Psikolojik Harp ve Yeni Dünya Düzeni’nin Servando Gonzalez yazarıyla tanışın

Şu anda, kitapçıkların.com yayıncısı ve editörü Norm Goldman’ın, Küba doğumlu Servando Gonzalez’in Psikolojik Savaş ve Yeni Dünya Düzeni: Amerikan İnsanlarına Karşı Gizli Savaş’ın yazarı olarak misafirimize sahip olması onurlandırıldı.
Servando eğitimini Havana Üniversitesi’nde tarihçi olarak aldı. Latin Amerika tarihi, istihbarat, casusluk ve göstergebilim üzerine kitaplar, makaleler ve makaleler yazdı. Ayrıca Historia heretica de la revolucion fidelista, The Secret Fidel Castro: Sembolü, Nükleer Aldatmaca: Nikita Khruschev ve Küba Füze Krizi ve La madre de todas las komplikasyonları: “novela de suggests subversivas, hepsi dışarı Amazon .com. Ayrıca, Amerika’daki Treason belgesellerine de ev sahipliği yaptı: Treason’da Dış İlişkiler ve Ortaklar Konseyi: San Leandro, Kaliforniya’daki Xzault Medya Grubu tarafından üretilen CFR-CIA-Castro Bağlantısı.
Harika bir gün Servando ve röportajımıza katıldığınız için teşekkürler
Norm:
En son kitap Psikolojik Hareketi ve Yeni Gezegen Düzeni: Amerikan İnsanlarına Karşı Gizli Savaş hakkında dinleyicimize biraz bahseder misiniz?
Servando:
Yirmi beş yıldan fazla bir süredir istihbarat ve casusluk hakkında araştırma ve yazıyorum. Önceki kitaplardan iki tanesi, The Secret Fidel Castro: Sembolün Bozulması ve Nükleer Aldatmaca: Nikita Kruşçev ve Küba Füze Krizi, istihbarat ve casusluk bakış açısından çalışmalar.
Yaklaşık iki yıl önce, Merkezi İstihbarat Teşkilatı hakkında bir kitap yazmaya başladım. Onu başlıklıyorum CIA’nizi Hoşçakalın: Neden Ajans Oblivion’a Soluyor? Bununla birlikte, yarı yolda, CIA önemli bir bileşen oynamış olsa da, kitabın kapsamının sadece CIA’den çok daha geniş olduğunu fark ettim. Bu yüzden başlığı Psikolojik Savaş ve Yeni Gezegen Düzeni: Amerikan Halklarına Karşı Gizli Savaş olarak değiştirdim.
Kitabın temel tezi, Amerika’nın savaşta olması. Ama standart savaş alanları ve mdashat tankları, savaş gemileri ve uçakları ile standart bir savaş değil, ama değil. Savaş alanı erkekler ve kadınlar ve rsquos zihinleri olan gizli, sinsi bir savaş çeşididir. Onun ana silahı, propaganda, dezenformasyon, kurnazlık, aldatma yoluyla kitlesel beyin yıkamasıdır ve bugün Nazi Almanyası’na karşı herhangi bir insana karşı kullanılmayan büyük bir ölçekte yatmaktadır. Önemli olsa da, bu unsurlar çok dikkatli planlanmış ve uzun ve kısa vadeli psikolojik savaş operasyonlarının bir dizi serisinin sadece bir parçasıdır. Sentezde, bir psikolojik savaş ve mdasha PSYWAR.
Norm:
Birisini Psikolojik Harp ve Yeni Gezegen Düzeni: Bugün Amerikan İnsanlarına Karşı Gizli Savaş eğitimi için birisine tavsiye etmenin en iyi amacı nedir? Neden bunun şu anda önemli bir kitap olduğunu varsayalım? Bu kitap için umutlarınız neler?
Servando:
Bu doğru inananlar & ldquoconservative & rdquo Cumhuriyetçiler veya & ldquoliberal & rdquo Demokratlar için bir kitap değildir. Bu kitabı, bugün iki partinin bir aldatmaca olduğunu, liderlerimizin bize ihanet ettiğini ve perdelerin arkasındaki komplocular tarafından kontrol edilen ana akım medyanın bizi beslediğini fark eden Amerikan halkının büyüyen kesiminin herhangi bir şahsı için savunuyorum. dezenformasyon ve yalanlarla.
