Psikolojik Harp ve Yeni Gezegen Düzeninin Servando Gonzalez yazarıyla tanışın

Şimdi, Norpl Goldman, Yayınevi ve Bookpleasures.com Editörümüz, Küba doğumlu Servando Gonzalez’in Psikolojik Savaş ve Yeni Gezegen Düzeni: Amerikalı Bireylere Karşı Gizli Savaş’ın konuğu olarak misafirimize sahip olmaktan onur duymaktadır.
Servando eğitimini Havana Üniversitesi’nde tarihçi olarak aldı. Latin Amerika tarihi, istihbarat, casusluk ve göstergebilim üzerine kitaplar, makaleler ve makaleler yazdı. Ayrıca Historia heretica de la revolucion fidelista, The Secret Fidel Castro: Sembolü, Nükleer Aldatmaca: Nikita Khruschev ve Küba Füze Krizi ve La madre de todas las komplikasyonları: Her ne kadar Amazon’da var .com. Ayrıca, Amerika’daki Treason belgesellerine de ev sahipliği yaptı: Treason’da Dış İlişkiler ve Ortaklar Konseyi: San Leandro, Kaliforniya’daki Xzault Medya Grubu tarafından oluşturulan CFR-CIA-Castro Bağlantısı.
Mükemmel günler Servando ve röportajımıza katıldığınız için teşekkürler
Norm:
En güncel kitabınız olan Psikolojik Hareketi ve Yeni Dünya Düzeni: Amerikan Erkek ve Kadınlarına Karşı Gizli Savaş hakkında izleyicimize minnettar mısınız?
Servando:
Yirmi beş yıldan fazla bir süredir istihbarat ve casusluk hakkında araştırma ve yazıyorum. Önceki kitaplardan iki tanesi, The Secret Fidel Castro: Sembolün Yıkılması ve Nükleer Aldatmaca: Nikita Kruşçev ve Küba Füze Krizi, istihbarat ve casusluk bakış açısından çalışmalar.
Yaklaşık iki yıl önce, Merkezi İstihbarat Teşkilatı hakkında bir kitap yazmaya başladım. Onu başlıklıyorum CIA’nizi Hoşçakalın: Neden Ajans Oblivion’a Soluyor? Bununla birlikte, yarı yolda, CIA önemli bir bileşeni olsa da, kitabın kapsamının sadece CIA’den çok daha geniş olduğunu fark ettim. Bu yüzden bu başlığı Psikolojik Savaş ve Yeni Dünya Düzeni: Amerikan İnsanlarına Karşı Gizli Savaş olarak değiştirdim.
Kitabın ana tezi Amerika’nın savaşta olduğu. Ancak standart savaş sahalarında tanklar, zırhlılar ve uçaklar ile standart bir savaş değildir ve en azından değil. Savaş alanı insan ve rsquos zihniyetleri olan gizli, sinsi bir savaş biçimidir. Birincil silahı, propaganda, dezenformasyon, kurnazlık, aldatma yoluyla kitlesel beyin yıkamasıdır ve Nazi Almanyası nedeniyle herhangi bir kadın ve erkeğe karşı kullanılmayan muazzam bir ölçekte yatmaktadır. Her ne kadar yaşamsal olsa da, bu unsurlar bir dizi titizlikle planlanmış ve idam edilmiş kısa ve uzun vadeli psikolojik savaş operasyonlarının bir kısmıdır. Sentezde, bir psikolojik savaş ve mdasha PSYWAR.
Norm:
Bir insanın Psikolojik Harp ve Yeni Dünya Düzeni: Amerikan Halklarına Karşı Gizli Savaş eğitimi almasını tavsiye etmenin en iyi amacı nedir? Bunun neden şu anda önemli bir kitap olduğunu düşünüyorsunuz? Bu kitap için umutlarınız neler?
Servando:
Bu gerçek inananlar & ldquoconservative & rdquo Cumhuriyetçiler veya & ldquoliberal & rdquo Demokratlar için bir kitap değildir. Bu kitabı, şu anda iki partinin bir aldatmaca olduğunu, liderlerimizin bize ihanet ettiğini ve perdelerin arkasındaki komplocular tarafından kontrol edilen ana akım medyanın bizi beslediğini fark eden Amerikan halkının artan kısmının herhangi birisine öneriyorum. dezenformasyon ve yalanlar.
