Windows kayıt defteri için temel bir rehber

Çok sayıda kullanıcı yöntemlerini özelleştirmek ve onların pc genel performansını güçlendirmek ve yöntemi hataları kurtulmak için en iyi duruma getirmek üzere alıyorsanız. Yine de, dizüstü veya Windows kayıt defterine başvurmadan yoksun değiştirilemez bilgisayar belirli bileşen vardır. Ancak çoğu kişi ile yabancı nedeni bu aracı kullanan uzak utangaç eğilimindedir. Bu nedenle, tam burada kayıt defteri aracılığıyla regedit.exe ve nasıl senin yararına değiştirebilirsiniz düzenlemeye ilişkin temel bilgiler vardır.

Windows kayıt defteri nedir?

Windows kayıt defteri, bilgisayarınızın donanım, uygulama ve onun kullanıcı hesapları ile ilgili tüm verileri Otelde Mağazalar Mevcut veritabanı ile ilgilidir. Bu nedenle, pc’nizi kullanmanýn her işletim sistemi ayarları kayıt defterinde kullandığınız her bileşen için görüntülenir.

Normalde, çalışma yönteminizi senin yöntem “regedit” dosyaları yüklü bileşenleri otomatik olarak oluşturur. Bu nedenle, ortada hiçbir girdileri el ile kurulum için olması gerekir. Özellikle onlar için onların yöntemi her tek dönüştürme etkisini bilmiyorsa da, bu kendi girdilerini değiştirmek acemi kullanıcılar için tavsiye edilir değil.

Nasıl olur da bir kayıt defteri?

Windows 95 önce işletim sistemlerinin Dükkanı INI dosyaları. Bu INI dosyaları perakendeci bilgi her donanım ve yazılım programı bilgisayarda yüklü. Öte yandan, Microsoft, Windows çalışma yöntemi, geliştirici her INI dosyası içinde sert götürmek dağınık beri bu yapı kaotik sayılır. Ayrıca, dizüstü bilgisayar kullanıcıları muhtemelen onlar değiştirmek ya da silmek belgili tanımlık INI eğe sonra program zarar verebilir.

Bu sorun gidermek için kayıt defterini yapılmıştır. Bu tekniği ile ilişkili tüm verileri veritabanı olarak hizmet vermektedir. Bu nedenle, yöntem ayarları değiştiren sahip çıkmak bu veritabanı giriş beri önemli ölçüde daha basit olabilir.

Öyle olsa bile, bu aracı yalnızca Windows platformu için geçerlidir. İşletim sistemleri Windows 95 sürümünden itibaren uygulanır. Elma ve Linux gibi diğer platformlar ilgili yöntem gerçekleri saklamak için bu aracı dışında yeni bir yol kullanın.

Ne belgili tanımlık sicil dairesi bileşenleri nelerdir?

“Regedit.exe” açıldığında, ikili aðaç görürsünüz. İletişim kutusunun sol tarafında bulunan kral naibi öğelerin hiyerarşik bir görüntüdür. En çok oy alanlar, benim kişisel bilgisayardan başlar ve bu gibi temel unsurları bölünmüştür:

* “HKEY_CLASSES_ROOT”

* “HKEY_Present_USER”

* “HKEY_Nearby makine”

* “HKEY_Users”

* “HKEY_Present_CONFIG”

HKEY_CLASSES_ROOT bölüm bileşen nesne modeli (COM) sınıfları ve dosya ilişkilerini ayrıntılarını içerir. Bu nedenle, her bir dosya açtığınızda, programınızın girdilerini hangi programı, dosyayı açabilirsiniz görmek için çeker.

HKEY_Customers ve HKEY_Existing_USER Kategoriler perakendeci kullanıcı bilgilerini Windows ortam ayarlarını ve donanım/bilgisayar yazılım tercihleri gibi. Böylece seçtiğin bu kullanıcı tercih ayarlarını temel alarak o kullanıcının masaüstünü yükleyebilir teknikte bir kullanıcı oturumu her pc için bu girdileri görüntülenir.

HKEY_Neighborhood makine bölgesel makine ile ilgili tüm bilgi ile ilgilidir. Bu nedenle, tüm donanım, uygulama için program ve güvenlik ayarlarını bu öğenin içerdiği.

Son olarak, HKEY_CURRENT_CONFIG bölümünde tekniğin tarafından kullanılan geçerli donanım hakkında bilgi içerir. Bu veriler her çizme içinde yeniden oluşturulur.

Nasıl belgili tanımlık sicil dairesi giriş?

Bunu yapmak için Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni veya regedit.exe kullanın. Bu araç, yerel disk Windows klasöründe yer alır. Regedit.exe açın bu önlemler için sopa:

* Başlat düğmesini tıklatın.

* Arama programları ve dosyaları alanına, tür “regedit” Gir’i tıklatın. Bu program arama çubuğunun üzerinde dolduracaktır.

* Kral naibi uygulamayı açmak için tıklatın.

Her zaman yeni bir sistem kurmak, yeni bir kullanıcı profili geliştirmek veya Yeni Donanım Ekle, Windows platformu için her tek eylem karşılık gelen kral naibi verileri oluşturur. Regedit.exe teknikte mevcut tüm kayıt defteri girdilerini görmenizi sağlar.

Nasıl kayıt defteri girdilerinde değişiklik yapmayın?

Regedit.exe açıldığında, ikili aðaç görürsünüz. Bu ağaç bir klasör tarafından temsil edilir, programınızdaki tüm anahtar unsurları içerir. Her öğe bir yönetici hesabı kullanıyorsanız, özgürce değiştirebilirsiniz kral naibi girişler, adamım.

Örneğin, geçerli kullanıcı adını değiştirmek istediğinizi varsayalım. Bu nedenle, başlangıçta onun karşılık gelen bir giriş bulmak zorunda var. HKEY_Present_USER klasör ardından “Uçucu atmosfer” tüm müşteriler için kayıt defteri girişlerini görmek için tıklatın. Son olarak, kullanıcı adı değiştirmek için sen sadece değer yerine “kullanıcı adı” anahtarını ayarlayın.

Bu yazı bitirdikten sonra işlevler ve programınız Windows kaydında önemini gerçekleştirmek için bir konumda olmalıdır. Bilgisayarınızın ayarlarını değiştirme içinde daha büyük bir kapsam bu yoluyla sahipsiniz.