Psikolojik Harp ve Yeni Dünya Düzeni’nin Servando Gonzalez yazarıyla tanışın

Bugün, Norpl Goldman, Yayınevi ve Bookpleasures.com Editörümüz, Küba doğumlu Servando Gonzalez’in Psikolojik Savaş ve Yeni Gezegen Düzeni: Amerikan Erkek ve Kadınlarına Karşı Gizli Savaş’ın konuğu olarak misafirimize sahip olmaktan onur duymaktadır.
Servando eğitimini Havana Üniversitesi’nde tarihçi olarak aldı. Latin Amerika tarihi, istihbarat, casusluk ve göstergebilim üzerine kitaplar, makaleler ve makaleler yazdı. Ayrıca Historia heretica de la revolucion fidelista, The Secret Fidel Castro: Sembolü, Nükleer Aldatmaca: Nikita Khruschev ve Küba Füze Krizi ve La madre de todas las komplikasyonları: Amazon’da elde edilemeyen ipucu subversivas, noconsu de ipuçları. com. Ayrıca, Amerika’daki Treason belgesellerine de ev sahipliği yaptı: Treason’da Dış İlişkiler ve Ortaklar Konseyi: San Leandro, Kaliforniya’daki Xzault Media Group tarafından geliştirilen CFR-CIA-Castro Bağlantısı.
Harika günler Servando ve röportajımıza katıldığınız için teşekkürler
Norm:
En son kitap Psikolojik Hareketi ve Yeni Dünya Düzeni: Amerikan milletine karşı Gizli Savaş hakkında dinleyicimize biraz bilgi verebilir misiniz?
Servando:
Yirmi beş yıldan fazla bir süredir istihbarat ve casusluk hakkında araştırma ve yazıyorum. Daha önceki kitaplardan iki tanesi, The Secret Fidel Castro: Sembolün Yıkılışı ve Nükleer Aldatmaca: Nikita Kruşçev ve Küba Füze Krizi, istihbarat ve casusluk bakış açısından çalışmalar.
Yaklaşık iki yıl önce, Merkezi İstihbarat Teşkilatı hakkında bir kitap yazmaya başladım. Onu başlıklıyorum CIA’nizi Hoşçakalın: Neden Ajans Oblivion’a Soluyor? Bununla birlikte, yarı yolda, CIA’nin önemli bir rol oynamasına rağmen, kitabın kapsamının sadece CIA’den daha geniş olduğunu fark ettim. Bu yüzden başlığı Psikolojik Savaş ve Yeni Dünya Düzeni: Amerikan Halklarına Karşı Gizli Savaş olarak değiştirdim.
Kitabın ana tezi Amerika’nın savaşta olduğu. Ama bu, klasik savaş alanları ve en az değil, henüz en az, tanklar, savaş gemileri ve uçaklar ile standart bir savaş değildir. Savaş alanı bugünün insanları olan ve zihinleri akla getiren gizli, sinsi bir savaş türüdür. Onun ana silahı, propaganda, dezenformasyon, kurnazlık, aldatma ve Nazi Almanyası nedeniyle herhangi bir kişiye karşı kullanılmayan büyük bir ölçekte yalancı kitle beyin yıkamadır. Çok önemli olsa da, bu unsurlar, dikkatli ve planlı genişletilmiş ve kısa vadeli psikolojik savaş operasyonlarının bir dizi bileşenidir. Sentezde, bir psikolojik savaş ve mdasha PSYWAR.
Norm:
Bir insanın Psikolojik Harp ve Yeni Gezegen Düzeni: Günümüzde Amerikan İnsanlarına Karşı Gizli Savaş’ı incelemesi için en iyi sebep nedir? Neden bunun şu anda önemli bir kitap olduğunu düşünüyorsun? Bu kitap için umutlarınız neler?
Servando:
Bu gerçek inananlar & ldquoconservative & rdquo Cumhuriyetçiler veya & ldquoliberal & rdquo Demokratlar için bir kitap değildir. Bu kitabı, şu anda iki partinin bir aldatmaca olduğunu, liderlerimizin bize ihanet ettiğini ve perdelerin arkasındaki komplocular tarafından kontrol edilen ana akım medyanın bizi beslediğini fark eden Amerikan halkının genişleyen kesiminin herhangi bir kişisine savunuyorum. dezenformasyon ve yalanlar.