Komplocular daha küçük bir grup Wall Street bankacıları, petrol müştemilatları ve uluslararası kuruluşların CEO’ları, çoğu Dış İlişkiler Konseyi’nin (CFR) üst düzey üyeleridir. ABD hükümetinin toplam yönetimine yönelik itici güçleri, 1913’te Wilson yönetimiyle başlamış olsa da, İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesi nedeniyle, Amerikan halkına karşı gizlice sürülen, tamamen gelişmiş bir psikolojik savaşa dönüşmüştür. Bu gizli savaşın kilit bileşenleri, Devlet Departmanı, Ulusal Güvenlik Konseyi, Merkezi İstihbarat Teşkilatı, Allen Dulles, Henry Kissinger, Zbigniew Brzezinski ve Fidel Castro gibi bazı gizli komplocular ve rsquo gizli ajanları kadar etkili olmuştur. Burçlar, Klintonlar ve şimdi Obama da bu gizli ajan grubuna aittir.
Bu komplocuların nihai amacı, Amerikan cumhuriyetinin tamamen yok oluşudur, bildiğimiz gibi, dünyadaki tüm komünist feodal totaliter toplumun tam kontrolünün altında, sadece hiper zengin ve süper yoksulun var olacağı yer. Bu, yeni Gezegen Düzeni ile içten içe temas ettikleri toplumdur.
Kitabım, bu komplonun varlığına inanan halkın genişleyen kesiminin doğru olduğuna dair ek bir kanıt sunuyor. Umarım Cumhuriyetçiler ve Demokrat partilerindeki gerçek inananları, açıklanamayan olaylara ilişkin seçenek açıklamalarını araştırmaya motive edecek kadar şok ederler.
Norm:
Kitap için en önemli ilham kaynağı neydi?
Servando:
Yukarıda bahsettiğim gibi, ilk düşünce CIA hakkında bir kitap yazmaktı. Anahtar ilham, altmış yıl öncesinden daha fazla yeri alan bilinmeyen bir olaydı. CIA ile ilgili kitapların çoğu, 1953’te İran ve rsquos Başbakanı Muhammed Mossadegh’i devirmek için Ajans ve rsquos bölümüne ve 1954’te Guatemala & rsquos Başkanı Jacobo Arbenz’i deviren darbe ve aleyhtarına değiniyor. Ancak, 1945 Nisan’ının Bogot ve aacute’deki isyanlarından neredeyse hiç bahsetmiyorlar veya tamamen görmezden geliyorlar Kolombiya.
Bogotazo (isyanların bilineceği isim), yeni üretilen CIA tarafından gerçekleştirilen ilk sahte bayrak gizli operasyonu oldu. Hegelci bir çeşitlilik (tezi-antitez-sentez) psikolojik savaş operasyonu (PSYOP) idi ve nihai hedefi Amerikan ve Latin Amerikalı halklarını komünizm korkusuyla korkutmaktı. , yok oldu.
Bogotazo, Batı yarıküredeki Soğuk Savaşın başlangıcını işaret etti. CFR komplocular için oldukça karlı olduğunu kanıtladı. Sovyetler Birliği’nin çöküşünden hemen sonra yeni bogeyman, terörizmi tanıtmak için komplocular tarafından yapılan 9/11 PSYOP, Bogotazo’nun bir karbon kopyasıydı.
Kitabın tüm bölümünü Bogotazo’nun analizine ayırdım. İçinde CFR komplocularının Fidel Castro’yu işe almak ve onu Kolombiya’ya göndermek için yeni tasarlanmış CIA’yı nasıl kullandığını kanıtlayan yeterli kanıt getirdim. Castro ve rsquos, bir ajan provokatör olarak işlev görmekte, ayaklanmacılara karşı komünistleri suçlamak için sahte deliller dikmek istemiştir.
Norm:
Bazı araştırma yaklaşımlarınızı ve kitabınız için kaynakları nasıl konumlandırdığınızı açıklayabilir misiniz?
Servando:
Uzman eğitimim tarihçi. Ancak, bir süre önce, tarihçinin analiz araçlarının, istihbarat ve casusluğun çok önemli bir işlev oynadığı son tarihsel olayları incelemek için yeterince fantastik olmadığı sonucuna vardım. Bu yüzden, kendi çalışma stratejimi oluşturdum, benimle iletişim kurdum ve benimle ilgili bir etiktaşım. & Rdquo (İstihbarat lingo’da, zeka ve casusluğun modus operandi’si.) Tarihçinin çalışma metodolojisinin zekanınkiyle bir karışımından oluşur. analisti.
