Bolluk veya Kıtlık: Sorgusu budur

Bereket çekmek, istediğiniz her şeye sahip olmak ve çok daha iyi ses düşüncesi var mı? Hayatında bereket almaya aldırmazsın, değil mi? Kim istemez ki! Maalesef, çoğu erkek ve kadının zenginliğin, azınlığın ve seçkinlerin zenginliğinin olduğunu düşünmeye çalışacağım. Hayatımızda bolluk istemediğimiz değil. Temel olarak, bu bolluk normalde yabancı ve erişilemez görünür.
Üzücü gerçek şu ki, bugün çoğu insan, bolluğu kendileri için bir olasılık olarak görmüyor. Ve hepimiz biliyoruz ki, göremediğimiz şeyleri “sahip olamayız”. Dünyayı incelemek için yaygın ama verimsiz olan bu yol, benim “kıtlık” zihniyetinden bahsettiğim şey. Kıtlık içinde yaşayan bir kişi, çevrelerindeki egemen varlıkları filtreleyen bir perde vasıtasıyla dünyasını “görür”. Doğal olarak, bu bakış açısına göre çalıştığımızda, dünya pratik tecrübemiz kıtlıktan biridir. Bu nasıl olamaz?
Çoğumuz, hayatın kesintisiz bir mücadele olduğuna inanmak için yetiştirildi. Örneklerde karşılaşılan sıkıntılardan kurtulma olabileceği gibi, hayat gerçekten de çoğunlukla zor, zorluk, gerçekleştirme, daha fazla çalışma ve daha da fazla işlevdir. Her şey için mükemmel bir pratik tecrübe ödemek için bir fiyat olduğunu sürekli olarak hatırlatılmaktadır. Gerçekten “hayır acı, başarısız” sendromu. Koçluk uygulamamda, müşterilerime hayatlarını her yönüyle çok daha fazla ve istedikleri her şeyi şaşırtıcı bir şekilde bol miktarda yaşayabileceklerini hatırlattığımızı keşfederim. Benimle ne kadar çalıştıkça, bilinçlilik kıtlık zihniyetinden ve bolluğun gerçeğine doğru kayar. Bununla birlikte, “kıtlık” yeniden programlamak için zor bir zihniyet olduğu için oldukça aşamalı bir süreçtir.
İyi haber şu ki burada, “Sen bolca yaşayabilirsin” inancını ve tecrübesiyle söylemek için buradayım! Bunun için “ayar” yapmayı öğrenmek zorundasınız! Bu doğru, bugünlerde bile, bundan sonraki günlerde, bolca dolu bir hayat yaşayabilirsiniz! Zihin ve yeni bir paradigmada yaşamaya başlamak esastır. Bu yeni paradigmayı deneyin ve görünün! Bardağınız hakkında daha fazla konuşmak için konuşun!
Bolluk Paradigması: “Gezegen güzelliği, kaynakları ve sevinci dolup taşıyor ve hepsi de senin için.”
Birincisi, millet kendine mücadele etmek ve bolluk karşısında yaşamakta olan kıtlık içinde yaşamaktır; bu, onların “geçmek için yeterli olmadığını” düşünmek için yaratılmış olmalarıdır. Bunu söyleyince, bu gerçekten ek olamazdı. Sadece bu gezegendeki en etkili, en manevi ve son derece zengin bireylerden herhangi birine sorun, sizi tam tersi olarak temin edeceklerdir. Yeterli! Gerçekte, fazladan bir şey var. Ancak bunu düşünmedikçe, yaşarsın ve bunu hayatında bir olasılık olarak görürseniz, onu tanımayacaksınız. Önünüzde şaplak döken olsa bile.
Wayne Dyer, bunu bol bol özetledi: “Bolluk, elde ettiğimiz bir şey değil, ayarladığımız bir şey” dedi.
“İçeri girerek” zenginliği tanımlayarak orada olduğunu ve orada hep birlikte olduğunu fark ediyorsun. Sadece kalbini, zihnini ve ruhunu her an çevreleyen “yeterince fazla” ekine açmanızı bekliyordu. Bu bolluk çoğu zaman, her birimiz için önerilir.
“Fakat,” soruyorsun, “Kıtlık zihniyetinden bol miktarda düşünme ve cazibe kaymayı nasıl yaparım?”
Dünyadaki kumaşın içine bolluk paradigmasını sığdıran bu “gezegeni benimsemek ve birleştirmek” için öncelikle onu “seçmek” zorunda kalmaya başlamak için. Bu doğru, bolluk, hayatımızdaki çoğu şey gibi bir seçim. Hayatınızı, deneyimlerinizi ve gezegeninizi bol bol doluluk olarak görmeye karar vermeyle ilgili şu anda oldukça kasıtlı olmak için başlayabilirsiniz.
İlk bakışta bu anı-anı seçimidir. Fakat bol düşünceyi seçerken ve sizi bekleyen “yeterli’den fazlası” nın tümünü çekmeye başlarken, bolluğu hemen önünüzde önünüzde olan “görmeye karar verme” yerine sezgisel olarak “farkında” olduğunuzu göreceksiniz çevirin.
Peki “zenginliği ayarlamak” için hazır mısınız? “Kıtlık örtüsü” ne ihtiyaç duymadan yaşayacak ve bolluk genellikle mevcut, genellikle size teklif edilen bilgilerde yer mi buluyorsunuz? Temelde hayatınızı tezahür ettirmek için düşünmenizi ve odaklanmanızı bekliyor.
Hayatınızın hükümranlığını elinizde tutmaya ve bilginizi kasıtlı bir yönünü çevreleyen bolluğa uyum sağlamanın zamanı geldi. Bolluk alanına hoş geldiniz!
Kapatma ve Eylem Öğeleri:
1. Çevrenizdeki gerçek, somut ve maddi olmayan bolluğun bilerek bilinmesi. Bu farkındalığınızı bilincinizin ön planında tutun. Çevrenizdeki zenginliği korumak zaman ve çaba harcayacaktır. Er ya da geç, bu yeni zihniyet oluşturmaya yönelik ilave kasten, hayatınızdan çekmeye ve uzmanlaşmaya başlayacağınız fazladan bol miktarda bulacaksınız.
2. O gün tanıdığınız şaşırtıcı erkek ve kadının, varlıklı güzelliklerin ve görkemli bolluğun hepsini “ayarlama” ve hatırlatarak onu hemen her gün bitirmeyi günlük bir alışkanlık haline getirin. O zaman dinlenip, gerçekten dinlenip, halihazırda yaşadığınız bilgiyi çok bol miktarda dinleyebilir, onu ayarlar ve hayatınıza şimdi çekersiniz.
Sizi yeni paradigmanızla tarzda göndermek için bu teklifi sunuyorum.
“Evren, sabırlı bir şekilde büyümemizi bekleyen büyülü noktalardan oluşuyor.”
 Eden Phillpotts
İşte size kasıtlı olarak, hayatınızda istediğiniz tüm bolluğa “ayar” yapmak ve ardından bazılarını!