Psikolojik Harp ve Yeni Dünya Düzeni’nin Servando Gonzalez yazarıyla tanışın

Bugün, Norm Goldman, Yayınevi ve Bookpleasures.com editörü, Küba doğumlu Servando Gonzalez Psikolojik Harp ve New Planet Order: Amerikan millet karşı gizli savaşın konuğu olarak konuk olarak sahip olmaktan onur duymaktadır.
Servando Havana Üniversitesi’nde tarihçi olarak eğitimini aldı. Latin Amerika tarihi, istihbarat, casusluk ve göstergebilim üzerine kitaplar, makaleler ve makaleler yazdı. Ayrıca Historia heretica de la revolucion fidelista, The Secret Fidel Castro: Sembolü, Nükleer Aldatmaca: Nikita Khruschev ve Küba Füze Krizi ve La madre de todas las komplikasyonları: “novela de kavramlar subversivas, hepsi dışarı Amazon .com. Ayrıca, Amerika’daki Treason belgesellerine de ev sahipliği yaptı: Treason’da Dış İlişkiler ve Ortaklar Konseyi: San Leandro, Kaliforniya’daki Xzault Media Group tarafından geliştirilen CFR-CIA-Castro Bağlantısı.
Mükemmel günler Servando ve röportajımıza katıldığınız için teşekkürler
Norm:
En son kitap Psikolojik Hareketi ve Yeni Gezegen Düzeni: Amerikan Erkek ve Kadınlarına Karşı Gizli Savaş hakkında izleyicimizi bilgilendirebilir misiniz?
Servando:
Yirmi beş yıldan fazla bir süredir istihbarat ve casusluk hakkında araştırma ve yazıyorum. Önceki kitaplardan iki tanesi, The Secret Fidel Castro: Sembolün Yıkılması ve Nükleer Aldatmaca: Nikita Kruşçev ve Küba Füze Krizi, istihbarat ve casusluk bakış açısından araştırmalar.
Yaklaşık iki yıl önce, Merkezi İstihbarat Teşkilatı hakkında bir kitap yazmaya başladım. Onu başlıklıyorum CIA’nizi Hoşçakalın: Neden Ajans Oblivion’a Soluyor? Bununla birlikte, yarı yolda, CIA’nin önemli bir öğe oynamasına rağmen, kitabın kapsamının sadece CIA’den daha geniş olduğunu fark ettim. Bu yüzden başlığı Psikolojik Savaş ve Yeni Gezegen Düzeni: Amerikan Kişilerine Karşı Gizli Savaş olarak değiştirdim.
Kitabın ana tezi Amerika’nın savaşta olduğu. Ancak, geleneksel savaş sahalarında tanklar, zırhlılar ve uçaklar ile standart bir savaş değil, ancak en azından değil. Savaş alanı bireyler ve rsquos zihinleri olan gizli, sinsi bir savaş türüdür. Birincil silahı propaganda, dezenformasyon, kurnazlık, aldatma yoluyla kitlesel beyin yıkamasıdır ve Nazi Almanyası’nı düşünen herhangi bir kişiye karşı kullanılmayan muazzam bir ölçekte yatmaktadır. Önemli olsa da, bu unsurlar çok dikkatli planlanmış ve uzun ve kısa vadeli psikolojik savaş operasyonlarının bir dizi serisinin sadece bir kısmı. Sentezde, bir psikolojik savaş ve mdasha PSYWAR.
Norm:
Birisini Psikolojik Harp ve Yeni Dünya Düzeni: Amerikan Halklarına Karşı Gizli Savaş’ı okumaya önerecek en etkili sebep nedir? Neden bu zamanda önemli bir kitap olduğunu düşünüyorsun? Bu kitap için umutlarınız neler?
Servando:
Bu doğru inananlar & ldquoconservative & rdquo Cumhuriyetçiler veya & ldquoliberal & rdquo Demokratlar için bir kitap değildir. Bu kitabı, şu anda iki partinin bir aldatmaca olduğunu, liderlerimizin bize ihanet ettiğini ve perdelerin arkasındaki komplocular tarafından kontrol edilen ana akım medyanın bizi dezenformasyonla karşıladığını fark eden Amerikalı milletvekillerinin gelişmekte olan herhangi bir kesimine karşı savunuyorum. ve yalanlar.
