PC görme sendromu: Akıllı telefonun basıncını yenmek için akılcı stratejiler

Sabah kalkın, e-postanızı, en son haberleri ve hava durumunu doğrulayın. Sonra gününüzü akıllı telefonunuzun ve dizüstü bilgisayarınızın açıp kapattığınızdan ve Televizyonun önünde rahatlamak için zaman tanıyorsunuz demektir. Elbette, bu ekranın tamamı gözlerinize zarar veriyor.
Amerika’daki yeni salgın? Kişisel bilgisayar görme sendromu (CVS). Bu belirli bir göz problemi değil, aynı zamanda pc müşterilerinin deneyimlediği göz yorgunluğunun ve ağrının eksiksiz bir parçasıdır. Çalışan yetişkinler, bilgisayar sistemlerinin göz yaşı ve kişisel bilgisayar görme sendromu üzerindeki uzun süreli etkilerine karşı savunmasızlığa maruz kalan tek yetişkinlerdir. Gerçekler, hobiler veya sosyal medya için akıllı telefonlarına veya bilgisayar sistemlerine çok fazla zaman ayıran yetişkinler de tehlikede.
Taşınabilir video oyunlarında durmadan duran ve bu çocukları görmüşsünüz & rsquove hakkında acımasız yeni nesil küçük çocuklar! & ndash veya kolejdeki gün boyunca bilgisayar sistemlerini kim kullanıyorsa, bilgisayar sistemi ekranlarından pratikte göz hasarına neden olabilir. Işıklandırma ve bilgisayar konumu mükemmelden önemli ölçüde daha düşük olduğunda konu daha da ağırlaştırılıyor.
PC görme sendromu: Riskinizi bilin
Hayatta belirgin bir ekran süresi varsa, muhtemelen bilgisayar göz yorgunluğu ve bilgisayar görme sendromu için uzun vadeli etkiler tehlikeye gireceksin. Gözlerimiz sadece birkaç saat kişisel bilgisayar kullandı, gündüz, gündüz çıktı. Amerikan Optometri Birliği, pc görme sendromuyla ilişkili sorunlar için göz hekimlerine her yıl on milyondan fazla ziyaret gerçekleştirdiğini tahmin ediyor.
Bir pc ekranının önünde günde iki saatten fazla harcarsanız ve burada dürüst olursanız, CVS geliştirmenin% 90 olasılığına sahipsiniz demektir. Uzmanlar doğru görme telafi önerir, işçi üretkenliği% 20 oranında azalabilir. PC göz hasar başlangıçta dizüstü bilgisayar veya bilgisayar bağlı şikayet olduğunu. Gözlerimiz için olduğu gibi genel sağlık zorluklarımız, yalnızca kişisel kariyerimizde değil, genel olarak ekonomide de etkiye sahiptir. Eğer işgücümüz birincil olarak birincil esaslı bilgi birikimiyse (ve bu, çok fazla bilgisayar sistemi zamanı anlamına gelir), pc görme sendromu uzun vadeli etkileri son derece hakiki ve mevcut bir tehlike.
Adresinden daha fazlasını okuyun