Kişisel Bilgisayar Animasyon Araçları ve Öğreticilerinin Temelleri

Genel animasyon ve bilgisayar animasyon fotoğrafları yaklaşımında, prosedüründe ve diğer stratejilerde büyük bir ayrım yapılmaktadır. Dizüstü, işlemi gerçekleştirmek için gelişmiş araçları kullanır ve gerçekleştirdiği en son dizüstü bilgisayar animasyon araçlarıyla kişisel bilgisayarda tercih edilen sonuçları vaat eder.

Animasyonlarda animatörler tarafından kullanılan iki önemli yöntem vardır. Biri 2D animasyon, diğeri 3D animasyon. İkincisi ise çok daha sofistike ve figürlerin ve diğer belirli etkilerin 3 boyutlu bir görünümünü sunuyor. Basit bir animasyona sahipseniz, temel grafikler üretebilen ve gerekli yazılımlara sahip herhangi bir bilgisayar görevini yerine getirebilir. Ancak, TV veya hareketli görüntülerde gördüğünüz animasyonlar çok sofistike ve etkili iş istasyonlarına ihtiyaç duyuyorlar. Böylece, bilgisayar animasyonunun araçları, donanım ve bilgisayar yazılım araçları olmak üzere iki bölüme ayrılmıştır.

Donanım araçları aslında yetenekleri, şekilleri ve boyutları farklı animasyonlar üretmek amacıyla kullanılmakta olan bilgisayar sistemleri. Bazıları yalnızca belirtilen görevleri yapabilir, ancak diğer insanlar çeşitli görevlerde bulunabilir. En çok istihdam edilen donanım araçlarından bazıları şunlardır:

SGI
SGI iş istasyonu, yüksek kaliteli animasyonlarla yayın yapımlarında olduğu gibi, uzmanlar tarafından en geniş kapsamlı olarak teşvik edilen donanım platformları arasındadır. UNIX işletim yöntemini kullanır ve inanılmaz hızlıdır ve mükemmel sonuçlar sağlar. SGI bilgisayar sistemleri, yüksek kalitede animasyon oluşturma ve üretme işlemlerinin tüm karmaşık hesaplamalarını gerçekleştirmek için sayısız yazılım ve diğer araçları kullanan çeşitli türde.

Bilgisayar
Bir Bilgisayar birincil görevleri taşımak için çok yönlü bir programdır ve animasyon tek bir tür etkinliktir. Onların tercih ettiği seçim olduğu için her enerjiye ve esnekliğe sahipler. PC’ler, yapabilecekleri düşük fiyatlı sayı ve kaliteli işlevi nedeniyle epeyce animasyon stüdyosu tarafından aranıyor.

Amiga
Bu donanım aracı genellikle televizyonda animasyon ve efektler için uygulanır. Bunlar Commodore’a aittir ve grafiklerinde en iyi kaliteleri ile ün kazanmıştır. Yazılım araçları, etkinliği hatasız ve çok daha verimli bir şekilde gerçekleştirebilen çok sayıda şirketten gelen yazılımı içerir.

Sıkça uygulanan yazılımlar şunları içerir:

3DStudio Max
Üçüncü Stüdyonun ardışık sürümüdür. ve WindowsNT altında çalışır. Çok daha güçlü ve kaliteli iş üretmek için yeniden tasarlanmış arabirim, uzay kaplamaları ve hacim aydınlatma sistemleri vardır.

3DStudio
Bu uygulama özellikle PC’ler için üretilmiştir ve bir grafik tasarım programıdır. Yazılım programı, bir kişinin çeşitli aralıklarla şekil üretmesine izin veren 2B modeler, 3B ahşap döşemeci ve 3B modelet gibi parçalardan oluşmaktadır. Animasyonu oluşturmak için bir animatör var.

