamıza izin vereceğini araştıran araştırmalar devam ediyor. Mesela benim girişimim, Başkan Barack Obama ve Rsquos 2013 Birleşik Devletinin konuşması ve organ yeniden canlandırması ve çözümü konusunda bir konuşma puanı alıyor ve bir çözüme doğru çalışıyor.
Hasar görmüş organları yeniden canlandırmaya yardımcı olacak ilaçlar geliştiriyoruz, aynı zamanda bir beyin inisiyatifi de kuruyoruz. Umarız sonuncusu, Alzheimer hastalığı ve diğer nörodejeneratif hastalıkların ardındaki patoloji, tetikleyici ve mekanizmalar hakkında ışık tutacaktır.
Teknoloji, özellikle uygulama, giyilebilir cihazlar ve dijital teşhis cihazları kapsamında bu yaklaşımı bizim için kolaylaştırır. Standart teşhis prosedürlerinden çok daha fazla olan bu yeniliklerin patolojik ve fizyolojik olumlu yönleri vardır. Basitçe mevcut yaşlanma önleyici teknolojinin çoğunun patolojik olması nedeniyle fizyolojik olarak yaşlanmayı yavaşlatmaz, bununla bağlantılı hastalıkları yok eder.
Bu, hastayı değil piyasa taleplerini karşılayacak ek bir teknik olup, fizyolojiyi anti-aging teknolojisinin tüm uzmanlığına kavuşturmamaktadır. İş odaklı teknolojinin aslında kendi ek yararlarından faydalanmadığını söylemek zorunda değilsiniz; tıp doktorları ve araştırmacıları, insan vücudunun nasıl çalıştığına ve tepki verdiğine dair anlayışımızı geliştiren verilere erişim sağlıyor.
Maalesef, var olan yinelemeler kısıtlanmış ve hastaya teknolojik imkânların tüm potansiyelini sağlamak için kısıtlanmıştır.
Oyunu Değiştiren Eğilimler
Tarihsel olarak, yaşlanma çalışmasının önündeki en büyük engellerden biri, özellikle yaşlılar ve sakat kişiler açısından veri toplamak ve sağlığı izlemek için kapasitemiz ve erişilebilirliğimizdi. Giyim eşyaları, mobil uygulamalar ve dijital teşhis, yaşla ilişkili sağlık sorunları konusunu tanılamak ve tedavi etmek için sahip olduğumuz bilgileri toplamak ve dizinlemek için daha kolay olmasını sağlayacaktır.
Bu ilerlemeler, her bir alışverişte ve araştırmacıya verilerin, uygulamalara, bilgisayara ve akıllı telefonlara hızlı ve rahat bir şekilde, genellikle otomatik olarak senkronize edilmesine veya iletilmesine olanak tanır. Bilgi ve bilgi ve olguların yönetimine bir alternatif olarak, cihaz şimdi sizin için her şeyi halleder.
Bu yöntem, yaşlanma konusunda komple, korelasyon, nedensellik ve doğa değişkenleri gibi unsurları kapsayan çok daha ayrıntılı bir bakış sağlar. UV bulgulama yamaları ve nem algılayan maskeler gibi cihazlar, ilaç protokollerini gerçek zamanlı olarak kaydetme ve ayarlama imkânı tanıyor ve böylece doktorlar ve hastalar cilt hasarını ve kuruluğu artırmak için hızlı hareket ediyorlar. Diğer seçenekler belki de zamanından daha fazla uyuşturucu veya cilt artırıcı serumlar sağlayabilir ve böylece hastadan hemen hemen hiç iş gerekmez.
Bunu yapan cihazlar, yaşlı müşterilerin yaşlanmayı önleme teknolojileri ile ne kadar meşgul olduklarını etkileyebilir ve doğrudan, zahmetsiz ve kullanışlı bir şekilde tamamlayabilir ve etkileyecektir. Bu kadar küçük tutulum gerektiği için, yaşlanmayı önleme pazarında erkeklerle kadınların etkileşimde bulunmaları çok daha erişilebilir ve daha az zorlaşmaktadır.
Tüm yuvarlak hedef, acil durumlarda temel bilgi ve olguları mağdurlara veya bakıcılara kanalize eden bir şey üretmek için yeterli değildir. Bitiş sonucu, yaşa bağlı hastalıklar ve endişelerle ilgili tedavilere yaklaşmamız gerekir.