Psikolojik Harp ve Yeni Dünya Düzeni’nin Servando Gonzalez yazarıyla tanışın

Bu günlerde, Norpl Goldman, Yayınevi ve Bookpleasures.com Editörlüğü, Küba doğumlu Servando Gonzalez’in Psikolojik Savaş ve New Planet Order: Amerikan İnsanlarına Karşı Gizli Savaşın konuğu olarak konuklarımıza sahip olmaktan onur duymaktadır.
Servando, koçluğunu Havana Üniversitesi’nde tarihçi olarak aldı. Latin Amerika tarihi, istihbarat, casusluk ve göstergebilim üzerine kitaplar, makaleler ve makaleler yazdı. Ayrıca Historia heretica de la revolucion fidelista, The Secret Fidel Castro: Sembolü, Nükleer Aldatmaca: Nikita Khruschev ve Küba Füze Krizi ve La madre de todas las conspiraciones: hepsi de Amazon’da mevcut olan novela de kavramlar subversivas Deconstructing yazmıştır. com. Ayrıca, Amerika’daki Treason belgesellerine de ev sahipliği yaptı: Treason’da Dış İlişkiler ve Ortaklar Konseyi: San Leandro, Kaliforniya’daki Xzault Media Group tarafından geliştirilen CFR-CIA-Castro Bağlantısı.
Harika bir gün Servando ve röportajımıza katıldığınız için teşekkürler
Norm:
En son kitap Psikolojik Hareketi ve Yeni Gezegen Düzeni: Amerikan milletine karşı Gizli Savaş hakkında dinleyicimize küçük bir bilgi verebilir misiniz?
Servando:
Yirmi beş yıldan fazla bir süredir istihbarat ve casusluk hakkında araştırma ve yazıyorum. Önceki kitaplardan iki tanesi, The Secret Fidel Castro: Sembolün Yıkılması ve Nükleer Aldatmaca: Nikita Kruşçev ve Küba Füze Krizi, istihbarat ve casusluk bakış açısından araştırmalar.
Yaklaşık iki yıl önce, Merkezi İstihbarat Teşkilatı hakkında bir kitap yazmaya başladım. Onu başlıklıyorum CIA’nizi Hoşçakalın: Neden Ajans Oblivion’a Soluyor? Bununla birlikte, yarı yolda, CIA’nın önemli bir bileşeni olmasına rağmen, kitabın kapsamının sadece CIA’den daha geniş olduğunu fark ettim. Bu yüzden başlığı Psikolojik Savaş ve Yeni Gezegen Düzeni: Amerikan Bireylerine Karşı Gizli Savaş olarak değiştirdim.
Kitabın temel tezi, Amerika’nın savaşta olduğu yönündedir. Ama standart savaş alanları ve mdashat tankları, savaş gemileri ve uçakları ile standart bir savaş değil, ama değil. Savaş alanı bireyler ve rsquos zihinleri olan gizli, sinsi bir savaş türüdür. Ana silahı, propaganda, dezenformasyon, kurnazlık, aldatma yoluyla kitlesel beyin yıkamadır ve Nazi Almanyası’ndan beri herhangi bir insana karşı kullanılmayan devasa bir ölçekte yatmaktadır. Çok önemli olmakla birlikte, bu unsurlar çok dikkatli planlanmış ve uzun ve kısa vadeli psikolojik savaş operasyonlarının bir dizi sadece bir bileşenidir. Sentezde, bir psikolojik savaş ve mdasha PSYWAR.
Norm:
Birisini Psikolojik Harp ve Yeni Dünya Düzeni: Amerikan Halklarına Karşı Gizli Savaş’ı incelemek için tavsiye etmenin en iyi açıklaması nedir? Neden bunun şu anda önemli bir kitap olduğunu varsayalım? Bu kitap için umutlarınız neler?
Servando:
Bu doğru inananlar & ldquoconservative & rdquo Cumhuriyetçiler veya & ldquoliberal & rdquo Demokratlar için bir kitap değildir. Bu kitabı, şu anda iki partinin bir aldatmaca olduğunu, liderlerimizin bize ihanet ettiğini ve perde arkasındaki komplocular tarafından kontrol edilen ana akım medyanın bizi beslediğini fark eden Amerikan halkının büyüyen kesiminin herhangi bir kişisine öneriyorum. dezenformasyon ve yalanlar.