Komplocular küçük bir grup Wall Street bankacıları, petrol müştemilatları ve çoğu Uluslararası İlişkiler Konseyi’nin (CFR) üst düzey üyeleri olan ulus ötesi şirketlerin CEO’larıdır. Her ne kadar ABD hükümetinin toplam ele geçirme çabaları, Wilson yönetimi sırasında 1913’te başlamış olsa da, İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinden dolayı, Amerikan halkına karşı gizlice sürülen çok büyük oranlarda tamamen oluşturulmuş bir psikolojik savaş olmuştur. Bu gizli savaştaki önemli unsurlar, Devlet Departmanı, Ulusal Güvenlik Konseyi, Merkezi İstihbarat Teşkilatı, tıpkı Allen Dulles, Henry Kissinger, Zbigniew Brzezinski ve Fidel Castro gibi komplocuların ve rsquo gizli ajanların bir kısmı gibi. Burçlar, Klintonlar ve şimdi Obama da bu gizli ajan grubuna aittir.
Bu komplocuların nihai hedefi, Amerikan cumhuriyetinin, bizim bildiğimiz kadarıyla, tamamen komünist toplumu feodal totaliter toplumun yarattığı, tam olarak yalnızca hiper varlıklı ve süper yoksulların var olacağı yer olan toplam yıkımıdır. Bu, Yeni Gezegen Emri ile örtüşen toplumdur.
Kitabım, bu komplonun varlığına inanan halkın gelişmekte olan kesiminin doğru olduğuna dair bir kanıt sunuyor. Umarım, Cumhuriyetçiler ve Demokrat partilerindeki gerçek inananları, açıklanamayan olaylara alternatif açıklamaları aramaya motive edecek kadar şok ederler.
Norm:
Kitap için başlıca ilham kaynağı neydi?
Servando:
Yukarıda bahsettiğim gibi, ilk fikir CIA hakkında bir kitap yazmaktı. Başlıca ilham kaynağı, altmış yıl öncesine ek olarak yerini alan neredeyse bilinmeyen bir olaydı. CIA ile ilgili kitapların çoğu, 1953’te İran ve rsquos Başbakanı Mohammad Mossadegh’i devirmek için Ajans ve rsquos işlevini ve 1954’te Guatemala & rsquos Başkanı Jacobo Arbenz’i deviren darbe ve aleyhtarı anlatıyor. Ancak, 1945 Nisan’ının Bogot ve aacute’deki isyanlarından neredeyse hiç bahsetmiyorlar ya da görmezden geliyorlar. Kolombiya.
Bogotazo (isyanların tanımlandığı isim), yeni geliştirilen CIA tarafından gerçekleştirilen ilk yanlış bayrak operasyonu idi. Hegelci tipte (tezi-antitez-sentez) bir psikolojik savaş operasyonu (PSYOP) idi ve nihai amacı Amerikan ve Latin Amerikalı halklarını komünizm korkusuyla korkutmaktı. , yok oldu.
Bogotazo, Batı yarıküredeki Soğuk Savaşın başlangıcını işaret etti. CFR komplocular için oldukça karlı olduğunu kanıtladı. Sovyetler Birliği’nin çöküşünden hemen sonra yeni bogeyman, terörizmi tanıtmak için komplocular tarafından oluşturulan 9/11 PSYOP, Bogotazo’nun bir karbon kopyasıydı.
Kitabın bir bölümünü Bogotazo’nun analizine ayırdım. İçinde CFR komplocuların Fidel Castro’yu işe almak ve onu Kolombiya’ya göndermek için yeni yapılan CIA’yı nasıl kullandığını kanıtlayan yeterli kanıt getirdim. Castro ve rsquos’un bir ajan provokatör rolü, ayaklanmalar için komünistleri suçlamak için sahte delillerin ekilmesinden oluşuyordu.
Norm:
Bazı çalışma yaklaşımlarınızı ve kitabınız için kaynakları nasıl buldunuz?
Servando:
Benim yetenekli eğitimim tarihçi. Ancak, bir süre önce, tarihçinin analiz araçlarının, istihbarat ve casusluğun temel bir işlevi oynadığı mevcut tarihsel olayları incelemek için yeterince iyi olmadığı sonucuna vardım. Bu yüzden, kişisel araştırma stratejimi oluşturdum ve ben de din bilimci olarak adlandırdım. & Rdquo (İstihbarat lingo’da, zeka ve casusluğun modus operandi’idir.) Tarihçinin araştırma metodolojisinin zekanınkiyle bir karışımından oluşur. analisti.
