Psikolojik Harp ve Yeni Gezegen Düzeninin Servando Gonzalez yazarıyla tanışın

Bu günlerde, Norpl Goldman, Yayınevi ve Bookpleasures.com editörü, Küba doğumlu Servando Gonzalez’in Psikolojik Savaş ve New Planet Order: Amerikan Erkek ve Kadınlarına Karşı Gizli Savaş’ın konuğu olarak misafirimize sahip olmaktan onur duymaktadır.
Servando eğitimini Havana Üniversitesi’nde tarihçi olarak aldı. Latin Amerika tarihi, istihbarat, casusluk ve göstergebilim üzerine kitaplar, makaleler ve makaleler yazdı. Ayrıca Historia heretica de la revolucion fidelista, The Secret Fidel Castro: Sembolü, Nükleer Aldatmaca: Nikita Khruschev ve Küba Füze Krizi ve La madre de todas las conspiraciones: de novela de suggest subversivas, hepsi Amazon’da elde edilebilir. com. Ayrıca, Amerika’daki Treason belgesellerine de ev sahipliği yaptı: Treason’da Dış İlişkiler ve Ortaklar Konseyi: San Leandro, Kaliforniya’daki Xzault Medya Grubu tarafından yapılan CFR-CIA-Castro Bağlantısı.
Çok güzel bir gün Servando ve röportajımıza katıldığınız için teşekkürler
Norm:
En güncel kitabınız Psikolojik Hareketi ve Yeni Dünya Düzeni: Amerikan Erkek ve Kadınlarına Karşı Gizli Savaş hakkında izleyicimize minnettar mısınız?
Servando:
Yirmibeş yıldan fazla bir süredir istihbarat ve casusluk hakkında araştırma ve yazıyorum. Önceki kitaplardan iki tanesi, The Secret Fidel Castro: Sembolün Bozulması ve Nükleer Aldatmaca: Nikita Kruşçev ve Küba Füze Krizi, istihbarat ve casusluk bakış açısından çalışmalar.
Yaklaşık iki yıl önce, Merkezi İstihbarat Teşkilatı hakkında bir kitap yazmaya başladım. Onu başlıklıyorum CIA’nizi Hoşçakalın: Neden Ajans Oblivion’a Soluyor? Diğer yandan, bunun yanısıra CIA’nin kritik bir rol oynamasına rağmen, kitabın kapsamının sadece CIA’den daha geniş olduğunu fark ettim. Başlığı Psikolojik Harp ve Yeni Dünya Düzeni: Amerikan Kişilerine Karşı Gizli Savaş olarak değiştirdim.
Kitabın temel tezi, Amerika’nın savaşta olması. Fakat geleneksel savaş sahalarında tanklar, zırhlılar ve uçaklar ile yürütülen geleneksel bir savaş değil, en azından henüz değil. Savaş alanı insan ve rsquos zihniyetleri olan gizli, sinsi bir savaş biçimidir. Başlıca silahı, propaganda, dezenformasyon, kurnazlık, aldatma yoluyla kitlesel beyin yıkamasıdır ve Nazi Almanya’sı göz önüne alındığında herhangi bir insana karşı kullanılmayan devasa bir ölçekte yatmaktadır. Kritik olsa da, bu unsurlar bir dizi titizlikle planlanmış ve uzun ve kısa vadeli psikolojik savaş operasyonlarının bir kısmıdır. Sentezde, bir psikolojik savaş ve mdasha PSYWAR.
Norm:
Birisini Psikolojik Hareketi ve Yeni Gezegen Düzeni: Amerikan Halkına Karşı Gizli Savaş’ı okumaya teşvik etmenin en büyük sebebi nedir? Bunun neden şu anda kritik bir kitap olduğuna inanıyorsunuz? Bu kitap için umutlarınız neler?
Servando:
Bu doğru inananlar & ldquoconservative & rdquo Cumhuriyetçiler veya & ldquoliberal & rdquo Demokratlar için bir kitap değildir. Bu kitabı, iki partinin bir aldatmaca olduğunu, liderlerimizin bize ihanet ettiğini ve perde arkasındaki komplocular tarafından kontrol edilen ana akım medyanın bizi beslediğini fark eden Amerikan halkının gelişmekte olan kesiminin herhangi bir şahsına tavsiye ediyorum. dezenformasyon ve yalanlar.
