Sayılarla Evsizlik

Evsiz olduğuna inandığınız birini gördüğünüz takdirde elinizi kaldırın. Tüm ellerin bittiğini görebiliyorum!
Bu hafta 61 yaşında olacağım ve gençken senaryo şu an olduğu gibi değildi. Benim gençliğimde, evsiz olan kişilerin büyük çoğunluğu erkekti. Çok avuç kadın ve hatta evsiz olan çocuklar çok daha azdı.
Eskiden, evsiz erkek kelimeleri “hobos” ya da daha kötüsü olarak biliyoruz. Biz onları “raylar sürüyor” demiştik, demiryolu yük vagonlarına açılıp kapandı ve seçtikleri bir hayat yaşıyor, özen ve sıkıntı yoktu. O zamanlar evsiz yaşam romantikleşti ve hayata elverişli evsiz erkekleri toplum için uygulanabilir sorumlulukları üzerine herhangi bir düşünmeye gerek duymadan tasvir eden “Kuzey İmparatoru” ya bakan Lee Marvin gibi hareketli resimler yaratıldı.
Şimdi, bu evsizlik imgesi değil. Deneyimlerim doğrultusunda, bulundum:

* Günümüzde evsiz olan insanların% 40’ı kızlar ve çocuklar. Aslında hayat tarzlarıyla ilgili hiç içerik filmi yok, aslında kimse onların durumundan bahsediyor. Ve şüphesiz, bu bayanlar ve çocuklar evsiz kalmayı tercih etmemiştir. Puanların daha da kötüye gitmeyeceği gibi, evsiz kalmaya başlayan kadınların ve küçük çocukların sayısı da artıyor.
Günümüz evsiz insanların% 25’i savaşta, genellikle Vietnam Savaşı’nda görev yapmış insanlar. Bu sayının düşeceğini sanıyordum, ancak Irak Savaşı gazileri zihinsel ve fiziksel sağlığa önem vermeyen ya da hiç ilgilenmeyerek geri döndüler ve bir süre için% 25 düzeyinde kalacak. Savunma Bölümü, geri dönen Irak Savaşı gazilerinin% 17’sinin travma sonrası travma sonrası gerginlik bozukluğu (TSSB) ile geri döndüğünü keşfetti. TSSB (eski adıyla “savaş yorgunluğu” olarak anılır) kurbanları için muhtemelen 30 ila 40 yıl arasında varolabilecek bir durumdur.
* Şu anda evsiz olduğumu öğrendiğim insanların% 35’i, bazı türden yıkıcı, pratik tecrübeye sahip erkeklerdir. Tam olarak evsizlik yaşamının tamamen özgür yaşam tarzı nereye gitti? Hiç kimsenin evsiz kalmayı seçtiği hayatı olmayan bir yaşam biçiminin bir efsane olduğu görüşünü öneriyorum. Hiç olmadı. Ancak mit filmler için iyi bir hikaye dizisi sundu.
Altmış yıl içinde ne oldu? Evsiz insanlar kimlerdir? Neden açık havada yaşıyorlar? Neden ikamet etmiyorlar? Aman Allahım, ne oldu
2007’de, Evsizliğe Son Ulusal İttifak, “Homelessness Counts” (Homelessness Counts) adlı raporunu gerekçe göstererek dile getirdi:

* Birleşik Devletlerde her akşam evsiz olan 672.000 kişi (nüfusu 300 milyonun üstünde).
* Birleşik Devletlerde yılda 3.5 milyon insan evsiz kalmaktadır.
* Los Angeles Konut Hizmetleri Kurumu (LAHSA) “2007 Büyükşehir Los Angeles Evsiz Sayısı” raporunda, Los Angeles’ta (on milyondan fazla nüfus), yaklaşık 16.000 kişinin Kaliforniya eyaletinde evsiz kaldığı öğrenildi (toplam nüfus: 36 milyon). milyon), California orada:

* Her akşam evsiz olan 10,000’den fazla çocuk ve gençler.
* İlçede her gece 74.000 evsiz erkek, kız ve küçük çocuklar.
* 2006 yılı boyunca Los Angeles’ta 141.000’in üzerinde evsizlik yaşandı. “Los Angeles İlçesinin 2006 Kısa Vadeli Konut Rehberinde” Sığınma Evlilik Ortaklığı, 74.000 kişilik evsiz barınağın sadece 17.000 sığınak yatağının bulunduğu tespit etti. her gece evsiz olan erkekler ve kadınlar. Açıkçası, insanlar “dışarıda” yaşıyor çünkü sadece “han’da boşluk yok”.
            Evsizlik nedenleri nelerdir?

The Huffington Post’ta okumaya devam edin