Alias ​​/ Wavefront
Animasyon için en üst düzey bilgisayar yazılımı paketi olarak kabul edilir ve SGI donanım araçları, daha yüksek kaliteli animasyonları oluşturmak için bu yazılım program aracını kullanır. Bu yazılım programının en etkili parçası, karmaşık görevleri hızlı bir şekilde toplayabilen ve bir animatörün Alias ​​ile bir koordinasyon üretmek için yazılımlar oluşturmasını sağlayan modelleyicisidir.

Esnek Gerçeklik
Bu bilgisayar yazılımı SGI bilgisayarlarında ve Mac’lerde de kullanılmaktadır. Sektördeki ideal olan morphing tekniği ile alakalı.

Kişisel Bilgisayar Animasyon Öğretimi’ni anlama

Bilgisayar sistemlerinde animasyon çok sofistike bir yön ve kendi kendine uygulama ile animasyonun tüm yerlerini anlayamıyorsunuz. Konuyla ilgili daha net ve canlı bilgi birikiminiz için yardıma ihtiyacınız olacaktır. Dizüstü bilgisayar animasyonu öğreniyorsanız ve belirli noktaları anlayamazsanız, bilgisayar sistemi animasyon öğreticilerinden yardım alabilirsiniz.

Kişisel bilgisayar animasyon öğreticiler, bazı sitelerden veya net dergilerden nette aranabilir. Kişisel bilgisayar animasyonunun çeşitli taktiklerinin uygulamalarını ve uygulamalarını anlamanıza yardımcı olmak için hazırlanan web öğreticilerinde. Çevrimiçi olmanın yanı sıra, size rehberlik eden ve animasyon ve bunların çeşitli faydaları hakkında adım adım bilgi veren animasyon öğretici kitaplar da kitapçılardan edinebilirsiniz. Yayınlanan animasyon dergilerinde ayrıca animasyon öğretici sütunları bulunur.

Pc animasyon öğreticilerinin avantajları:
• Bu dersler, animasyon yazılımlarını kullanırken karşı karşıya kaldığınız sorunlara gerekli çözümleri sunan uzman öğretmenlerden ve animatörlerden gelmektedir.
• Öğreticilerden bazıları, animasyonun tam yaklaşımı hakkında mantıklı bir tartışmadır.
• Pc animasyon eğitimleri, animasyon üretmenin hızlı taktiklerini öğrenmenize yardımcı olur.
• Bu eğitimler, animasyonla ilgili yeni öğeleri ve bunları nasıl kullanabileceğinizi size bildirir.
• Animasyon dersleri arayan bir öğrenciyseniz, projeleri tamamlamak ve daha fazla şey öğrenmek için dersler uygulanabilir.
• 2D ve 3D animasyonlarda öğretici olabilir.

Kişisel bilgisayar animasyon öğreticilerinin dezavantajları:
• Bu ders kitaplarında, çoğunlukla, herhangi bir bilgisayar sistemi animasyonuna bağlı kitaplarda bulacağınız çok basit prosedürler bulunmaktadır. Öğretmenlerin çoğu karmaşık sorunlarınızı çözemez.
• İkincisi, dizüstü bilgisayar veya bilgisayar animasyon eğiticileri teorik bir stratejidir ve animasyonun kapsamlı bir pratik uygulama olduğunu düşünerek bazı yerleri tanımayabilirsiniz.
• Öğretmenlerin çoğu, Alias ​​/ Wavefront ve 3D Studio Max gibi üst düzey yazılımların karmaşık görevlerini ele almıyor.

En basit bir pc animasyon eğitimi size dört eylemde animasyon sanatı öğretecektir.
• Öncelikle size 2D grafikler veya 3B grafikli çok sayıda grafik taktikleri kullanarak bir görüntü nasıl hazırlanacağınızı veya bir figür oluşturacağınızı söyleyecektir.
• İkinci aşamada, işleviniz yazılım programına komutlarla animasyon yaratmak olacaktır. Kullandığınız bilgisayar yazılımına bağlı olacaktır.
• Öğreticinin üçüncü aşaması, nesnenin, arka planın veya ilişkili nesnelerin renklerini ayarlamak için şeffaflık açısından yapılacaktır.
• Son adım animasyonunuzu kaydetmektir.