Psikolojik Harp ve Yeni Dünya Düzeni’nin Servando Gonzalez yazarıyla tanışın

Günümüzde, Norm Goldman, Yayınevi ve Bookpleasures.com Editörü Editörümüzün, Küba doğumlu Servando Gonzalez’in Psikolojik Savaş ve New Planet Order: Amerikan İnsanlarına Karşı Gizli Savaş’ın yazarı olarak sahip olduğumuz onuruna layık görülmüştür.
Servando Havana Üniversitesi’nde tarihçi olarak eğitimini aldı. Latin Amerika tarihi, istihbarat, casusluk ve göstergebilim üzerine kitaplar, makaleler ve makaleler yazdı. Ayrıca Historia heretica de la revolucion fidelista, The Secret Fidel Castro: Sembolü, Nükleer Aldatmaca: Nikita Khruschev ve Küba Füze Krizi ve La madre de todas las conspiraciones: hepsi de Amazon’da mevcut olan novela de kavramlar subversivas, Deconstructing yazmıştır. com. Ayrıca, Amerika’daki Treason belgesellerine de ev sahipliği yaptı: Treason’da Dış İlişkiler ve Ortaklar Konseyi: San Leandro, Kaliforniya’daki Xzault Medya Grubu tarafından üretilen CFR-CIA-Castro Bağlantısı.
Harika bir gün Servando ve röportajımıza katıldığınız için teşekkürler
Norm:
En güncel kitabınız olan Psikolojik Hareketi ve Yeni Dünya Düzeni: Amerikan Bireylerine Karşı Gizli Savaş hakkında minik bir bilgi verebilir misiniz?
Servando:
Yirmi beş yıldan fazla bir süredir istihbarat ve casusluk hakkında araştırma ve yazıyorum. Önceki kitaplardan iki tanesi, The Secret Fidel Castro: Sembolün Yıkılması ve Nükleer Aldatmaca: Nikita Kruşçev ve Küba Füze Krizi, istihbarat ve casusluk bakış açısından araştırmalar.
Yaklaşık iki yıl önce, Merkezi İstihbarat Teşkilatı hakkında bir kitap yazmaya başladım. Onu başlıklıyorum CIA’nizi Hoşçakalın: Neden Ajans Oblivion’a Soluyor? Bununla birlikte, yarı yolda, CIA önemli bir yönü olsa da, kitabın kapsamının sadece CIA’den daha geniş olduğunu fark ettim. Bu yüzden başlığı Psikolojik Savaş ve Yeni Gezegen Düzeni: Amerikan Erkek ve Kadınlarına Karşı Gizli Savaş olarak değiştirdim.
Kitabın ana tezi Amerika’nın savaşta olduğu. Ancak, geleneksel savaş alanlarında tanklar, zırhlılar ve uçaklar ile yürütülen geleneksel bir savaş değil, ama en azından değil. Savaş alanı millet ve rsquos akılları olan gizli, sinsi bir savaş biçimidir. Onun ana silahı, propaganda, dezenformasyon, kurnazlık, aldatma ve Nazi Almanyası nedeniyle bugün herhangi bir insana karşı kullanılmayan büyük bir ölçekte yalancı kitle beyin yıkamadır. Çok önemli olsa da, bu unsurlar çok dikkatli planlanmış ve uzun ve uzun vadeli psikolojik savaş operasyonlarının bir dizi serisinin bir parçasıdır. Sentezde psikolojik savaş ve mdasha PSYWAR’dır.
Norm:
Bir insanın Psikolojik Harp ve Yeni Gezegen Düzeni: Amerikan Halkına Karşı Gizli Savaş’ı incelemesi için önermek için en iyi sebep nedir? Bunun neden şu anda önemli bir kitap olduğuna inanıyorsunuz? Bu kitap için umutlarınız neler?
Servando:
Bu doğru inananlar & ldquoconservative & rdquo Cumhuriyetçiler veya & ldquoliberal & rdquo Demokratlar için bir kitap değildir. Bu kitabı, iki tarafın bir aldatmaca olduğunu, liderlerimizin bize ihanet ettiğini ve perde arkasındaki komplocular tarafından kontrol edilen ana akım medyanın bizi dezenformasyonla beslediğini fark eden Amerikalı bireylerin gelişmekte olan kesimlerinin herhangi bir bireye önerdim. ve yalanlar.
