Bilgisayar sistemi Mühendisi: Değerli Meslek Seçimi

Günümüzün modern gezegeninde, dizüstü bilgisayar eğitimindeki bir usta çok değerli olabilir. Dizüstü bilgisayar ya da bilgisayar, modern hayatımızın neredeyse her yönünü işgal etti ve sonuç olarak, bilgisayar sistemini kullanabilen ve tam olarak kavrayabilen bir kişinin olması için bir zorunluluk haline geldi. O halde, bir Bilgisayar Mühendisi’nin şimdiki zamanlarda bu kadar talebi olduğunu merak etmiyoruz.
Kişisel Bilgisayar Sertifikalarından daha ileri gitmeden önce, bilgisayar sistemi mühendisliğinin gerçekte ne olduğu konusunda ilk önce çok daha iyi bir kavram edelim. Dizüstü veya bilgisayar Mühendisliği, bilgisayarların tasarımı ve kullanımı ile uğraşan Elektrik Mühendisliği ve Laptop veya bilgisayar Bilimleri bileşenlerinin bir karışımıdır. Laptop Mühendisliğinin ana disiplini, önemli bir ortaklığı paylaştığı Elektrik Mühendisliği olarak kalır. Bilgisayar, etkin dijital cihazları, kabul edilebilir bir yazılım programı ile dünya ekonomisinde şirketin ve sektörün bilimsel, teknolojik ve idari arzularını karşılamak üzere eşleştirmeyi amaçlamaktadır. Program gömülü sistemler tasarım ve stil, bilgisayar programı işlemleri ve sistemler yardım kariyer için hazırlar bir geçmişe sahip öğrenciler sağlar.
Bilgisayar Mühendisliği müfredatı, öğrencileri temel bilim, matematik ve beşeri bilimler alanında bir temel ile donatmaktadır. Yazılı ve sözlü iletişim becerileri, grup projesinin çalışması ve bir mühendisin ahlaki ve mesleki sorumluluklarının değerlendirilmesi gibi, plan boyunca vurgulanır ve geliştirilir. Bu temel öğretim programı iken, bir bilgisayar koçluğu planının tam olarak ne vermesi gerektiğini bilmek önemlidir.
 Bilgisayar mühendisliği müfredatı, temel bilim, matematik ve beşeri bilimler alanında bir temel olan öğrencilere sunmalıdır.
Yazılı ve sözlü iletişim yetenekleri gerçekten vurgulanmalı ve sistem boyunca oluşturulmalıdır. Ayrıca, grup projesi faaliyet gösteriyor ve bir mühendisin etik ve uzman sorumluluklarının değerlendirilmesi herhangi bir dizüstü bilgisayar mühendisliği planında mevcut olmalıdır. Bilgisayar sistemi mühendisliğindeki güncel gelişmelerden bazıları, dijital ve mikrobilgisayar uygulamaları, dijital sinyal işleme, görüntü işleme, telekomünikasyon, dizüstü bilgisayar veya bilgisayar mimarisi, elektromanyetik uyumluluk ve bilgisayar görme gibi şeyleri içerir. Bu yerler, dijital yöntem tasarımı ve stili, gömülü sistemler tasarımı, işletim sistemleri ve pc mühendisliğindeki diğer daha standart konularla birlikte vurgulanmaktadır. Dizüstü bilgisayarın veya bilgisayarın matematiksel değerlendirme, tasarım, bilgi analizi ve enstrümantasyon için bir araç olarak kullanılması kapsamlı bir şekilde vurgulanır. Tasarım döngüsünün tekrar eden doğası ve aynı anda dokümantasyon ve geliştirme için olması gereken şey grup proje çalışmasıyla vurgulanır.
Dizüstü bilgisayar veya bilgisayar mühendisleri, dijital sistemler, işletim sistemleri, bilgisayar ağları, yazılımlar ve benzeri yerlerde uzmanlaşmaktadırlar. Dizüstü bilgisayar veya bilgisayar mühendisliği alanındaki profesyonellerin en az bir lisans derecesine sahip olmalarına karşın, bilgi işlem pazarında istihdam edilen sayısız uzmanların gelişmiş dereceleri vardır. Dizüstü bilgisayar mühendisliği mezunları, üniversiteler, iş dünyası ve devlet kurumları gibi bir dizi ortamda istihdam elde ederler. Mevcut istihdam olanakları iki katına çıkmış durumda.
Her örgütlenmeye başlar ya da hatta belirli bir şey, bilgisayarlara bağlı olarak uzun süredir dolaşmaktadır. Her bir gününün işleyişi için ayrılmaz bir pc ağı ve bunların hepsi çökmüş olur. Bu nedenle, sertifikalı mühendislerin ağlarını işlemek için sabırsız oldukları ve aynı nedenle onlara bu kadar düzgün bir şekilde ödeme yaptıkları da söylenebilir. O zaman o kadar da merak etmiyor ve çok daha fazla kişi şimdi pc mühendisleri olmaya çalışıyor.