GSM Modem vs IP SMS Bağlantısı: Bilgisayarınızdan SMS Göndermek İçin Hangisi Daha Büyük?

Bu makale, IT tekniğinizi SMS göndermek için mobil ağa nasıl bağlayabileceğinizle ilgili kısa bir özet olması amacıyla verilmiştir ve bu bağlantı türünün bu hedef için en etkili olduğunu anlayabilirsiniz. Dünya çapında web tabanlı SMS bağlantılarını ve GSM modem / GSM telefon tabanlı (kablosuz) bağlantıları tartışacaktır. Verilen bilgiler ve bilgiler, etkili ve iyi çalışan bir SMS sistemini tasarlamanıza yardımcı olur.

BT ortamınızda bir SMS programı oluşturmaya başlamak istediğinizde, düşünmeniz gereken başlangıç ​​faktörü, programda göndermek ve almak istediğiniz SMS mesajlarının hacmidir. Öncelikle bu bilgilere dayanarak, en uygun bağlantı türüne karar verebilirsiniz. GSM modem bağlantısını günde 15.000 SMS’den daha az göndermek / almak üzere programlarsanız, GSM modem bağlantısını seçebilirsiniz. Daha büyük bir SMS sitesini ziyaret edenlere ulaşmak için Online tabanlı bir SMS bağlantısı önerilir. Ayrıca, giden ve gelen tüm SMS mesajı web sitesi trafiğinizi işleyecek bir SMS gateway uygulaması (örneğin, Ozeki NG SMS Gateway) kullanmak istiyoruz.

GSM modem / GSM telefonu ile SMS gönderme

SMS tekniğini mobil şebekeye kablosuz olarak bağlamak için bir GSM modeminiz veya bir GSM telefonunuz olmalıdır. Bu GSM cihazı, bir veri kablosuyla Bilgisayara bağlanacaktır. SMS ağ geçidi bu telefonu çalıştıracak ve kablosuz olarak SMS mesajları gönderecek / alacak. Bu çaremın en büyük avantajı, çok kolay ve hızlı bir şekilde kurulabilmesi için herhangi bir İnternet bağlantısına ihtiyaç duyulmamasıdır.

GSM modem bağlantı bileşenleri:
– SIM Kartı – Seçilen mobil servis sağlayıcısından bir SIM kart alabilirsiniz, SMS masraflarını belirleyen bir SMS stratejisi ile birlikte gelir. SIM kartın GSM cihazına yerleştirilmesi gerekir ve SMS mesajlaşma telefon numarasını Bilgisayar’dan sağlayacaktır.
– GSM Modem – Sierra Wireless serisi gibi düzenli bir modem kullanmanız önerilir.
– Bilgi kablosu – Modeme gelir.
– Dizüstü veya bilgisayar – Önerilen: Intel P4 3Ghz, 2GB RAM, 500MB HDD, Windows İşletim Sistemi.
– SMS ağ geçidi – Özgeçmiş NG SMS Gateway gibi

GSM modem vs GSM telefonu

Listede bahsedildiği gibi, bir GSM telefonu yerine düzenli bir GSM modem üzerinde karar vermek teşvik edilir. GSM modemler telefonlardan önemli ölçüde daha saygındır. GSM telefonları başarısız olabilecek bir pil ile çalışırlar ve uzun süre sürekli SMS web sitesi trafiğine hizmet edemezler. Buna ek olarak, tipik el cihazları yine de mesaj göndermek için kullanılabiliyor, SMS istemci yazılım programında yerleşik olanların gelen yayın raporlarını ve gelen SMS ve MMS mesajlarını “tüketmek” üzere harika bir olasılık var ve bu mesajlar asla Pc’ye ulaşamayacak bilgi kablosunun yoludur. Bunun aksine, GSM modemler uzun bir süre sorunsuz iletişim sağlar. Ayrıca çok daha iyi sinyal gücü veren harici bir antene ve muhtemelen başarısız olmamak için harici bir enerji sağlarlar. GSM telefonları test amaçlı olarak mükemmel.

İnternet bağlantısı üzerinden bir GSM modem / GSM telefon bağlantısı kullanmanın avantajları:
1. Çevrimiçi bağlantı çağrısı yok (çevrimiçi kesintiler yok, vb.)
iki. GSM modem bağlantısı masraflı (SMS ziyaretçiler için düşük veya sıfır fiyatlı SMS planlarını ortaya çıkarabilirsiniz)
3. Kesinlikle hızlı bir saatte ayarlanabilir. Bir SMS gateway uygulaması indirirken derhal başlayabilir ve Bilgisayara bir GSM telefonu bağlayabilirsiniz.