Sonuç olarak, CIA, OSS, CFR ve diğer örgütleri dürüst hatalar ve gizli başarılarda (Uygun), ya da gerçek inananların bakış açısına göre saf inananların bakış açısından analiz etmedim. CIA kötü niyetleri veya aptallığı (Sol), ancak istihbarat analistinin kuşkulu, şüpheci perspektifinden çıkarır. Okuyucular bu kitapta onaylayabildiğinden, bu perspektiften bakıldığında, öğeler önemli ölçüde değişmektedir.
Ayrıca, bu kitap CFR, OSS, CIA ve Castro hakkında yeni veya daha az bilinen gerçeklerle dolu olsa da, benim temel vurgularım, geniş çapta tanınanlar gibi gerçeklerin yorumlanması üzerinde olmuştur. İstihbarat çözümlerinin çoğu, istihbarat işinin en zor yönünün, ham verilerin toplanması değil, kullanılabilir istihbaratın yorumu ve dönüşümü olduğunu kabul eder.
Buna ek olarak, araştırma tekniğime sadık kalarak, CIA’nin tasfiye edilmemiş ve ldquodocuments & rdquo’lerinden neredeyse hiç yararlanamamıştım ya da OSS, CIA ya da CFR’nin herhangi bir aktif üyesiyle röportaj yapmıştım. Bunu yapmak, kendi üyeleri ve belgeleriyle yaptığı röportajlara dayanarak Liars Cemiyeti’nin tarihini yazmakla eşdeğer olurdu.
Norm:
Kitabınızı yazmasına rağmen hangi zorlukları veya engelleri aştınız? Bu zorlukların üstesinden nasıl geldin?
Servando:
Böyle bir kitap yazmak, konuya tamamen dalmak için çağrıda bulunur. Bu, toplam konsantrasyon anlamına gelir, ancak bunun önündeki en büyük engel, eşler ve akrabalardır. Bu yüzden bir buçuk yıldır bir keşiş oldum ve güneybatıdaki gezegenden kendimi izole ettim. İşe yaradı.
Norm:
Kitabınız için temsili nasıl keşfettiğinizi anlatabilir misiniz? Bunu bir acenteye mi eklediniz, ya da büyük olasılıkla bu tür bir kitabı yayınlayacak olan yayıncıları sorguladınız mı? Herhangi bir reddetme var mı? Kendin yayınladın mı?
Servando:
Benim gibi Kitaplar, sol VS Doğru, Demokratlar VS Cumhuriyetçiler disinformers & rsquo oyunu oynamak don & rsquot, çoğu kitap yayıncıları tarafından etkili bir şekilde alınmaz. Sonuç olarak, yayınladığım bir eve adım atmaya çalıştığım zaman harcadım.
Kendinden yayıncılığın bir kaç artıları ve eksileri vardır, ancak güncel teknolojik gelişmeler bunu her zamankinden daha az zorlaştırmıştır. Kitap editörü olarak bazı pratik deneyimlerim var, bu yüzden kitabın tamamını kapak gibi yaptım.
Kendi kendini yayınlama genellikle underdog’un son başvurusu olmuştur, ancak şimdi Çevrimiçi alanı düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Ben mutlu ve inanılmaz derecede gururlu bir kendinden yayıncıyım.
Norm:
Gelecek projeleriniz nelerdir?
Servando:
Bir sonraki kitabımda çalışmaya başladım. İspanyolca olacak ve Bogotazo’nun derinlemesine bir değerlendirmesine tamamen ayrılacak. El Bogotazo adını verdim: Primera operaion de guerra psicologica de la CIA en America Latina (Bogotazo: Latin Amerika’da CIA’nın ilk Psikolojik Harekat Çalışması). 2011 ortalarında hazırlanmak için stratejim var.
Norm:
Okurlarımız tam olarak sizin ve kitaplarınız hakkında nereden gelebilir?
Servando:
Tüm kitap ve belgeseller Amazon.com’da ve diğer kitapçılarda çevrimiçi olarak mevcuttur. Web sitemi ziyaret ederek daha fazla ayrıntıyı keşfedebilirsiniz:. Kitap & rsquos web sitesi adresinde.
Norm:
Bu röportajda, bir sorgunun size sorulmasını istediğim şey ne kadar yakın olurdu? Lütfen cevabınızı paylaşın.
Servando:
Herhangi bir istihbarat servisinin üyesi olup olmadığımı bana sormalısın. Cevap hayır!
Norm:
Gelecek çabalarınızla tekrar ve fantastik şanslar.