Komplocular, birçoğu Dış İlişkiler Konseyi’nin (CFR) kıdemli üyeleri olan, çokuluslu şirketler olan Wall Street bankacıları, petrol müştemilatları ve CEO’ları olan kompakt bir gruptur. ABD hükümetinin toplam yönetimine yönelik itici güçleri, 1913’te Wilson yönetimiyle başlamış olsa da, İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinden bu yana, Amerikan erkek ve kadınlarına karşı gizlice sürülen çok büyük oranda tamamen psikolojik bir savaşa dönüştü. Bu gizli savaşın önemli bileşenleri Devlet, Ulusal Güvenlik Konseyi, Merkezi İstihbarat Teşkilatı ve Allen Dulles, Henry Kissinger, Zbigniew Brzezinski ve Fidel Castro gibi komplocuların ve rsquo gizli ajanların bir bölümü olmuştur. Burçlar, Klintonlar ve şimdi Obama da bu gizli ajan grubuna aittir.
Bu komplocuların nihai hedefi, Amerikan ordusunun bildiğimiz kadarıyla yok oluşu, dünyadaki komünist feodal totaliter toplumun tam anlamıyla ele alındığı ve sadece hiper zengin ve süper fakirlerin var olacağıdır. Bu, Yeni Dünya Düzeni ile temas kurdukları toplumdur.
Kitabım, bu komplonun varlığına inanan halkın artan kısmının uygun olduğuna dair ek bir kanıt sunuyor. Umarım Cumhuriyetçiler ve Demokrat partilerindeki doğru inananları, açıklanamayan olaylara karşı alternatif açıklamaları arama konusunda motive etmeye yeterli olur.
Norm:
Kitap için başlıca ilham kaynağı neydi?
Servando:
Yukarıda belirttiğim gibi, ilk konsept CIA hakkında bir kitap yazmaktı. Temel ilham, altmış yıl öncesinden daha önce gerçekleşen, pratik olarak bilinmeyen bir olaydı. CIA ile ilgili kitapların çoğu, 1953’te İran ve rsquos Başbakanı Mohammad Mossadegh’i devirmek için Ajans ve rsquos işlevini ve 1954’te Guatemala & rsquos Başkanı Jacobo Arbenz’i deviren darbe ve aleyhtarı anlatıyor. Ancak, 1945 Nisan’ının Bogot ve aacute’deki isyanlarından neredeyse hiç bahsetmiyorlar ya da görmezden geliyorlar. Kolombiya.
Bogotazo (isyanların tanımlandığı isim), yeni oluşturulan CIA tarafından gerçekleştirilen ilk yanlış bayrak gizli operasyondu. Hegelci bir form (PSYOP) oldu ve nihai amacı Amerikan ve Latin Amerikalı halklarını komünizmin endişesi ile korkutmaktı. , yok oldu.
Bogotazo, Batı yarıküredeki Soğuk Savaşın başlangıcını işaret etti. CFR komplocular için oldukça karlı olduğunu kanıtladı. Yeni bogeyman, terörizm, Sovyetler Birliği’nin çöküşünden kısa bir süre sonra, komplocular tarafından tasarlanan 9/11 PSYOP, Bogotazo’nun bir karbon kopyasıydı.
Kitabın bütün bir bölümünü Bogotazo’nun değerlendirmesine ayırdım. İçinde CFR komplocuların Fidel Castro’yu işe almak ve onu Kolombiya’ya göndermek için yeni geliştirilen CIA’yı nasıl kullandığını kanıtlayan yeterli kanıt getirdim. Bir ajan provokatör olarak Castro ve rsquos rolü, ayaklanmalar için komünistleri suçlamak için sahte bir kanıt oluşturmaya dayanıyordu.
Norm:
Araştırma tekniklerinden bazılarını ve kitabınız için kaynakları nasıl belirlediniz?
Servando:
Kalifiye koçluğum bir tarihçi. Ancak, bir süre önce, tarihçinin analiz araçlarının, istihbarat ve casusluğun önemli bir rol oynadığı son tarihsel olayları incelemek için yeterince fantastik olmadığı sonucuna vardım. Bu yüzden, ben kendi araştırma tekniğimi geliştirdim, benimle iletişime geçtim ve benimle ilgili geleneklere başvurdum. & Rdquo (İstihbarat lingo’da, zeka ve casusluğun modus operandi’idir.) Tarihçinin araştırma metodolojisinin, zekanınkiyle birleşiminden oluşur. analisti.