Bir GSM modem / GSM telefon bağlantısı kullanmanın dezavantajları:
1. GSM modem bağlantısının dezavantajı kapasitesinden kaynaklanmaktadır. Günlük olarak 12 000 – 15 000 SMS mesajı gönderebilir. Birden fazla belirli GSM modemlerini bağlayarak bu numarayı artırabilirsiniz.
iki. GSM şebekesinin aşırı yüklenmesi nedeniyle GSM bağlantısından daha fazla SMS göndermek de başarısız olabilir. Oldukça nadirdir, ancak örneğin SMS’in hedeflediği trafiğin önemli bir seviyeye ulaştığı Yeni Yıl Arifesinde gerçekleşebilir.
üç. SIM karttaki mobil telefon aboneliği boşa olabilir. Peşin ödenmiş bir SIM kart kullanırsanız, bakiyenizi en iyi duruma getirene kadar SMS mesajları gönderemezsiniz.
dört. GSM modem bağlantısı sadece düzeltme gönderen adresini kullanmaya izin verir. Bu, örneğin şirket adınıza giden iletilerde gönderen kimliğini değiştiremezsiniz, ancak SIM kartınızın telefon numarası, iletilerinizin gönderen adresi olacaktır.

İnternetten daha fazla SMS gönderme (IP SMS)

Çevrimiçi öncelikli SMS bağlantısını da IP SMS bağlantıları olarak arayabiliriz. Örneğin, Özgeçmiş NG SMS Gateway, bir mobil ağın veya SMS servis sağlayıcısının Kısa Mesaj Servisi Merkezi’ne (SMSC) doğrudan bağlantı kurmak için bir TCP / IP bağlantısı kullanmaktadır. Servis sağlayıcının SMSC’sine bağlanmak için, sağlayıcı ile bir sözleşme imzalamanız gerekir. İşlem tamamlandıktan sonra, çözümlerine erişmek için tüm ayrıntıları alacaksınız.
Resmi bir SMS protokolünü (SMPP, UCP, CIMD2) destekleyen bir operatör veya sağlayıcı seçmeniz gerektiğini lütfen unutmayın. En yaygın IP SMS protokolü SMPP’dir.

IP SMS bağlantısı ile çalışmanın avantajları:
1. Aslında daha yüksek bir hıza ulaşmak için izin verir. Dünya genelindeki web SMS bağlantıları saniyede 500 SMS mesajı gönderebilir.
2. Hiçbir fiziksel cihaz gerekmez.
üç. Düşük kablosuz iletişim sinyali gücü gibi kablosuz köprü bağlantılarıyla ilgili zorluklar programınızı etkilemez
4. Çok yönlü gönderen adres ataması yapılabilir. Bir SMS mesajı gönderdiğinizde, gönderen telefon miktarını özgürce belirleyebilirsiniz.

IP SMS bağlantısının dezavantajları:
1. Genellikle, erişim bilgilerini ve gerçekleri elde etmek için büyük sağlayıcılarla sözleşme imzalamak zaman alır.
iki. Özellikle seçilen sağlayıcıda ay-aylık ücretler olması pahalı olabilir.
3. GSM modem bağlantılarına göre kurulum için ekstra zaman istiyor. Genellikle güvenlik duvarları açılmak ister ve parametreler SMS servis sağlayıcılarıyla görüşülmesini gerektirir.

Şirketinizin başlangıçta yalnızca birkaç SMS ziyaretçisi olması ve daha sonra bu ciltin yükseltilmesi talep edilirse, aşağıdakileri yapabilirsiniz: 1. SMS ağ geçidinizde bir GSM modem bağlantısı yapılandırabilirsiniz. Daha sonra, gerekliyse, SMS site ziyaretçilerini artıracak ekstra GSM modemlerini programa bağlayabilirsiniz. Günlük olarak 15 000’den fazla mesaj göndermek ve almak istiyorsanız, IP SMS bağlantısına zahmetsizce geçebilirsiniz. SMS ziyaretçilerini tahmin ettiğinizde, giden ve gelen SMS mesaj numaralarını birbirleriyle (SMS ziyaretçiler = giden + gelen SMS’ler) dikkate almanız gerektiğini lütfen unutmayın. Özgeçmiş NG SMS Gateway gibi çok yönlü ve etkili bir SMS ağ geçidi ile saygın ve masraflı bir SMS programı yapmak için aynı anda birden fazla bağlantı yapılandırabilirsiniz.

Akılda tutul

İstediğiniz herşey vardır, kabul edilebilir bağlantı tekniğini seçmek biraz zaman kazandırmaya değer. Her durumda, bağlantıyı ele almak için etkili bir SMS ağ geçidi gerekir. Ozeki NG SMS Gateway yüklüyse ekstra verileri ortaya çıkarmak için Yönetim konsolunda “Hizmet sağlayıcı ekle” bağlantısını doğrulayabilirsiniz.

Tedarik: (Özgeçmiş NG SMS Gateway’in resmi web sitesi)