Çaresizliğe Nasıl Yardımcı Olurum

Kendilerini güçlendirme konumunda olmayan bu kişilere yardım etmek gerçekten gerekli ve yine de zor. Her şeyden önce, çaresiz bir bireyin özel davasında, verilen en büyük yardım türü hangisinin ne olduğunu tanımak zorundayız.
Günümüzde açlık çeken bir grup insan varsa, bu cevap, aç olanlara yemek satın almak için para kullanabilecek saygın bir organizasyona gelir sağlamak olabilir. Evsiz olan milletvekili varsa, bir kimse ikametgah sağlayamazsa (birçoğumuz çoğumuz rahat temin edemiyorsa ya da yapamıyorsa) en iyi yardım yolu muhtemelen evsizler için bir organizasyon için gönüllü zaman olabilir veya böyle bir kuruluşa para tahsis etmek. Bazı durumlarda çaresizliğe yardım etmenin en iyi yolu belirli bir grup insana yardım etmek için kurulmuş bir organizasyondur.
Şahsen tanıdığımız bir kişinin, yakındaki bir yakınınızdaki bir hanehalkı üyesi gibi etkinleşmesi gerektiğinde, o kişiden hangisinin en değerli olacağını keşfetmemizi isteriz. Tek sevdiğimiz birinin ameliyattan iyileşmesi yemek getirmek için değerli olur mu? Eğer öyleyse, belirli bir kişiye hangi türden öğüt verilmekte ve hangi yemeyi sevdiğini öğrenmek isteriz, aksi takdirde yemeklerimiz buzdolabında yer kaplar ve asla yenilmeyecektir. Belli bir kişi, bir kişinin köpeğe gezmesini veya kedi beslemesini gerektiriyorsa o zaman j0b’yi yapabilir miyiz, yoksa bir başkası bu şekilde yardım etmeyi isterse bilmemizi gerektirir. Eğer birey, satın alma işlemini başarmak istiyorsa, muhtemelen bunun yapılması gereken unsurdur. Belli kişilerin ihtiyaçlarını listelerken, önemli miktarda insanın mümkün olduğu kadar yardım faaliyetlerinde yer aldığı bir grup hanehalkı veya arkadaşı düzenlemek önemlidir. Tek bir şahıs olarak kişisel sorumluluklarını yerine getirmek, şu anda sevilen kişinin, şu an için kişisel işlerini yapamayacaklarının sorumlulukları kadar güzel karşılamak da zor oluyor. Bazen, sevilen 1 kişinin istekte bulunmasına yardımcı olmanın en iyi yolu, bir grup & ldquohelpers organize etmektir. & Rdquo
Kendisini destekleyebilecek güç sahibi bir çocuğu nasıl destekleyeceklerini bilmek daha da zorlaşır; Hepimiz cesaret, ahlaki dayanıklılık ve kararlılıktan yoksun olanlar aracılığıyla kendini kendilerini kurtarabilecekleri bir umutsuzluğa götüren kişilerin olduğunu biliyoruz. Benim bakış açımdan, bu insanlar bugün bir umut enerjisine manevi bir yükselmeye ihtiyaç duyuyorlar. Kendileri için hesap verebilecekleri konusunda psikolojik bir anlayışa sahip olmalılar. Bu vakaların birçoğunda, bireylere sağlık yardımı aramalarını veya bir terapisti görmelerini öneririz. Kişi reddettiğinde, kendisini desteklemeyen belirli bir kişiyi nasıl destekleyeceğini bilmek oldukça zorlaşır. Telefon görüşmelerim ve ziyaretlerimin önemli ölçüde etkinleştirilmesini sağlamadığından, tek tercihimin bu umutsuzluk içinde belirli bir kişiye dua etmek olduğu bir noktaya ulaşıyorum. Bu durumlarda, yaptığım telefon görüşmelerinin ve ziyaretlerin miktarına da bir sınır koymalıyım, çünkü sonuçta eninde sonunda depresif ve sinirli olabiliyor. Ancak, iletişimi bırakmak istemiyorum, ancak sınırları belirlemelisiniz. Zaman zaman, kendilerine yardımcı olabilecek ancak yapamayan bireylerle sınırlar belirlemeliyiz.
Başkalarına yardımcı olmak, her birimiz için manevi yolun önemli bir parçasıdır. Diğer kişilere yardım etmek için zaman ayırmak ve normal olarak gelirimizi paylaşmak zor olmak karmaşıktır. Fakat kendimizi açlığa kapılmadığımız sürece ve kendimize iyi bakamayacağımız sürece kişisel sınırlarımız dahilinde, istemeyenler için erişilebilir zaman ve gelir yaratmamız gerekir.
Medyum Orta Carole Lynne
***