Sonuç olarak, CIA’yi, OSS’yi, CFR’yi ve diğer örgütleri, doğru inananların saf hatalarından ve gizli başarılardan (Doğru) ne de saf inananların bakış açısına göre analiz etmedim. CIA, kötü niyetleri veya aptallığı (Sol), ancak istihbarat analistinin şüpheci, şüpheli bakış açısına göre. Okuyucular bu kitapta doğrulayabildiği için, bu bakış açısından bakıldığında, şeyler önemli ölçüde değişmektedir.
Ayrıca, bu kitap, CFR, OSS, CIA ve Castro hakkında yeni ya da daha az bilinen gerçeklerle doluysa da, benim en önemli vurgu bilginin, yaygın olarak kabul edilenler gibi yorumlanmasında olmuştur. İstihbarat servislerinin çoğu, istihbarat teşkilatının en zorlu yönünün, ham verilerin toplanması değil, kullanılabilir istihbaratın yorumu ve dönüşümü olduğunu kabul eder.
Dahası, benim çalışma yöntemime sadık kalarak, CIA’nin tasfiye edilmemiş & ldquodocuments & rdquo’larını çok az kullanmıştım ya da OSS, CIA ya da CFR’nin aktif veya eski üyelerinden hiçbiriyle röportaj yapmadım. Bunu yapmak, öncelikle kendi belgeleri ve üyeleriyle yapılan görüşmelere dayanarak Liars Cemiyeti’nin tarihini yazmakla aynı şeydi.
Norm:
Kitabınızı yazmasına rağmen hangi zorlukları veya engelleri aştınız? Bu zorlukların üstesinden nasıl geldin?
Servando:
Bunun gibi bir kitap yazmak, kendinizi konuya tamamen kaptırmanızı gerektirir. Bu toplam konsantrasyon anlamına gelir, ancak bunun başlıca engelleri arkadaşlar ve akrabalardır. Bu yüzden bir buçuk yıldır bir keşiş oldum ve güneybatıda dünyadan kendimi izole ettim. İşe yaradı.
Norm:
Kitabınız için nasıl temsilcilik yaptığınızı söyleyebilir misiniz? Bunu bir acenteye mi eklediniz, yoksa büyük olasılıkla bu tür bir kitabı yayınlayacak olan yayıncıları sorguladınız mı? Herhangi bir reddetme var mı? Kendin yayınladın mı?
Servando:
Benim gibi kitaplar, sol VS Right, Demokratlar VS Cumhuriyetçiler disinformers & rsquo oyunu oynamak don & rsquot, çoğu kitap yayıncıları tarafından etkili bir şekilde alınmaz. Sonuç olarak, kendimi yayınladığım yayınevine adım atmaya çalışırken harcadım.
Kendinden yayıncılığın çok sayıda artıları ve eksileri vardır, ancak son teknolojik gelişmeler her zamankinden daha kolay üretmiştir. Bir kitap editörü olarak uzmanlığım var, bu yüzden kapak dahil bütün kitabı yaptım.
Kendinden yayıncılık sürekli olarak alt sınıfın son çare olmuştur, ancak şimdi Dünya çapındaki web, alanı düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Ben memnun ve inanılmaz derecede gururlu bir self-yayıncıyım.
Norm:
Gelecek projeleriniz nelerdir?
Servando:
Şu anda takip eden kitabım üzerinde çalışmaya başladım. İspanyolca olacak ve Bogotazo’nun derinlemesine analizine tamamen ayrılacak. El Bogotazo adını verdim: Primera operaion de guerra psicologica de la CIA en America Latina (Bogotazo: Latin Amerika’da CIA’nın ilk Psikolojik Harekat Çalışması). 2011 ortasına kadar hazırlamayı planlıyorum.
Norm:
Okurlarımız siz ve kitaplarınız hakkında ek bilgiyi nerede bulabilir?
Servando:
Tüm kitap ve belgeseller Amazon.com’da ve diğer kitapçılarda çevrimiçi olarak elde edilebilir. Sitemize giderek daha fazla ayrıntıyı keşfedebilirsiniz:. Kitap & rsquos web sitesi adresinde.
Norm:
Bu röportajda, bir sorgunun bana sormamı istediği şeyleri kapatacağı bir kapanış var mı? Lütfen cevabınızı paylaşın.
Servando:
Herhangi bir istihbarat servisinin üyesi olup olmadığımı sormuş olmalısın. Cevap hayır!
Norm:
Gelecekteki tüm çabalarınızla bir kez daha ve iyi şanslar dileriz.