Sayılarla Evsizlik

Evsiz olduğunuzu düşündüğünüz birisini fark ettiyseniz elinizi kaldırın. Tüm ellerin bittiğini görebiliyorum!
Bu hafta 61 yaşında olacağım ve gençken durum şu an olduğu gibi değildi. Gençliğimde, evsiz kalan erkeklerin ve kadınların büyük çoğunluğu erkektir. Evsiz kalmış çok az bayan ve daha az çocuk vardı.
Eskiden, bu evsiz erkek kelimeleri “hobos” ya da daha kötüsü gibi sözcükler olarak adlandırdık. Onların “rayları sürdüklerini” öngörüyorduk, demiryolu yük vagonlarına açılıp kapandı ve seçtikleri bir hayat yaşıyor, özen ve sıkıntı yaşanmıyor. O zamanlar evsiz hayatı romantize edildi ve “Kuzey’in İmparatoru” gibi filmler üretildi; bu, evsiz erkekleri hayattan zevk alan kişilere topluma karşı olası sorumlulukları hakkında herhangi bir düşünme yapmadan tasvir eden Lee Marvin’e bakıyordu.
Günümüzde, bu evsizlik resmi değildir. Uzmanlığımda, şunları tespit ettim:

* Evsiz olan milletlerin% 40’ı bayanlar ve çocuklar. Gerçekten yaşam biçimleri hakkında sevindirici filmler yok, gerçekte, herhangi biri kendi durumundan bahsediyor. Ve şüphesiz, bu kadınlar ve çocuklar evsiz kalmayı tercih etmemiştir. Maddeler daha da kötüye gidemese de, evsiz kalmaya başlayan hanımların ve küçük çocukların sayısı artıyor.
Günümüz evsiz insanların% 25’i savaşta, çoğunlukla Vietnam Savaşı’nda görev yapmış insanlar. Bu sayının azalacağına inandım, ancak Irak Savaşı gazileri zihinsel ve fiziksel toplam sağlığına önemsemeyen ya da hiç ilgilenmiyorlardı, bir süre daha% 25 seviyesinde kalacaktı. Savunma Bölümü, geri dönen Irak Savaşı gazilerinin% 17’sinin travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) ile geri döndüğünü tespit etti. TSSB (eski adıyla “savaş yorgunluğu”) kurbanları için 30 ila 40 yıl arasında varolan bir durumdur.
* Evsiz olduğumu gördüğüm milletvekillerinin% 35’i, bir tür korkunç olumsuz bir karşılaşmaya sahip olan erkekler. Evsizlik yaşamının tamamen özgür yolu nerde kaldı? İnsanların hiç evsiz kalarak yerleşmeyi seçtikleri ücretsiz bir yaşam tarzı olduğunu düşüncesinin bir efsane olduğunu önermekteyim. Hiç olmadı. Ancak efsane, hareketli görüntüler için mükemmel bir hikaye dizisi sundu.
Altmış yıl içinde ne oldu? Evsiz kimdir? Neden dışarıda yaşıyorlar? Neden evleri yok? Aman Tanrım, ne oldu?
2007’de, Evsizlik Sona Erti Ulusal İttifakı “Homelessness Counts” (Homelessness Counts) adlı raporunu gerekçe göstererek yayınladı:

* Amerika Birleşik Devletleri’nde (300 milyonun üzerinde nüfus) her akşam evsiz 672.000 kişi vardı.
* Bugün 3.five milyon insan Birleşik Devletlerde yıl boyunca evsiz kalmaktadır.
* Gerçekten 160.000 kişi Kaliforniya Eyaletinde evsiz (toplam nüfus 36 milyon). Los Angeles Konut Hizmetleri Kurumu (LAHSA) “2007 Büyük Los Angeles Evsiz Sayısı” raporunda, Los Angeles’ta on milyon), California orada:

* Her akşam evsiz olan ondan fazla, 000 çocuk ve gençler.
* İlçede her akşam 74.000 evsiz erkek, kadın ve çocuk var.
* 2006 yılı boyunca Los Angeles’taki 141.000’den fazla insan evsiz kaldı. “2006 Los Angeles Bölgesel Kısa Vadeli Konut Rehberi” sığınma evi ortaklığı, 74.000 kişilik evsiz sığınma evlerinin hepsinde 17.000 barınak yatağı olduğunu tespit etti. her gece evsiz olan bireyler. Tabii ki, insanlar “açık havada” yaşıyorlar çünkü sadece “han’da” yer yok.
            Evsizlik nedenleri nelerdir?

The Huffington Post’ta okumaya devam edin