Komplocular, Wall Street bankacıları, petrol müştemilatları ve uluslararası kuruluşların CEO’ları, çoğu Dış İlişkiler Konseyi’nin (CFR) kıdemli üyeleridir. Her ne kadar ABD hükümetinin toplam işleyişine yönelik itici güçleri, Wilson yönetiminin süresi boyunca 1913’te başlamış olsa da, İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinin, bugün Amerikan halkına karşı gizlice sürülen tam bir psikolojik savaş haline geldiği düşünülürse. Bu gizli savaştaki önemli unsurlar, Devlet Departmanı, Ulusal Güvenlik Konseyi, Merkezi İstihbarat Teşkilatı, Allen Dulles, Henry Kissinger, Zbigniew Brzezinski ve Fidel Castro gibi bazı komplocular ve rsquo gizli ajanları kadar uygun bir şekilde olmuştur. Burçlar, Klintonlar ve şimdi Obama da bu gizli ajan grubuna aittir.
Bu komplocuların nihai amacı, Amerikan cumhuriyetinin tamamen yok oluşudur, bildiğimiz gibi, dünya çapında bir komün-faşist feodal totaliter toplumun tam yönetiminin altında, sadece hiper zengin ve süper fakirlerin var olacağı şekilde. Bu, Yeni Dünya Düzeni ile temas kurdukları toplumdur.
Kitabım, bu komplonun varlığına inanan halkın gelişmekte olan kesiminin uygun olduğuna dair ek bir kanıt sunuyor. Umarım Cumhuriyetçiler ve Demokrat partilerindeki inananları, açıklanamayan olaylara alternatif açıklamaları aramaya motive edecek kadar şok ederler.
Norm:
Kitap için başlıca ilham kaynağı neydi?
Servando:
Yukarıda bahsettiğim gibi, ilk fikir CIA hakkında bir kitap oluşturmaktı. Temel ilham, altmış yıl öncesine göre ek bir yer tutan neredeyse bilinmeyen bir olaydı. CIA ile ilgili kitapların çoğu, 1953’te İran ve rsquos Başbakanı Mohammad Mossadegh’i devirmek için Ajans ve rsquos işlevini ve 1954’te Guatemala & rsquos Başkanı Jacobo Arbenz’i deviren darbe ve aleyhtarı anlatıyor. Ancak, 1945 Nisan’ının Bogot ve aacute’deki isyanlarından neredeyse hiç bahsetmiyorlar ya da görmezden geliyorlar. Kolombiya.
Bogotazo (isyanların bilinmekte olduğu isim), yeni geliştirilen CIA tarafından gerçekleştirilen ilk yanlış bayrak gizli operasyondu. Hegelci bir form (PSYOP) idi ve nihai hedefi Amerikan ve Latin Amerikalı halklarını komünizmin endişesi ile korkutmaktı. , yok oldu.
Bogotazo, Batı yarıküredeki Soğuk Savaşın başlangıcını işaret etti. CFR komplocular için son derece kârlı olduğunu kanıtladı. Sovyetler Birliği’nin çöküşünden hemen sonra yeni bogeyman, terörizmi tanıtmak için komplocular tarafından yapılan 9/11 PSYOP, Bogotazo’nun bir karbon kopyasıydı.
Kitabın tamamını Bogotazo’nun değerlendirmesine ayırdım. İçinde CFR komplocuların Fidel Castro’yu işe almak ve onu Kolombiya’ya göndermek için yeni geliştirilen CIA’yı nasıl kullandığını kanıtlayan yeterli kanıt getirdim. Castro & rsquos, bir ajan provokatör olarak işlev görmekte, komünistleri ayaklanmalar için suçlamak için sahte deliller dikmek istemiştir.
Norm:
Soruşturma prosedürlerinden bazılarını ve kitabınız için kaynakları nasıl belirlediğinizi açıklayabilir misiniz?
Servando:
Benim yetenekli eğitimim tarihçi. Ancak, bir süre önce, tarihçinin analiz araçlarının, istihbarat ve casusluğun hayati bir işlev oynadığı mevcut tarihsel olayları incelemek için yeterince iyi olmadığı sonucuna vardım. Bu yüzden, ben kendi dinamizm tekniğimi geliştirdim. Ben de kendi dinamizmim olan listemi geliştirdim. & Rdquo (İstihbarat lingo’da, zeka ve casusluğun modus operandi’idir.) Tarihçinin analiz metodolojisinin zekanınkiyle birleşiminden oluşur. analisti.