Komplocular daha küçük bir grup Wall Street bankacıları, petrol müştemilatları ve uluslararası kuruluşların CEO’ları, çoğu Dış İlişkiler Konseyi’nin (CFR) üst düzey üyeleridir. ABD hükümetinin toplam işleyişine yönelik itici güçleri 1913’te Wilson yönetimiyle başlamış olsa da, İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinden bu yana, Amerikan bireylerine karşı gizlice sürülen çok büyük oranlarda tamamen gelişmiş bir psikolojik savaş oldu. Bu gizli savaştaki önemli unsurlar, Devlet Departmanı, Ulusal Güvenlik Konseyi, Merkezi İstihbarat Teşkilatı, Allen Dulles, Henry Kissinger, Zbigniew Brzezinski ve Fidel Castro gibi bazı komplocular ve rsquo gizli ajanları kadar etkili olmuştur. Burçlar, Klintonlar ve şimdi Obama da bu gizli ajan grubuna aittir.
Bu komplocuların nihai hedefi, Amerikan cumhuriyetinin tamamen yok oluşudur, bildiğimiz gibi, tam bir kontrolün altında, sadece hiper zengin ve süper fakirlerin var olacağı uluslararası komün-faşist feodal totaliter toplumun yaratılmasıdır. Bu, Yeni Dünya Düzeni ile örtüşen toplumdur.
Kitabım, bu komplonun varlığını düşünen halkın genişleyen kesiminin haklı olduğuna dair daha fazla kanıt sunuyor. Umarım Cumhuriyetçiler ve Demokrat partilerindeki doğru inananları, açıklanamayan olaylara karşı alternatif açıklamaları arama konusunda motive etmeye yeterli olur.
Norm:
Kitap için en önemli ilham kaynağı neydi?
Servando:
Yukarıda belirttiğim gibi, ilk fikir CIA hakkında bir kitap yazmaktı. Ana ilham, altmış yıl öncesinden çok daha önce gerçekleşmiş olan bilinmeyen bir olaydı. CIA ile ilgili kitapların çoğu, 1953’te İran ve rsquos Başbakanı Muhammed Mossadegh’i devirmek için Ajans ve rsquos bölümüne ve 1954’te Guatemala & rsquos Başkanı Jacobo Arbenz’i deviren darbe ve aleyhtarına değiniyor. Ancak, 1945 Nisan’ının Bogot ve aacute’deki isyanlarından neredeyse hiç bahsetmiyorlar veya tamamen görmezden geliyorlar Kolombiya.
Bogotazo (isyanların tanındığı isim) yeni tasarlanan CIA tarafından gerçekleştirilen 1. yanlış bayrak gizli operasyonu oldu. İlk amacı Amerikan ve Latin Amerikalı halklarını komünizm korkusuyla korkutmak olan Hegelci-form (tezi-antitez-sentez) psikolojik savaş operasyonu (PSYOP) idi. , yok oldu.
Bogotazo, Batı yarıküredeki Soğuk Savaşın başlangıcını işaret etti. CFR komplocular için gerçekten kârlı olduğu kanıtlandı. Sovyetler Birliği’nin çöküşünden kısa bir süre sonra yeni bogeyman, terörizmi tanıtmak için komplocular tarafından geliştirilen 9/11 PSYOP, Bogotazo’nun bir karbon kopyasıydı.
Kitabın tamamını Bogotazo’nun analizine ayırdım. İçinde CFR komplocuların Fidel Castro’yu işe almak ve onu Kolombiya’ya göndermek için yeni üretilen CIA’yı nasıl kullandığını kanıtlayan yeterli kanıt getirdim. Bir ajan provokatör olarak Castro ve rsquos rolü, ayaklanmalar için komünistleri suçlamak için sahte kanıt dikmek içinde oluşuyordu.
Norm:
Analiz yaklaşımlarından bazılarını ve kitabınız için kaynakları nasıl konumlandırdığınızı açıklayabilir misiniz?
Servando:
Uzmanlık eğitimim tarihçi. Ancak, bir süre önce, tarihçinin değerlendirme araçlarının, istihbarat ve casusluğun önemli bir işlev oynadığı mevcut tarihsel olayları incelemek için yeterince fantastik olmadığı sonucuna vardım. Bu yüzden, kişisel çalışma yöntemimi yarattım, & ldquohistorical tradecraft ile temasa geçtim. & Rdquo (İstihbarat lingo’da, zeka ve casusluğun modus operandi’idir.) Bu tarihçinin analiz metodolojisinin birleşiminden oluşur. istihbarat analisti.