Komplocular, çoğu Wall Street bankacıları, petrol müştemilatları ve uluslararası kuruluşların CEO’ları, çoğu Dış İlişkiler Konseyi’nin (CFR) üst düzey üyeleridir. ABD hükümetinin toplam kontrolüne yönelik itici güçleri, Wilson yönetiminin süresi boyunca 1913’te başlamış olmasına rağmen, İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinden bu yana, bugün Amerikan halkına karşı gizlice sürülen tam olarak gelişmiş bir psikolojik savaş oldu. Bu gizli savaştaki önemli unsurlar, Devlet Departmanı, Ulusal Güvenlik Konseyi, Merkezi İstihbarat Teşkilatı, Allen Dulles, Henry Kissinger, Zbigniew Brzezinski ve Fidel Castro gibi bazı gizli komplocular ve rsquo gizli ajanları kadar uygun bir şekilde olmuştur. Burçlar, Klintonlar ve şimdi Obama da bu gizli ajan grubuna aittir.
Bu komplocuların nihai amacı, bildiğimiz kadarıyla, dünyadaki komünist feodal totaliter toplumu, tam anlamıyla, yalnızca hiper varlıklı ve süper fakirlerin var olduğu, Amerikan cumhuriyetinin toplam yıkımıdır. Bu, Yeni Dünya Düzeni ile örtüşen toplumdur.
Kitabım, bu komplonun varlığına inanan halkın artan kısmının doğru olduğuna dair ek bir kanıt sunuyor. Umarım Cumhuriyetçiler ve Demokrat partilerindeki inananları, açıklanamayan olaylara alternatif açıklamaları aramaya motive edecek kadar şok ederler.
Norm:
Kitap için en önemli ilham kaynağı neydi?
Servando:
Yukarıda tarif ettiğim gibi, ilk konsept CIA hakkında bir kitap oluşturmaktı. Ana ilham, altmış yıl öncesinden çok daha önce gerçekleşen neredeyse bilinmeyen bir olaydı. CIA ile ilgili kitapların çoğu, 1953’te İran ve rsquos Başbakanı Mohammad Mossadegh’i devirmek için Ajans ve rsquos rolünü ve 1954’te Guatemala & rsquos Başkanı Jacobo Arbenz’i deviren darbe ve aleyhtarı anlatıyor. Fakat 1948 Nisan’ının Bogot ve aacute’deki isyanlarından neredeyse hiç bahsetmiyorlar ya da tamamen görmezden geliyorlar. Kolombiya.
Bogotazo (isyanların bilineceği isim) yeni yapılan CIA tarafından gerçekleştirilen 1. yanlış bayrak gizli operasyonu oldu. Son amacı, Amerikan ve Latin Amerikalı halklarını komünizmin endişesi ile korkutmak olan Hegelci tip (tezi-antitez-sentez) psikolojik savaş operasyonu (PSYOP) idi. , yok oldu.
Bogotazo, Batı yarıküredeki Soğuk Savaşın başlangıcını işaret etti. CFR komplocular için gerçekten kârlı olduğu kanıtlandı. Sovyetler Birliği’nin çöküşünün ardından yeni bogeyman, terörizmi tanıtmak için komplocular tarafından geliştirilen 9/11 PSYOP, Bogotazo’nun bir karbon kopyasıydı.
Kitabın bir bölümünü Bogotazo’nun değerlendirmesine ayırdım. İçinde CFR komplocuların Fidel Castro’yu işe almak ve onu Kolombiya’ya göndermek için yeni oluşturulan CIA’yı nasıl kullandığını kanıtlayan yeterli kanıt getirdim. Castro & rsquos bir ajan provokatör olarak işlev görmek, isyancılar için komünistleri suçlamak için sahte kanıt dikmek içinde oluşuyordu.
Norm:
Bazı araştırma yaklaşımlarınızı ve kitabınız için kaynakları nasıl tanımladığınızı açıklayabilir misiniz?
Servando:
Uzman eğitimim tarihçi. Ancak, bir süre önce, tarihçinin analiz araçlarının, istihbarat ve casusluğun önemli bir rol oynadığı mevcut tarihi olayları incelemek için yeterince büyük olmadığı sonucuna vardım. Bu yüzden, kendi araştırma yöntemimi yarattım, & ldquohistorical tradecraft ile iletişim kurdum. & Rdquo (İstihbarat lingo’da, zeka ve casusluğun modus operandi’si.) Bu tarihçinin araştırma metodolojisinin bir karışımından oluşur. istihbarat analisti.
