Kötü Amaçlı Yazılımları Kaldırma Aracına İhtiyacınız Var mı?

Windows Güncellemeleri, bilgisayarınızın güvenliğini ve sorunsuz çalışmasını sağlamak için kritik önem taşıyan güvenlik yamaları ve araçları sağlar. Kötü Amaçlı Bilgisayar Yazılımları Temizleme aracı, Microsoft tarafından sağlanan güncelleştirmelerden biridir. Bu araç, kötü amaçlı yazılımları sisteminizden kaldırma ve herhangi bir antivirüs uygulaması çalıştırmayan sistemlerin temizlenmesine yardımcı olabilir.

Bu araçla ilgili ek bilgiyi keşfedelim ve program gereksinimlerinize uygulanabilir olup olmadığını kavrayalım.

Kötü Amaçlı Yazılımlar hakkında Program Kaldırma Aracı

Microsoft, genellikle her ayın her saniyesindeki Salı günü yayınlanması beklenen, yukarıda adı geçen aracın yeni bir sürümünü piyasaya çıkardı. Yönteminiz zaten otomatik güncellemeler alacak şekilde ayarlanmışsa, önemli ölçüde düşünmemeniz gerekir. Manuel olarak kuruyorsanız, güncelleme prosedürünü manüel olarak yönlendirilmiş adımlarla elden geçirmek isteyeceksiniz.

Bu aracın en yeni sürümünü indirdikten sonra, otomatik olarak başlayacak ve arka planda çalışacaktır. Bu araç en yeni kötü amaçlı yazılımları kontrol etmede etkilidir, onları bulur ve kaldırır. Eğer tekniğinizde hiç bir şey bulunamazsa, araç arka planda çalışacak ve sizin tarafınızdan fark edilmeden kalacaktır. Bununla birlikte, teknikte herhangi bir enfeksiyon varsa, hemen kötü amaçlı yazılım ve türüne ilişkin bir rapor ile bir uyarı gönderir. Bu zararlı yazılım aracı tarafından ancak sisteminizi yeniden başlattıktan hemen sonra kaldırılacaktır.

Bu aracı çalıştırmak hayati mi?

Bu aracın ne yaptığını ve bu aracın ne kadar faydalı olduğunu okuduktan hemen sonra, bu aracı çalıştırmanın stratejileri hakkında dikkate alıyorsunuzdur. Ancak endişelenmeyin, çünkü bunu yapmak hiç de zor değil. Yapabileceğiniz en etkili nokta, tekniğinizi güncellemeleri otomatik olarak alacak şekilde ayarlamaktır. Yapılacak tek bir ek nokta, Windows’unuzda her ayda gelen daha iyi güvenlik için onları yüklemekle birlikte güncellemeler almak için bir uyarı belirlemektir. Bu araç, programınızı herhangi bir kötü amaçlı yazılımdan tarayarak ve bulma işleminde yerinden kaldırarak size yardımcı olacaktır.

Güvence altına almak istediğiniz en önemli sorun, güncellemelerin otomatik olarak ayarlanmış olmasıdır. Bu gerçekleştirilirse, bu amaca yönelik manuel işlem yapmanız gerekmez. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, bu aracın her bir antivirüs planıyla uyumlu olması ve uyumluluk çakışmalarını rahatsız etmemenizdir. Bunun üzerine, bu araç şu anda yönteminiz üzerinde çalışan tek bir planı tarar; bu, arka planda uykuda durmadığını, herhangi bir sistemi başlattığınızda harekete geçtiğini gösterir.

Aracı el ile çalıştırma

Elle aracı çalıştırmaya meraklı olanların, programlarını elde etmek için Microsoft’un indirme sayfasına gitmeleri gerekecek. Bu aracı kurduktan sonra bir taramayı başlatmanız gerekir, tarama işlemini başlatan bir pencere açılır ve program ilerleme yüzdesi belirten bir ilerleme çubuğu görüntülenir. Burada, arka planda çalıştırma veya tekniğiniz için eksiksiz veya özelleştirilmiş tarama gerçekleştirme seçeneğiniz var demektir.

Tarama fazla olduğunda, üzerine keşfedilebilecek bir günlük dosyası üretilecektir:

Bu dosya şu adrestedir:% WINDIR% debugmrt.log

Bu aslında C: Windowsdebugmrt.log

Kırılan dosyaların sayısını belirlemenize ve onarımın tamamlanmasına yardımcı olacak taramanın nihai sonuçlarını görüntülemek için bir Metin Editöründen faydalanan bu günlük dosyasını açın. Hiçbir günlük yoksa mükemmel bir haber, yönteminizde hiçbir kötü amaçlı yazılım enfeksiyonu bulunmamasıdır.

Bu araç yeterli koruma sunuyor mu?

İnternet tehdide karşı herhangi birine karşı çok gerekli bir koruma sağlamak için bu aracın yeterli olup olmadığına bakılmaksızın kendinize sorun, o zaman yanılıyorsunuz. Kötü amaçlı yazılımdan arındırma aracı, web üzerinde tanımlanan çeşitli kötü amaçlı yazılımlarla mücadele etmek için tasarlanmıştır ve solucanlara karşı koruma sağlamada yeterlidir. Yalnızca basit günlük koruma için avlanır, ancak bu araç yeterli değildir, bunu çağırırsınız. Bu açıkça, Kaspersky, Norton veya AVG gibi iyi bir antivirüs sistemini talep ettiğinizi ve bunun gibi şeyleri öneriyor.

Malware, saldırıların en kötü çeşididir, çünkü faaliyetleri hakkında size bilgi vererek sisteminize sürünür. Bununla birlikte, bir kötü amaçlı yazılım temizleme aracı kurarsanız, o zaman bunu yapmaktan rahatsızlık duymazsınız. Şimdi, tekniğiniz kaza sonucu kötü amaçlı saldırılara maruz kalmadan önce, kötü amaçlı yazılım kaldırma aracının önemini bilmenin ardından gerçekten programınıza yüklenmelidir.