Komplocular küçük bir grup Wall Street bankacıları, petrol müştemilatları ve çoğu Uluslararası İlişkiler Konseyi’nin (CFR) üst düzey üyeleri olan ulus ötesi şirketlerin CEO’larıdır. ABD hükümetinin toplam yönetimine yönelik itici güçleri, 1913’te Wilson yönetimi sırasında başlamış olmasına rağmen, İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesiyle birlikte, bugün Amerikan halkına karşı gizlice sürülen çok büyük oranlarda tamamen oluşturulmuş bir psikolojik savaş oldu. Bu gizli savaştaki önemli unsurlar, Devlet Departmanı, Ulusal Güvenlik Konseyi, Merkezi İstihbarat Teşkilatı, Allen Dulles, Henry Kissinger, Zbigniew Brzezinski ve Fidel Castro gibi bazı komplocular ve rsquo gizli ajanları kadar etkili olmuştur. Burçlar, Klintonlar ve şimdi Obama da bu gizli ajan grubuna aittir.
Bu komplocuların en büyük hedefi, Amerikan cumhuriyetinin tamamen yok oluşudur, bildiğimiz gibi, tam bir yönetimin altında, yalnızca hiper varlıklı ve süper yoksulların var olacağı uluslararası bir komünist feodal totaliter toplumun yaratılması. Bu, yeni Gezegen Düzeni adını verdikleri toplumdur.
Kitabım, bu komplonun varlığını düşünen halkın büyüyen kesiminin uygun olduğuna dair ek bir kanıt sunuyor. Umarım Cumhuriyetçiler ve Demokrat partilerindeki inananları, açıklanamayan olaylara alternatif açıklamaları aramaya motive edecek kadar şok ederler.
Norm:
Kitap için başlıca ilham kaynağı neydi?
Servando:
Yukarıda tarif ettiğim gibi, ilk konsept CIA hakkında bir kitap oluşturmaktı. Anahtar ilham, altmış yıl öncesine ek olarak yerini alan neredeyse bilinmeyen bir olaydı. CIA ile ilgili kitapların çoğu, 1953’te İran ve rsquos Başbakanı Muhammed Mossadegh’i devirmek için Ajans ve rsquos bölümüne ve 1954’te Guatemala & rsquos Başkanı Jacobo Arbenz’i deviren darbe ve aleyhtarına değiniyor. Ancak, 1945 Nisan’ının Bogot ve aacute’deki isyanlarından neredeyse hiç bahsetmiyorlar veya tamamen görmezden geliyorlar Kolombiya.
Bogotazo (isyanların bilindiği isim), yeni tasarlanan CIA tarafından başlatılan başlangıçta sahte bayraklı gizli operasyondu. Hegelci tip (tezi-antitez-sentez) psikolojik savaş operasyonu (PSYOP) idi ve nihai amacı Amerikan ve Latin Amerikalı halklarını komünizmin endişesi ile korkutmaktı. , yok oldu.
Bogotazo, Batı yarıküredeki Soğuk Savaşın başlangıcını işaret etti. CFR komplocular için inanılmaz derecede kazançlı olduğu kanıtlandı. Sovyetler Birliği’nin çöküşünden sonra, yeni bogeyman, terörizmi tanıtmak için komplocular tarafından geliştirilen 9/11 PSYOP, Bogotazo’nun bir karbon kopyasıydı.
Kitabın bütün bir bölümünü Bogotazo’nun değerlendirmesine ayırdım. İçinde CFR komplocuların Fidel Castro’yu işe almak ve onu Kolombiya’ya göndermek için yeni yapılan CIA’yı nasıl uyguladıklarını kanıtlayan yeterli kanıt getirdim. Castro & rsquos’un bir ajan provokatör olarak rol oynaması, komünistleri ayaklanmalar için suçlamak için sahte bir kanıt oluşturmaya dayanıyordu.
Norm:
Çalışma stratejilerinden bazılarını ve kitabınız için kaynakları nasıl konumlandıracağınızı açıklayabilir misiniz?
Servando:
Uzmanlık eğitimim tarihçi. Ancak, bir süre önce, tarihçinin değerlendirme araçlarının, istihbarat ve casusluğun önemli bir rol oynadığı mevcut tarihsel olayları incelemek için yeterince üstün olmadığı sonucuna vardım. Bu yüzden, kendi çalışma yöntemimi geliştirdim, ben de bu dersi dinledim. & Rdquo (İstihbarat lingo’da, zeka ve casusluğun modus operandi’idir.) Tarihçinin araştırma metodolojisinin zekanınkiyle bir karışımından oluşur. analisti.
