Sayılarla Evsizlik

Evsiz olduğuna inandığınız bir kişiyi fark ettiyseniz, elinizi kaldırın. Tüm ellerin bittiğini görebiliyorum!
Bu hafta 61 yaşında olacağım ve gençken durum şu an olduğu gibi değildi. Gençliğimde, evsiz kalan insanların büyük çoğunluğu erkekti. Evsiz kalmış olan bayanlar ve hatta daha az çocuk varmış.
Eskiden, evsiz erkek kelimeleri “hobos” ya da daha kötüsü olarak söz ettik. Biz onlara “rayları sürüyor” demiştik, demiryolu yük otomobillerini açıp kapayıp, seçtikleri bir hayat yaşıyor, özen ve üzüntü yoktu. O zamanlar evsiz hayatı romantize edildi ve hayata elverişli evsiz erkekleri topluma karşı sorumlulukları üzerinde herhangi bir düşünceye yer bırakmadan tasvir eden “Kuzey İmparatoru” na bakan Lee Marvin’e benzeyen hareketli resimler yaratılmıştı.
Bugün, bu evsizlik resmi değil. Benim karşılaştığımda şunu keşfettim:

* Bugün evsiz olan insanların% 40’ı kadın ve küçük çocuklar. Yaşam biçimleri ile ilgili hiçbir içerikli hareketli resim yok, aslında kimse onların durumundan bahsediyor. Ve kesinlikle, bu kadınlar ve çocuklar evsiz kalmayı seçmedi. Puanların daha da kötüye gitmeyeceği gibi, evsiz kalmaya başlayan kadınların ve küçük çocukların sayısı da artıyor.
Günümüz evsiz insanların% 25’i, savaşta, genelde Vietnam Savaşı’nda görev yapmış bireylerdir. Bu miktarın azalacağına inandım, ancak Irak Savaşı gazileri zihinsel ve fiziksel sağlığa önem vermeden ya da hiç bakmamakla birlikte, bir süre daha% 25 düzeyinde kalacak. Savunma Bakanlığı, geri dönen Irak Savaşı gazilerinin% 17’sinin travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) ile geri döndüğünü tespit etti. TSSB (eski adıyla “savaş yorgunluğu” olarak bilinir) kurbanları için 30 ila 40 yıl arasında varolan bir durumdur.
Bu günlerde evsiz kaldım diye belirttiğim erkek ve kadınların% 35’i, bir çeşit yıkıcı negatif uzmanlığa sahip olan erkekler. Gerçekte, evsizlik yaşamının tamamen özgür yaşam stili nereye gitti? Erkeklerin ve kadınların evsiz kalarak yerleşmeyi seçtikleri, tamamen özgür bir yaşam stili olduğunu düşüncesinin bir efsane olduğunu öne sürüyorum. Hiçbir şekilde oluşmadı. Ancak efsane, hareketli resimler için çok iyi bir hikaye çizdi.
Altmış yıl içinde ne oldu? Evsiz kimdir? Neden açık havada yaşıyorlar? Neden evleri yok? Aman Allahım, ne oldu
2007’de, Evsizliğe Son Ulusal İttifak, “Homelessness Counts” (Homelessness Counts) adlı raporunu gerekçe göstererek dile getirdi:

* Bugün 672.000 kişi Birleşik Devletlerde her akşam evsiz kaldı (nüfus 300 milyondan fazla).
* Bugün 3.five milyon insan Birleşik Devletlerde yıl boyunca evsiz kalmaktadır.
* Los Angeles Konut Çözümleri Kurumu (LAHSA) “2007 Büyükşehir Los Angeles Evsiz Sayısı” raporunda, Los Angeles’ta (on milyondan fazla nüfusta) 160.000’den fazla insan Kaliforniya Eyaletinde evsiz kaldı (toplam nüfus 36 milyon). milyon), California orada:

* Her akşam evsiz olan 10,000’den fazla çocuk ve gençler.
* İlçede her akşam 74.000 evsiz erkek, kadın ve genç var.
* 2006 yılı boyunca Los Angeles’ta 141.000’in üzerinde evsizlik yaşandı. “Los Angeles İlçesinin 2006 Kısa Vadeli Konut Rehberinde” Sığınma Evliliği Ortaklığı, 74.000 kişilik evsiz barınakta sadece 17.000 sığınak yatağının bulunduğunu tespit etti. Her gece evsiz olan kişiler. Açıkçası, bugün insanlar “dışarıda” yaşıyorlar, çünkü “han” da alan yok.
            Evsizlik nedenleri nelerdir?

The Huffington Post’ta okumaya devam edin