Teknolojiye Çocukları Tanıtmak İçin Yaş Hangi Haklara Uygun?

Teknolojiler ve sayısal medya bugünlerde yetişkinlerin günlük yaşantılarından biridir ve bu benzerlikler çocuklarımız için de geçerlidir.
Dijital medya, sosyal medya ve erken çocukluk hakkında konuşmalar, bu yeni teknolojilerin evde veya okulda erken çocukluk eğitiminin bir parçası olmasına bakılmaksızın odaklanmaktadır. Geçerli yıllarda konuşma, bu şeylerin ustalaşmanın bir parçası olduğuna dair bir bildiriye kaymıştır.
Medya kullanımı, teknolojiler ve küçük çocuklarla ilgili bugünkü ulusal konuşmada, konsantrasyon, tüm çocukların ve teknolojilerin ve medya kullanımının insan etkileşimine duyulan ihtiyaca kaymıştır.
Bu duymak güven verici.
En son yapılan araştırmalar, dijital medyanın genç öğrencilere fayda sağladığını ortaya koymasına rağmen yetişkin-çocuk etkileşimi ve ortaklığı bu çalışma ödülleri için gereklidir.
& ldquo & rsquos ilişkilerimiz sayesinde en iyi büyüdüğümüzü & en etkili şekilde anlamamızı sağlıyor. & rdquo ~ Fred Rogers
Her türdeki ilişkilere odaklanma, medya, teknoloji ve çocuklar hakkında normalde konuşan Fred Rogers’ın mesajıyla koordine edilir:
& ldquo Bilgisayarlar, araç olarak ne kadar yararlı olursa olsun (ve tabii ki oldukça faydalı araçlar olabilirler) bilgisayarlar, insana ve karşılıklı öğretmen-genç birlikteliğine önem vermeye başlarlar. Bir dizüstü bilgisayar, H-U-G’nin büyüsünü öğrenmek için size yardımcı olabilir, ancak hiçbir koşulda gerçek anlamda vermek ya da almaktaki tehlikeyi ya da sevinci göremeyebilir. & Rdquo
Gençler, yetişkin-çocuk ilişkilerinin ne zaman kurulduğunu anlamaya çok daha fazla ilgi gösterir ve hazırlanırlar.
Bu ilişkiler, aynı zamanda medya kullanımı ve deneyimlerinin çocuk ve toplumsal duygusal gelişime olumlu katkıda bulunacak iyimser ve dengeli bir yöntem olmasına izin verir.
Ortak katılımın ve medya mentorluğunun yaklaşımları büyük ölçüde teşvik edilmektedir. Bunlar, videoların ve filmlerin birlikte izlenmesinden ve görüntülenen içerikle veya oynadıkları oyunla ilgili gençlerin endişelerini çekip bunlardan istemekten oluşur.
AAP & rsquos önerileri, gençlerin medyayla ne kadar meşgul oldukları ile birlikte, ortak katılım yöntemleri üzerine önerilerdir.
Teknoloji ve medya hayatımızın çok yönü ile mevcut durumda şu anda çocukların ve ailelerin farklı taleplerini karşılayabilecek sınırların ve kısıtlamaların tek bir boyuta uyan tüm yöntemini görselleştirmek neredeyse mümkün değildir.
Ekran zamanındaki kısıtlamaları sınırlamaya yönelik daha önceki girişimler, mevcut teknolojilerin ve medya etkileşimlerinin incelikli doğasını ele almaz.
Fred & rsquos’un & ldquosimple and deep inancından sonra, ebeveyn olarak & rdquo, ebeveynleri, bakıcıları ve eğitmenleri olarak çocuklarımıza ve rsquos medyalarımızda ve teknolojide kullanmamıza yardımcı olmak için bize yardımcı olacak daha açık ve net bir mesaj arıyor.
Harvard Tıp Merkezi’nde Medya ve Gençlik Merkezi Genel Müdürü Michael Wealthy’ye göre, Genel Sağlık, & ldquo Odaklılığımız gerçekten karşıtlık ya da kısıtlama yerine medyayla yaşamak olmalıdır. & Rdquo
Medya ve teknoloji ile anlayış olanaklarının kalitesini artıracak çok karmaşık değişkenler var.