Sonuç olarak, CIA’yi, OSS’yi, CFR’yi ve diğer örgütleri doğru inananların saf bakış açıları ve gizli başarıları (Doğru) açısından ya da gerçek inananların bakış açısına göre analiz etmedim. CIA, kötü niyetleri veya aptallığı (Sol), ancak istihbarat analistinin şüpheci, şüpheli bakış açısına göre. Okuyucular bu kitapta onaylayabildiğinden, bu bakış açısından bakıldığında, öğeler önemli ölçüde değişir.
Ayrıca, bu kitap CFR, OSS, CIA ve Castro hakkında yeni ya da çok daha az bilinen gerçekleri tamamlasa da, benim temel vurgu, bilinenleri de içeren gerçeklerin yorumlanmasında olmuştur. İstihbarat servislerinin çoğu, istihbarat işinin en zor yönünün, ham verilerin toplanması değil, kullanılabilir istihbaratın yorumlanması ve dönüştürülmesi olduğunu kabul eder.
Ayrıca, benim araştırma stratejime sadık kalarak, CIA’nin tasdikli ve ldquodocuments & rdquo’larına neredeyse hiç başvurmadım ya da OSS’nin, CIA’nın veya CFR’nin aktif veya eski üyelerinden herhangi birini röportaj yaptım. Bunu yapmak, öncelikle belgeleriyle ve üyeleriyle yapılan görüşmelere dayanarak Liars Cemiyeti’nin tarihini yazmakla eşdeğer olurdu.
Norm:
Kitabınızı yazarken hangi zorluklarla ya da engellerle karşılaştınız? Bu zorlukların üstesinden nasıl geldin?
Servando:
Böyle bir kitap yazmak, konuya tamamen kapılmak ister. Bu, toplam yoğunluğu işaret eder, ancak bunun başlıca engelleri yakın arkadaşlar ve akrabalardır. Bu yüzden bir buçuk yıldır bir keşiş oldum ve güneybatıda dünyadan kendimi izole ettim. İşe yaradı.
Norm:
Kitabınız için nasıl temsil ettiğinizi bize bildirir misiniz? Bunu bir acenteye mi eklediniz, yoksa bu tür bir kitabı en çok yayınlayacak olan yayıncıları sorguladınız mı? Herhangi bir reddetme var mı? Kendin yayınladın mı?
Servando:
Benim gibi Kitaplar, sol VS Proper, Demokratlar VS Cumhuriyetçiler disinformers & rsquo oyunu oynamak don & rsquot, çoğu kitap yayıncıları tarafından iyi alınmadı. Bu yüzden, kendimi yayınladığım bir yayınevine adım atmaya teşebbüs ettim.
Kendinden yayıncılığın bir çok artıları ve eksileri vardır, ancak güncel teknolojik gelişmeler bunu hiç olmadığı kadar kolaylaştırmıştır. Bir kitap editörü olarak biraz bilgim var, bu yüzden kapak dahil olmak üzere kitabın tamamını yarattım.
Kendi kendini yayınlama normalde underdog’un son başvurusu olmuştur, ancak şimdi Web alanı düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Ben memnun ve gururlu bir self-yayıncıyım.
Norm:
Gelecek projeleriniz nelerdir?
Servando:
Bir sonraki kitabımda çalışmaya başladım. İspanyolca olacak ve Bogotazo’nun derinlemesine analizine tamamen ayrılacak. El Bogotazo adını verdim: Primera operaion de guerra psicologica de la CIA en America Latina (Bogotazo: Latin Amerika’da CIA’nın İlk Psikolojik Harekat Harekâtı). 2011 ortalarında hazırlanmak için stratejim var.
Norm:
Okuyucularımız sizin ve kitaplarınız hakkında tam olarak nerede bulunabilirler?
Servando:
Tüm kitap ve belgeseller Amazon.com’da ve diğer kitapçılarda çevrimiçi olarak mevcuttur. Web siteme giderek daha fazla bilgi bulabilirsiniz:. Kitap & rsquos web sitesi adresinde.
Norm:
Bu röportajda, bir sorgunun size sorulmasını istediğim şey ne kadar yakın olurdu? Lütfen cevabınızı paylaşın.
Servando:
Herhangi bir istihbarat servisinin üyesi olup olmadığımı sormalısın. Cevap hayır!
Norm:
Gelecekteki tüm çabalarınızla tekrar ve mükemmel şanslar.