Yardımsız Nasıl Desteklenir?

Kendine yardımcı olamayanlara yardım etmek son derece önemlidir ancak zorlayıcıdır. Her şeyden önce, çaresiz belirli bir insanın belirli durumunda anlamak zorunda kalmamız gereken en büyük çeşit olanı verelim.
Açlık çeken bir grup insan varsa, cevap, aç için yiyecek alımı için fonları kullanabilen saygın bir kuruluşa gelir sağlamak olabilir. Evsiz olan millet varsa, tek bir konut sunamazsak (ki çoğumuz rahat veremeyiz ya da rahat hissetmiyorum) o zaman en büyük yardım yolu muhtemelen evsizler için bir organizasyona gönüllü olarak zaman kazandırabilir veya Böyle bir kuruluşa para verin. Çaresiz kişilere yardım etmenin en iyi yolu genellikle belirli bir grup kişiye yardım etmek için ayrılmış bir kuruluştur.
Kişisel olarak tanıdığımız bir kişi destek isterse, yakın dostluğun bir aile üyesi üyesi gibi o kişiden neyin daha yararlı olacağını öğrenmek zorundayız. Eğer sevilen 1 ameliyattan iyileşiyorsa yiyecek getirmek için değerli olur mu? Eğer öyleyse, kişiye tavsiye edilen ve tüketmeyi seven yiyecekleri bulmak zorunda kalmamız gerekir; aksi takdirde yemeklerimiz buzdolabında yer kaplayacak ve hiç yenilmeyecektir. Kişinin köpek yürüdüğü ya da kediyi beslediği gerekçesiyle, o zaman j0b’yi yapabilir miyiz, yoksa başkası bu şekilde izin vermeyi mi istemektedir. Kişinin alışveriş yapılması gerektiğini düşünüyorsanız, yapılması gereken nokta belki de budur. Bireysel talepleri bir araya getirirken, bir grup aile üyesi veya iyi arkadaşlar düzenlenmesi, böylece büyük miktarda insanın bugün yardımcı faaliyetlerde muhtemel pay sahibi olması önemlidir. Belirli bir kişi olarak, kişisel sorumluluklarını, sevdiklerinin sorumlulukları kadar düzgün bir şekilde sürdürmek son derece zorlayıcıdır; şu an için kendi işlerini yapamazlar. Bazen sevilen bir kişiye yardım etmenin en iyi yolu, bir grup üyeyi örgütlemektir. & Rdquo
Kendisine yardımcı olması için kendisine kesinlikle yardımcı olabilecek çaresiz bir kişiye nasıl yardım edileceğini bilmek zorlaşır. Hepimiz, cesaret, ahlaki dayanıklılık ve kararlılıktan yoksunluk duyarak kendini kendilerini kurtarabilecekleri bir umutsuzluğa götüren bireylerin biliyoruz. Benim bakış açımdan, bu bireylerin bir umut enerjisi içine manevi bir asansör gerekir. Kendileri için hesap verebilecekleri psikolojik bir anlayışa ihtiyaç duyuyorlar. Bu vakaların çoğunda, erkeklerin ve kadınların tıbbi yardım aramaları ya da bir terapist görmeleri önerilir. Kişi reddettiğinde, kendilerine yardım etmeyecek bir kişiye nasıl yardım edileceğini bilmek oldukça zorlaşır. Bazı durumlarda, yalnızca telefonla yapılan aramalarda ve ziyaretlerde çok fazla yardım görmediği için, tek seçimin tam da bu umutsuzluk içinde bir kişi için dua edilmesi gereken bir noktaya ulaşıyorum. Bu durumlarda, yaptığım telefon görüşmeleri ve ziyaretlerin sayısına da bir sınır koymalıyım, çünkü aslında sonuçta depresyondaki ve sinirli insanlar haline gelebilirim. Bununla birlikte, iletişimi durdurmak istemiyorum, ancak sınırları belirlemem gerekiyor. Zaman zaman, kendilerini engelleyebilecek ancak yapamayacak insanlarla sınırlar belirlemeliyiz.
Başkalarına yardımcı olmak, her birimiz için ruhsal yolun vazgeçilmez bir parçasıdır. Diğer kişilere yardım etmek için vakit ayırmak ve genellikle gelirimizi paylaşmak zor. Fakat kendimizi açlığa kapılmadığımız sürece ve kendimize bakamayacağımız sürece, kişisel limitlerimiz dahilinde hem zamana hem de paraya ihtiyaç duyuyoruz.
Medyum Orta Carole Lynne
***