Sonuç olarak, CIA’yi, OSS’yi, CFR’yi ve diğer örgütleri, doğru inananların nahoş bakış açılarından, samimi hatalara ve gizli başarılara (İdeal), ne de doğru inananların bakış açısına göre analiz etmedim. CIA, kötü niyetleri veya aptallığı (Sol), ancak istihbarat analistinin şüpheci, şüpheli bakış açısına göre. Okuyucular bu kitapta onaylayabildiğinden, bu perspektiften bakıldığında, öğeler önemli ölçüde değişmektedir.
Ayrıca, bu kitap CFR, OSS, CIA ve Castro hakkında yeni veya çok daha az tanımlanmış gerçeklerle dolu olsa da, benim önemli vurgularım, geniş çapta tanınanlar gibi gerçeklerin yorumlanması üzerinde olmuştur. İstihbarat servislerinin çoğu, küçük istihbaratın en zorlu yönünün, ham verilerin toplanması değil, kullanılabilir istihbaratın yorumu ve dönüşümü olduğunu kabul eder.
Dahası, benim çalışma yaklaşımına sadık kalarak, CIA’nin tasfiye edilmemiş ve ldquodocuments & rdquo’larını çok az istihdam ettim ya da OSS, CIA ya da CFR’nin aktif ya da eski üyelerinden herhangi biri ile röportaj yaptım. Bunu yapmak, kendi üyeleri ve belgeleriyle yaptığı röportajlara dayanarak Liars Cemiyeti’nin tarihini yazmakla eşdeğer olurdu.
Norm:
Kitabınızı yazmasına rağmen hangi zorlukları veya engelleri aştınız? Bu zorlukların üstesinden nasıl geldin?
Servando:
Böyle bir kitap yazmak, kendinizi konuya tamamen kaptırmayı gerektirir. Bu, toplam konsantrasyona işaret eder, ancak bunun önündeki en büyük engel, arkadaşlar ve akrabalardır. Bu yüzden bir buçuk yıldır bir keşiş oldum ve güneybatıda dünyadan kendimi izole ettim. İşe yaradı.
Norm:
Kitabınız için nasıl temsil ettiğinizi bize bildirir misiniz? Bunu bir acenteye mi eklediniz, yoksa bu kitap türünü büyük olasılıkla yayınlayacak olan yayıncıları sorguladınız mı? Herhangi bir reddetme var mı? Kendin yayınladın mı?
Servando:
Benim gibi kitaplar, sol VS Doğru, Demokratlar VS Cumhuriyetçiler disinformers & rsquo oyun yok don & rsquot, çoğu kitap yayıncıları tarafından iyi alınmadı. Bu nedenle, kendimi yayınladığım yayınevine adım atmaya teşebbüs ettim.
Kendi yayıncılığının çeşitli artıları ve eksileri vardır, ancak güncel teknolojik gelişmeler onu her zamankinden daha az zorlaştırmıştır. Bir kitap editörü olarak biraz deneyimim var, bu yüzden kitabın tamamını kapak gibi yarattım.
Kendinden yayıncılık genellikle underdog’un nihai başvurusu olmuştur, ancak şimdi World wide web, alanı düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Ben memnun ve gurur verici bir yayıncıyım.
Norm:
Gelecek projeleriniz nelerdir?
Servando:
Şu anda bir sonraki kitabımda çalışmaya başladım. İspanyolca olacak ve tamamen Bogotazo’nun derinlemesine bir analizine adanacak. El Bogotazo adını verdim: Primera operatory de guerra psicologica de la CIA en Amerika Latina (Bogotazo: Latin Amerika’da CIA’nın İlk Psikolojik Harekat Harekâtı). 2011 ortalarında hazırlanmak için stratejim var.
Norm:
Okurlarımız tam olarak sizin ve kitaplarınız hakkında nereden gelebilir?
Servando:
Tüm kitap ve belgeseller Amazon.com’da ve diğer kitapçılarda çevrimiçi olarak mevcuttur. Web siteme giderek daha fazla ayrıntıya rastlayabilirsiniz:. Kitap & rsquos internet sitesi adresinde.
Norm:
Bu röportajda, bir sorgunun size sorulmasını istediğim şey ne kadar yakın olurdu? Lütfen cevabınızı paylaşın.
Servando:
Herhangi bir istihbarat servisinin üyesi olup olmadığımı sormuş olmalısın. Cevap hayır!
Norm:
Gelecekteki tüm çabalarınızla tekrar ve mükemmel şanslar.