Verimli Kişisel Gelişim Programı İçin 7 İpucu

Kişisel bir iyileştirme stratejisi geliştirmek bir konudur; eğer Google’da arama yaparsanız, böyle bir plan yapmanıza yardımcı olmak amacıyla yardım talep eden makale ve diğer kaynaklardan hiçbir sıkıntıyı keşfedeceksiniz.
Üretken bir kişisel gelişim planı geliştirmek, hedeflerinize ulaşmanıza ve istediğiniz kişiye dönüştürebilmenize yardımcı olan tek bir gelişme noktasıdır.
Aşağıdaki kurallar, gerçekte yapmanız gerekenleri yapacak bir program yapmanıza imkân tanır.
1. Neden kişisel gelişim stratejisi oluşturduğunuzu öğrenin. İdeal olarak, derin yaşam değişiklikleri yapmayı taahhüt etmenize ve taahhüdünüzle ilerlemeye ivme kazandırmaya katkıda bulunmanız gerçekten yardımcı olmalıdır.
2. Programınız hakkında ciddi olun. Gerçekten şık olduğu için ya da basitçe varsayıldığından dolayı bunu yapmak istemiyorsanız, değişiklikleri üretmekle gerçekten ilgilenmiyorsanız, bir programı üretmeye zahmet etmeyin.
üç. Güzel yapmak için zaman ayırın. Özel bir kalkınma planı, hayatınızı değiştirmenize yardımcı olabilir, ancak hayatınızı sizin için değiştirmez. Size bir şey önermek için iyi bir program yaparsanız, şaşırtıcı sonuçlar üretmenizi sağlayabilir. Fakat mükemmel bir strateji oluşturmazsan, önemli bir strateji çıkmazsın. İyi yap.
dört. Stratejinizi gözden geçirin. Ürettikten hemen sonra gözden geçirin, tam olarak hissedene kadar düzeltin ve daha sonra gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde görünmediği zamanlarda gözden geçirmeye devam edin. Çekmeceye koymayın ve unutun.
5. Programınızla vakit geçirin. Yine, bir çekmeceye yapıştırmayın ve onunla birlikte çalışır durumda bırakın ve onunla yaşayın ve kullanın. Hayatınızı, günlük programınıza göre bir bileşen yapın. Planladıklarını yap.
altı. Bireysel iyileştirme planınızı daraltın. Neredeyse her şeyi yapmaya çalışmak yerine, aynı anda bir yaşam konumuna odaklanın. Sadece 1 faktör yapın. Sadece ilişkilerinize odaklanın ve çaba harcayın. Sonra bireysel hayatınıza odaklanın. Veya üzerinde odaklanmak istediğiniz herhangi bir bölge değil, aynı anda tek bir bölgedir.
7. İstediğiniz yere sığdırın. Bunun bireysel iyileştirme programınız olduğunu hatırlamaya çalışın, bu nedenle hayatınıza uysun. Hayatınızı, sizin için gerçekleştirmeyen bir şablon stratejisiyle eşleşecek şekilde ayarlamaya çalışmayın. Yapabileceğin en kötü mesele bu. Programınızla rahat olmalısınız ve bu kendi hayatınıza kalıplama anlamına gelir.