Sonuç olarak, CIA’yi, OSS’yi, CFR’yi ve diğer örgütleri, doğru inananların saf hatalarından ve gizli başarılarından (Doğru) ne de saf inananların bakış açısına göre analiz etmedim. CIA kötü niyetleri veya aptallığı (Sol), ancak istihbarat analistinin şüpheci, şüpheli bakış açısına göre. Okuyucular bu kitapta doğrulayabildiği için, bu bakış açısından bakıldığında, öğeler önemli ölçüde değişmektedir.
Ayrıca, bu kitap, CFR, OSS, CIA ve Castro hakkında yeni veya çok daha az tanımlanmış gerçeklerle dolu olsa da, benim en önemli vurgu, yaygın olarak tanınanları içeren olguların yorumlanması üzerineydi. İstihbarat servislerinin çoğu, istihbarat teşkilatının en zorlu yönünün, ham verilerin toplanması değil, kullanılabilir istihbaratın yorumu ve dönüşümü olduğunu kabul eder.
Dahası, analiz yaklaşımına sadık kalarak, CIA’nin tasfiye edilmemiş & ldquodocuments & rdquo’larını neredeyse hiç uygulamamış ya da OSS, CIA ya da CFR’nin herhangi bir aktif üyesiyle röportaj yapmamıştım. Bunu yapmak, kendi üyeleri ve belgeleriyle yaptığı röportajlara dayanarak Liars Cemiyeti’nin tarihini yazmakla aynı şeydi.
Norm:
Kitabınızı yazarken karşılaştığınız zorluklar veya engeller nelerdi? Bu zorlukların üstesinden nasıl geldin?
Servando:
Böyle bir kitabın yazılması, özneyi konuya tamamen daldırmak zorundadır. Bu, toplam yoğunluğu işaret eder, ancak bunun en büyük engeli, eşler ve akrabalardır. Bu yüzden bir buçuk yıldır bir keşiş oldum ve güneybatıda dünyadan kendimi izole ettim. İşe yaradı.
Norm:
Kitabınız için nasıl temsil bulduğunuzu bize bildirir misiniz? Bunu bir acenteye mi eklediniz, yoksa büyük olasılıkla bu tür bir kitabı yayınlayacak olan yayıncıları sorguladınız mı? Herhangi bir reddetme var mı? Kendin yayınladın mı?
Servando:
Benim gibi Kitaplar, sol VS İdeal, Demokratlar VS Cumhuriyetçiler disinformers & rsquo oyunu oynamak don & rsquot, çoğu kitap yayıncıları tarafından uygun bir şekilde alınmaz. Bu nedenle, kendimi yayınladığım bir yayınevine adım atmaya çalışırken harcadım.
Kendinden yayıncılığın birkaç artıları ve eksileri vardır, ancak son teknolojik gelişmeler onu her zamankinden daha az zorlaştırmıştır. Bir kitap editörü olarak biraz karşılaşmam var, bu yüzden kapak gibi tam bir kitap hazırladım.
Kendinden yayıncılık sürekli olarak alt sınıfın nihai başvurusu olmuştur, ancak şimdi Web alanı düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Ben memnun ve gerçekten kendinden emin bir yayıncıyım.
Norm:
Gelecek projeleriniz nelerdir?
Servando:
Şu anda bir sonraki kitabımda çalışmaya başladım. İspanyolca olacak ve Bogotazo’nun derinlemesine analizine tamamen ayrılacak. El Bogotazo adını verdim: Primera operaion de guerra psicologica de la CIA en America Latina (Bogotazo: Latin Amerika’da CIA’nın ilk Psikolojik Harekat Çalışması). 2011 ortasına kadar hazırlamayı planlıyorum.
Norm:
Okuyucularımız sizin ve kitaplarınız hakkında tam olarak nereden öğrenebilirler?
Servando:
Tüm kitap ve belgeseller Amazon.com’da ve diğer kitapçılarda çevrimiçi olarak elde edilebilir. Sitemize giderek daha fazla gerçek elde edebilirsiniz:. Kitap & rsquos web sitesi adresinde.
Norm:
Bu röportaj bir soruya yaklaştığında sizden bir soru sormamı ister misiniz? Lütfen cevabınızı paylaşın.
Servando:
Herhangi bir istihbarat servisinin üyesi olup olmadığımı bana sormalısın. Cevap hayır!
Norm:
Gelecek tüm çabalarınız için bir kez daha ve iyi şanslar.