Verimli Özel Gelişim Planı için 7 Kılavuz İlke

Bireysel bir iyileştirme stratejisi oluşturmak belirli bir noktadadır, eğer Google’da arama yaparsanız, böyle bir plan oluşturmanıza yardım etmek amacıyla makalelerin ve diğer kaynakların hiçbir sıkıntısı bulamayacağınızı göreceksiniz.
Hedeflerinize ulaşmanıza ve istediğiniz kişiye dönüşmeye yardımcı olan etkili bir kişisel gelişim planı oluşturmak oldukça daha önemli bir faktördür.
Aşağıdaki yönergeler, gerçekten yapmak istediğiniz şeyi yapacak bir plan oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
1. Neden bireysel bir iyileştirme stratejisi oluşturduğunuzu öğrenin. İdeal olarak, derin yaşam değişiklikleri yapmayı taahhüt ettiğiniz yardıma ve taahhüdünüzle ilerlemeye ivme kazandırmaya yardımcı olmalısınız.
2. Planınız hakkında ciddi olun. Değişiklikler yaratmakla kesinlikle ilgilenmiyorsanız bir plan üretmeye zahmet etmeyin, çünkü yapmanız gereken şey, çoğunlukla modaya uygun olması gerektiği varsayıldığından ya da yapmanız gerektiğidir.
3. Etkili bir şekilde yapmak için zaman ayırın. Özel bir kalkınma stratejisi hayatınızı değiştirmenize yardımcı olabilir, ancak yaşamınızı sizin için değiştirmez. Size bir şey önermek için mükemmel bir plan yaparsanız olağanüstü sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir. Fakat fantastik bir plan yapmazsan, önemli ölçüde boşa çıkamazsın. Etkili yapın.
4. Planınızı gözden geçirin. Oluşturduktan hemen sonra, özellikle uygun olduğunu hissedinceye kadar revize edin ve daha sonra ihtiyaçlarınızı karşılamadığında zaman geçtikçe onu gözden geçirmeye devam edin. Bir çekmeceye sopa atmayın ve ihmal etmeyin.
beş. Programınızla vakit geçirin. Yine, çekmeceye yapıştırmayın ve orada bir işlev bırakın ve onunla birlikte bulunun ve kullanın. Hayatınızı günlük programınıza göre bir başka yönüyle yapın. Planladıklarını yap.
altı. Özel kalkınma planınızı daraltın. Her şeyi yapmaya çalışmak yerine, aynı anda bir yaşam alanına yoğunlaşın. Sadece bir nokta yap. Sadece ilişkilerinize odaklanın ve çalışmalarınızı o alanın gelişmesine bırakın. O zaman kişisel hayatınıza odaklanın. Veya üzerinde odaklanmak istediğiniz herhangi bir alan, ancak birer birer.
7. İsteklerinize uydurun. Bunun sizin kişisel gelişim planınız olduğunu hatırlayın, bu yüzden hayatınıza uygun hale getirin. Hayatınızı, sizin için işlev görmeyen bir şablon planıyla eşleşecek şekilde ayarlamaya çalışmayın. Yapabileceğin en kötü mesele bu. Stratejinizle rahat olmalısınız ve kişisel yaşamınıza kalıplanmasını önerir.