Verimli Kişisel Geliştirme Programı İçin 7 İpucu

Kişisel bir gelişim planı oluşturmak tek bir şey; Google’da arama yaparsanız, böyle bir plan oluşturmanıza yardımcı olmak amacıyla hiçbir eksiklikte yazı ve diğer kaynak elde etmeyeceksiniz.
Gerçekten, üretken bir özel kalkınma planı geliştirmek için çok daha fazla bir faktör, birincisi, hedeflerinize ulaşmanıza ve istediğiniz olmak istediğiniz kişiye dönüşmenize yardımcı olur.
Aşağıdaki yönergeler, gerçekte yapmanız gerekenleri yapacak bir strateji üretmenize yardımcı olacaktır.
1. Neden özel bir iyileştirme planı ürettiğinizi anlayın. İdeal olarak, derin yaşam değişiklikleri yapmaya ve taahhüdünüzle ilerlemek için ivme kazandırmaya karar vermiş olmanıza yardımcı olmamız gerekir.
iki. Planınız hakkında eleştirel olun. Ayarları üretmekle kesinlikle ilgilenmiyorsanız bir plan üretmeye zahmet etmeyin, çünkü bunu yapmaktan çekinmeyin, çünkü gerçekten ya da modaya uygun olması gerektiği anlamına gelir.
üç. Bunu yapmak için zaman ayırın. Özel bir iyileştirme planı, hayatınızı değiştirmenize yardımcı olabilir, ancak hayatınızı sizin için değiştirmez. Size bir şey gösteren çok iyi bir strateji oluşturursanız şaşırtıcı avantajlar yaratmanıza yardımcı olabilir. Fakat mükemmel bir strateji yapmazsan, önemli ölçüde dışına çıkamazsın. Düzgün yap.
4. Stratejinizi gözden geçirin. Tam olarak hissedene kadar onu oluşturduktan sonra tekrar gözden geçirin ve daha sonra artık istediğiniz gibi görünmediği zamanlarda gözden geçirin. Asla bir çekmeceye yapıştırabilir ve ona göz ardı etmeyebilirsiniz.
beş. Planınızla zaman ayırın. Yine, bir çekmeceye yapıştırmayın ve onunla birlikte çalışmaya bırakın ve onunla yaşayın ve kullanın. Hayatınızı, günlük programınıza göre bir unsur yapın. Planladıklarını yap.
6. Kişisel gelişim stratejinizi daraltın. Bir şey yapmaya teşebbüs etmek yerine, aynı anda tek bir yaşam alanına odaklanın. Sadece bir şey yap. Sadece ilişkilerinize odaklanın ve çaba harcayın. Sonra bireysel yaşamınıza konsantre olun. Veya konsantre olmak istediğiniz herhangi bir bölgede, ancak birer birer.
7. İstediğinizle eşleştirin. Bunun bireysel kalkınma stratejiniz olduğunu unutmayın, bu nedenle yaşamınıza uygun hale getirin. Hayatınızı, sizin için gerçekleştirmeyen bir şablon programına uyacak şekilde ayarlamaya çalışmayın. Yapabileceğiniz en kötü şey budur. Programınızla rahat olmalısınız ve bu kendi hayatınıza kalıplaştırmayı önerir.