Anlamlı Hayat için 7 Eylem

İş yerindeki ve ailedeki günlük yoğun programlar, belirli bir duyguyu, hayatının anlamını yitirmiş gibi bırakabilir.
Hayatın tümüyle çalışmasına dönüşüyor ve oynamıyor gibi. Son başvuru tarihleri, e-postalar, evrak işleri, randevular, diğer bireylerin bakımının yanı sıra ev işleri ve bahçede çalışmak sizi fazla çalışmış, vurguladı, bunalmış, tükenmiş ve hatta boş gibi hissetmenize neden olabilir.
Peki yaşantıya anlamı nasıl geri getireceğiz, eğer baştan başına bir şey varsa?
1. Kendinizi tekrar doldurun. Evdeki yoğun yaşam tarzları ve gerçekleştirdiği performans nedeniyle, kendini yenilemek için zaman ayırmak kritik önem taşır.
Fiziksel olarak, duygusal olarak ve en önemlisi manevi olarak kendimizi yetiştirmek ve bakım yapmak için refahımız için çok önemlidir; böylece ruhsal olarak yenilir ve tükenme hissi bırakmazsak, bir uyum mekânını restore edip yenileyerek alternatif bir alternatif oluştururuz.
iki. Yakın arkadaşlarınızla iletişime geçin. İşlev ve hanehalkının başlangıcı olduğu gerçeğini göz önüne alındığında, yakın arkadaşlarıyla birlikte çalışmak için zaman ayırmak zor olabilir.
Saçınızı dökmek için zaman ayırmak ve tüm eğlenceyi ihmal etmek ve bazı dinlenme zamanlarını tatmak için hayati önem taşımaktadır.
Öğle yemeğine, akşam yemeğine, bir şova, spaya, bir Barbekü yaptırmaya ya da golf oynamaya devam edip etmediğine bakılmaksızın, rutinlerden ne dışında olduğunuzu ve arkadaşlarınızla vakit geçirdiğiniz konusunda ne ve ne önem taşıyorsunuzdur.
Gülerek, sohbet etmek, tezahşat yapmak, paylaşmak ve en önemlisi, dostluğun keyfini çıkarmak.
üç. Ar-Ge, zor günlerden dinlenmeye ve gevşemeye ihtiyacımız var. Diyelimde tatil olması gerekmiyor, ancak ayağınızı kaldırıp gevşemeniz ve gerginleşmeniz için biraz zaman ayırmanız gerekiyor.
          Baskıdan ziyade gevşeme alanından şeyler yaptığınızda, çok üretken, daha yaratıcı, daha sakin ve mutlu olursunuz.
İşinize tapıyor ve çalışmak istemiyor olsa bile yine de dinlenmek için vakit ayırmak çok kritik.
4. Etkinleştirmek için sorun. Oldukça az sayıda kişi için zor bir 1 olabilir. Zaman zaman yardım istemek, yardıma muhtaç kişilere benziyor, yapabileceğiniz gibi, zayıf olduğunuzu veya öğeleri idare edemeyeceğinizi hissediyor.
Sormak istememek, bir bireyin sizden talep etmeden yardım etmesi “gerektiğini düşündüğünden beri de olabilir. Bunun zorluğu, tahmin etmeyin, tahmin edin, tahmin edin. Büyük olasılıkla hiçbir yardım alamayacağınızdan ve kızgın veya kızgın hissettiğinizden vazgeçersiniz.
Delegasyon yalnızca üretken değil aynı zamanda değerlidir. Size en iyi değerin ne ve ne olduğunu söylemek için zaman bırakır ve önemlidir, çünkü esas olarak size bakmak için zamanı boşa çıkarır.
5. Doğayla bağlantı kurun. Doğanın nabzıyla bağlantı kurmak hayati önem taşır.
Tabii ki dışarıda bir işiniz olmadıkça, zamanımızın büyük bir kısmının iç mekanda harcanması göz önüne alındığında, iç enerjinizi temiz hava, güneş ışığı ve güneş enerjisiyle genişletmenin faydalarını elde edersiniz. doğal dünya.
Kuşları dinleyin, hayvanları izleyin, çiçekleri görün ve koklayın, güneşin sıcak ışınlarını ıslatın, temiz havanın içinde solun ve mavi gökyüzüne bakın, bulutlarla uzaklaşın, yakın göl veya okyanuslarda ayaklarınızı ıslatın , bir ağaca sarılın veya bir hamak veya çim sandalye üzerine yatın.
Bu sakin zamanlar, fiziksel, zihin ve en önemlisi ruhu yeniden canlandırır.
6. Meditasyon. Meditasyon yaparken içindeki sessizliğe bağlanıyorsun. Düşüncelerinizden ve kutsal bir birlik alanına doğru ilerliyorsunuz.
Tanrı’nın eline barışçıl ve tamamen rahat duruyorsun. Ayrılık yerine birliğin bilincindesiniz.
Bu nefes alanında tam bir özgürlük, amaç, sevinç, destek, sevinç ve barış var.
Meditasyon yaptıktan hemen sonra, yalnızca bir avuç dakika bile olsa, rahat, yaratıcı, yenilenmiş, merkezlenmiş ve dengeli hissediyorsunuz. Armoni tekrar ortaya çıkmış gibi duruyor.
7. Teşekkür ettiğiniz bir şeyi ortaya çıkarın ve ekstra yapın.
Golf oynamanın keyfini sürmemesin, spa’ya giderken, yoga yaparken, egzersiz yaparken, resim yaparken, yazarken, okumakta, fotoğraf yaparken vs. daha fazlasını yapmak için zaman tanıyın.
Hayatta kalmanız, sevdiğiniz unsurları yerine getirme zamanınızı taahhüt ederseniz, anlamlılık duygusunu teşvik eder.
Herhangi bir hobi veya ilgi alanına sahip değilseniz, farklı caddeleri araştırın. Unutmayın, enformasyonu denemediğiniz sürece asla bilemezsiniz, keyifli bulduğunuz şeyleri kendiniz de şaşırtabilirsiniz.
Hayatın doğru anlamı onu sabır ve ulaşılabilir olarak barış gibi keyif, nezaket, affetme ile doldurmaktır.
Olasılıklar olarak sorunlara baktığımızda, kendimize ve diğer insanlara kendimizi özel olarak nasıl geliştirip öğrenir ve genişletiriz.