Verimli Bireysel İyileştirme Programı İçin 7 İpucu

Özel bir gelişim planı oluşturmak için 1 sayı var Google’da arama yaparsanız, böyle bir program oluşturmanıza yardımcı olmayı amaçlayan makaleler eksikliği ve diğer kaynaklardan hiçbir şey bulamayacağınızı keşfedeceksiniz.
Gerçekten de yararlı bir özel kalkınma planı hazırlamak için bir faktör daha fazladır; birincisi, hedeflerinize ulaşmanıza ve istediğiniz kişinin olmanıza yardımcı olur.
Aşağıdaki tavsiyeler temel olarak yapmanız gereken şeyi yapacak bir plan oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
1. Neden bireysel bir kalkınma planı yaptığınızı bilin. İdeal olarak, derin yaşam değişiklikleri üretmeyi taahhüt etmeniz ve taahhüdünüzle ilerlemek için ivme kazanmak için olmalıdır.
2. Stratejiniz hakkında eleştirel olun. Kesinlikle bir plan hazırlamaktan rahatsızlık duymuyorsanız, ayarlamaları yapmakla kesinlikle ilgilenmiyorsanız, onu mutlaka hissedeceğiniz ya da modaya uygun olması nedeniyle yapmayın.
3. Düzgün yapmak için zaman ayırın. Kişisel gelişim stratejisi, hayatınızı ayarlamanıza yardımcı olabilir ancak sizin için hayatınızı değiştirmez. Size bir şey gösteren harika bir strateji oluşturursanız şaşırtıcı nihai sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir. Fakat eğer mükemmel bir strateji yapmazsan, önemli bir strateji kuramazsın. İyi yap.
4. Planınızı gözden geçirin. Bunu geliştirdikten sonra yakında gözden geçirin, tam olarak doğruya gelene kadar düzeltin ve daha sonra arzularınıza uymadığı zaman zaman geçtikçe düzeltmeye devam edin. Bir çekmeceye sopa atmayın ve ihmal etmeyin.
5. Stratejinizle vakit geçirin. Yine, bir çekmeceye yapıştırmayın ve onunla çalışması için yerinde bırakın ve yanında bulundurun ve kullanın. Hayatınızı, her gün programınıza göre bir parçası yapın. Planladıklarını yap.
6. Kişisel iyileştirme planınızı daraltın. Her şeyi küçük şeyler yapmaya çalışmak yerine, aynı anda tek bir yaşam yerine odaklayın. Sadece bir konu var. İlişkilerinize odaklanın ve o bölgedeki güçlenişinize çaba gösterin. O zaman özel hayatınıza odaklanın. Veya üzerinde odaklanmak istediğiniz herhangi bir yeri, ancak birer birer.
7. İhtiyaçlarınıza uydurun. Bunun kişisel gelişim programınız olduğunu unutmayın, bu yüzden hayatınıza uysun. Hayatınızı, sizin için faaliyet göstermeyen bir şablon programına uyacak şekilde ayarlamaya çalışmayın. Yapabileceğiniz en kötü faktör budur. Stratejinizle rahat olmalısınız ve bu da kişisel hayatınıza kalıp dökmek demektir.