Sonuç olarak, CIA’yi, OSS’yi, CFR’yi ve diğer örgütleri doğru inananların naif bakış açılarından ve yanlış başarılardan (Doğru) veya doğru inananların bakış açısına göre analiz etmedim. CIA kötü niyetleri veya aptallığı (Sol), ancak istihbarat analistinin şüpheci, şüpheli bakış açısına göre. Okuyucular bu kitapta onaylayabildiğinden, bu bakış açısından bakıldığında, meseleler önemli ölçüde değişmektedir.
Ayrıca, bu kitap CFR, OSS, CIA ve Castro hakkında yeni veya daha az tanımlanmış gerçekleri tamamlasa da, benim en önemli vurgu bilginin, bilinenler gibi yorumlanmasında olmuştur. İstihbarat çözümlerinin çoğu, istihbarat teşkilatının en zor yönünün, ham bilginin toplanması değil, kullanılabilir istihbaratın yorumu ve dönüşümü olduğunu kabul eder.
Dahası, benim araştırma yaklaşımına sadık kalarak, CIA’nin tasfiye edilmemiş ve ldquodocuments & rdquo’lerinden neredeyse hiç yararlanamamıştım, ya da OSS, CIA ya da CFR’nin herhangi bir aktif üyesiyle röportaj yaptım. Bunu yapmak, kendi üyeleri ve belgeleriyle yaptığı röportajlara dayanarak Liars Cemiyeti’nin tarihini yazmakla eşdeğer olurdu.
Norm:
Kitabınızı yazmasına rağmen hangi zorlukları veya engelleri aştınız? Bu zorlukların üstesinden nasıl geldin?
Servando:
Böyle bir kitap yazmak, kendinizi konuya tamamen kaptırmayı gerektirir. Bu, toplam konsantrasyon anlamına gelir, ancak bunun başlıca engelleri, eşler ve akrabalardır. Bu yüzden bir buçuk yıldır bir keşiş oldum ve güneybatıda dünyadan kendimi izole ettim. İşe yaradı.
Norm:
Kitabınız için temsili nasıl tanımladığınızı söyleyebilir misiniz? Bunu bir aracıya mı eklediniz, yoksa bu kitap formunu en çok yayınlayacak olan yayıncıları sorguladınız mı? Herhangi bir reddetme var mı? Kendin yayınladın mı?
Servando:
Benim gibi Kitaplar, sol VS Doğru, Demokratlar VS Cumhuriyetçiler disinformers & rsquo oyunu oynamak don & rsquot, çoğu kitap yayıncıları tarafından güzel alınmadı. Bu yüzden, kendimi yayınladığım bir yayınevine adım atmaya çalışırken harcadım.
Kendinden yayıncılığın çok sayıda artıları ve eksileri vardır, ancak mevcut teknolojik ilerlemeler her zamankinden daha az karmaşık hale gelmiştir. Bir kitap editörü olarak biraz karşılaşmam var, bu yüzden kapak gibi tüm kitabı yarattım.
Kendinden yayıncılık genellikle underdog’un nihai başvurusu olmuştur, ancak şimdi World wide web, alanı düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Ben memnun ve inanılmaz derecede gururlu bir self-yayıncıyım.
Norm:
Gelecek projeleriniz nelerdir?
Servando:
Şu sıradaki kitabım üzerinde çalışmaya başladım. İspanyolca olacak ve Bogotazo’nun derinlemesine bir değerlendirmesine tamamen ayrılmış olacak. El Bogotazo adını verdim: Primera operatory de guerra psicologica de la CIA en Amerika Latina (Bogotazo: Latin Amerika’da CIA’nın İlk Psikolojik Harekat Harekâtı). 2011 ortalarında hazırlanmak için stratejim var.
Norm:
Tam olarak okuyucularımız sizin ve kitaplarınız hakkında ek bilgi nereden bulabilir?
Servando:
Tüm kitap ve belgesellerim Amazon.com’da ve diğer kitapçılar çevrimiçi. Sitemize giderek daha fazla bilgi alabilirsiniz:. Kitap & rsquos sitesi adresinde.
Norm:
Bu röportajda bir sorguya yaklaştıkça 1 soruyu bana sormamı isterdiniz? Lütfen cevabınızı paylaşın.
Servando:
Herhangi bir istihbarat servisinin üyesi olup olmadığımı bana sormalısın. Cevap hayır!
Norm:
Gelecekteki tüm çabalarınızla bir kez daha ve çok iyi şanslar.