Medyayı çeşitlendirmeye yardımcı olmak ve öncelikle gelişimsel ve içeriğe uygun materyal haline gelmek, ileride eğitime değer, çocuklara fiziksel ve zihinsel sağlıklarını tanıtmak için kullanmaya çalışan birçok güvenilir kuruluş bulunmaktadır.
İlişki fikrine yoğunlaşmak en gerekli şarttır.
Medya ve teknolojiler tek başına değil, alternatif olarak çocuklarımızın kendine güvenen, yetenekli ve bakım veren insanlar olarak yetişmesine yardımcı olacak birbirimizle olan kullanımı ve pratiğidir.
Sanal bir deniz yatağında ikili dil öğrenenlerine derinlemesine dalmak için dijital hikaye anlatımı ve çok daha devrimci, erken öğrenme için teknolojiyi kullanıyor.
Bilgisayar sistemleri, tabletler, akıllı telefonlar, uygulamalar ve diğer dijital araçlar, günlük yaşamımızın bir parçasıdır.
Teknolojiler uygun bir şekilde kullanıldığında, çocukları dünyalarını keşfetmek, bildiklerini ifade etmek ve anlamaya yardımcı olabilir ve diğer çocuklar ile etkileşim kurabilir. Teknoloji araçları, ailelerine, özellikli gençleri desteklemek için yardımcı olabilirler.
Ebeveynler, çocukları öğrenmeyi geliştirmek ve desteklemek için uygun teknolojileri nasıl seçebilir?
American Academy of Pediatrics (AAP), küçük yaştaki çocuklar için Ulusal Eğitim Derneği (NAEYC), pasif teknolojileri inceleyen bebekler ve bebekler için küçük bir değere sahiptir; ebeveynlerin, teknolojilerin iki yaş ve altındaki çocuklar için tamamen kullanmasını sınırladığı veya atladığını öne sürüyor.
Bu yaşta, yapılandırılmamış oyun ve insan etkileşimleri çok daha eğitimsel bir değere sahiptir.
Toddler tabletleri gibi teknolojiyi etkinleştirirseniz, & rdquo, kitapları resimlediğiniz gibi, NAEYC’yi önerir ve & rdquo, insan ilişkileri bağlamında kullanır.
Sevdiklerinizin resimlerini veya hayvanlarını tablet yükleyin. Gençlerinizi baktıkça tutun ve resimleri tarif edin. Birçoğu etkileşimli niteliklere sahip olan resim kitaplarını paylaşmak için dijital cihazı kullanın.
Okul öncesi çocuklar doğal olarak teknolojilere çekilmektedir.
Fakat teknolojiyi bulmaya başlamadan önce temel ilkeleri anlamaları gerekecek.
Çocuğunuza ekrana nasıl dokundurup dokunduracağını gösterin. Genç ve motor becerileriniz arttıkça, onlara bir fare veya klavyenin nasıl kullanılacağını öğretebilirsiniz.
Herhangi bir teknolojiyi kullanırken çocuğunuzla aktif bir katılımcı olun.
Basit, yaşa uygun oyunlar ve e-Kitaplar indirin veya sesli kitapları dinleyin.
Çocuğunuzun dijital fotoğraflarını çekin ve hemen bir aile klübüne göndermek için bir blok kule veya resim gibi yapın.
Bir öykü üreticisi uygulaması indirin ve gençlerinizin, diğer insanlarla paylaşılabilecek dijital hikayeleri yazıp göstermesine yardımcı olun.
Gençlik çocuğunuzla ilgilenen, uluslararası uzay istasyonu, orman veya kutup hayvanları veya pişirme gibi konularla ilgili videoları arayın.
Teknoloji ve eğitime dengeli bir yaklaşım gereklidir. Ebeveynler, gençlerinin teknoloji ile ne kadar zaman harcadıklarının farkında olmalı ve okuma, yapılandırılmamış oyun veya etkin oyun süresi gibi diğer etkinlikleri kaldırmasına izin vermemelidir.