RTLS’deki ROI

RTLS, çok boyutlu kuruluşların masrafları azaltmakla birlikte mevcut kapasitelerinden daha fazla yararlanmasına yardımcı olabilir. Sağlık, nakliye ve imalat gibi birçok organizasyon önemli fiyat tasarrufunu gerçekleştirmiştir. Dişliler ve kişi takip sistemleri, dişli kutusu gereksinimlerinin düşürülmesi, kira indirimi ve kaybolan veya yanlış yere konan dişli miktarındaki azalma nedeniyle operasyonlarının büyük bölümünde daha yüksek bir YG ve hızlı geri ödeme sağlamaktadır. Bu geri dönüşler, dişli ve kişileri kolaylıkla bulma kabiliyeti nedeniyle, personel verimliliğindeki artışları dikkate almamaktadır.

 Öte yandan, akışın optimize edilmesi, muhtemelen işletme marjını artırmanın ve artan erişim talebinin üstesinden gelmenin en hızlı yoludur. Hastanelerin uygun yataklarda bulunabilecekleri ideal personeli ve bakımları için gereken doğru ekipmanı kullanarak hastanelerin hemen yer bulmalarını sağlamak için yerinde olması gereken karmaşık bir süreçler dizisi vardır.

 Purelink Technologies RTLS çözümleri, varlıklarınızı, bireylerinizi ve çalışanlarınızın görünürlüğünü artırarak operasyonlarınızı daha verimli bir şekilde yönetmenize izin verir. Bir hastane çalışanı dişli aramak için zaman ayırmak zorunda kaldığında, çalışan, zamanında onu bulamazsa, bir hayat kaybından bahsetmemek için gelir kaybeder. Veya bir bitki ustalığı ekstra vitese veya eldeki stoklara el koymak zorunda kaldığında, grubunun bir pozisyonda bulunmadığından onu bulun. Bir hastane, havaalanı veya fabrika iseniz, ekipmanlarınızı görsel olarak aramak için çalışanlarınızın zamanını kullanın, değer üretmez. Personel proaktif olmaktan ziyade reaktif olduğu zaman, atmosferinizi idare etmekte yetersizsiniz.

 Herhangi bir yatırımın yatırım getirisi bazen tedbir almakta zorlanır. Bununla birlikte, bir konum yönetimi tekniği ile tasarruf, elde edilen işçilik saatleri veya stoklarda azalma, üretimin artırılması veya tam zamanında üretim için montaj hattındaki bileşenlerin miktarında azalma olarak ölçülebilir. Müşterilerimizin bazıları etkileyici bazı yararlar sağladı. Örneğin, bir müşteri, yeni ekipman yatırım harcamalarından kaçınarak, ekipmanın fiili kullanımını üstün bir anlayışa dayandırarak 300.000 $ ‘dan fazla tasarruf etti. Avrupa’da bir hastanelik daha fazla müşteri, belirli ekipman kiralamadan kaçınan ekonomiler nedeniyle aylık olarak 5000 $ – $ 10,000 tasarruf ettiğini bildirdi. Nihayet bir mahalle hastanesi, mobil varlık yönetimi harcamaları için% 70 veya çok fazla 5.30.000 $ ile toplam tasarruf sağladı!

 Birçok durumda, atfedilen tasarruf değerlerin kaybolması, çalınması, yanlış yere konması, değerlerin çeşitlilik gösterebileceği gerçeğini göz önünde bulundurarak değerlendirmek zordur. Purelink Teknolojisi, hastanede çalışanlar çok sayıda saat avı geçirirken, 13.000 Dolar’lık EEG birimi veya 60.000 dolarlık bir aferez makinası günlerce ortadan kayboldu.
 Hastane, havaalanı, liman, üretim veya ulaştırma organizasyonunun herhangi bir büyüklüğü, bir lokasyon varlık yönetimi yönteminden yararlanabilir. Daha az ekipman kaynağına sahip bağımsız bir mahalle hastanesi mi yoksa birkaç bina üzerinde milyonlarca metrekarelik alanı kaplayan çok sayıda fiziksel varlığa sahip önemli bir üretim tesisi olup olmadığına bakılmaksızın, ekipmanı gerçek zamanlı olarak bulma kapasitesinden yoksun olarak kuruluş kaynaklarını optimize etme imkânlarını kaçırıyor.