Sonuç olarak, CIA’yi, OSS’yi, CFR’yi ve diğer örgütleri, doğru inananların saf gerçekleri ve gizli başarılarında (Doğru) ne de gerçek inananların bakış açısından ne analiz ettiklerini analiz etmedim. CIA, kötü niyetleri veya aptallığı (Sol), ancak istihbarat analistinin şüpheci, şüpheli bakış açısına göre. Okuyucular bu kitapta doğrulayabileceğinden, bu bakış açısından bakıldığında, işler önemli ölçüde değişmektedir.
Ayrıca, bu kitap, CFR, OSS, CIA ve Castro hakkında yeni veya önemli ölçüde daha az tanınan bilgilerle dolu olsa da, benim önemli vurgularım, bilginin yaygın olarak bilinenleri içeren bilginin yorumlanmasında olmuştur. Çoğu istihbarat çözümü, istihbarat şirketinin en zor yönünün, ham bilgi toplamanın değil, kullanılabilir istihbaratın yorumlanması ve dönüştürülmesi olduğunu kabul eder.
Dahası, benim çalışma yaklaşımına sadık kalarak, CIA’nin tasfiye edilmemiş ve ldquodocuments & rdquo’larını çok az istihdam ettim ya da OSS, CIA ya da CFR’nin aktif ya da eski üyelerinden herhangi biri ile röportaj yaptım. Bunu yapmak, öncelikle kendi belgeleri ve üyeleriyle yapılan görüşmelere dayanarak Liars Cemiyeti’nin bir tarihini yazmakla eşdeğer olurdu.
Norm:
Kitabınızı yazmasına rağmen hangi zorlukları veya engelleri aştınız? Bu zorlukların üstesinden nasıl geldin?
Servando:
Böyle bir kitap yazmak, öznenin konuya tamamen dalmasını gerektirir. Bu, toplam yoğunluğu işaret eder, ancak bunun önündeki başlıca engel, eşler ve akrabalardır. Bu yüzden bir buçuk yıldır bir keşiş oldum ve güneybatıdaki gezegenden kendimi izole ettim. İşe yaradı.
Norm:
Kitabınız için nasıl temsil bulduğunuzu bize bildirir misiniz? Bunu bir acenteye mi eklediniz, ya da büyük olasılıkla bu tür bir kitabı yayınlayacak olan yayıncıları sorguladınız mı? Herhangi bir reddetme var mı? Kendin yayınladın mı?
Servando:
Benim gibi Kitaplar, sol VS Uygun, Demokratlar VS Cumhuriyetçiler disinformers & rsquo oyunu oynamak don & rsquot, çoğu kitap yayıncıları tarafından uygun bir şekilde alınmaz. Sonuç olarak, yayınladığım bir eve adım atmak istediğim zaman harcadım ve kendim yayınladım.
Kendini yayınlamanın çeşitli artıları ve eksileri vardır, ancak mevcut teknolojik gelişmeler bunu hiç olmadığı kadar zor hale getirmiştir. Bir kitap editörü olarak biraz deneyimim var, bu yüzden kapağı içeren kitabın tamamını oluşturdum.
Kendinden yayıncılık sürekli olarak alt sınıfın nihai başvurusu olmuştur, ancak şimdi Dünya çapındaki web, alanı düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Ben mutlu ve inanılmaz derecede gururlu bir kendinden yayıncıyım.
Norm:
Gelecek projeleriniz nelerdir?
Servando:
Şu sıradaki kitabım üzerinde çalışmaya başladım. İspanyolca olacak ve Bogotazo’nun derinlemesine analizine tamamen ayrılacak. El Bogotazo adını verdim: Primera operaion de guerra psicologica de la CIA en Amerika Latina (Bogotazo: Başlangıçta Latin Amerika’da CIA’nın Psikolojik Harekat Çalışması). 2011 ortalarında hazırlanmak için program yapıyorum.
Norm:
Okuyucularımız sizin ve kitaplarınız hakkında daha fazla bilgiyi nerede bulabilir?
Servando:
Tüm kitap ve belgesellere Amazon.com ve diğer kitapçılar çevrimiçi olarak erişilebiliyor. İnternet sitemi ziyaret ederek daha fazla bilgi ve gerçekleri keşfedebilirsiniz:. Kitap & rsquos web sitesi adresinde.
Norm:
Bu röportaj bir soruya yaklaştığında sizden bir soru sormamı ister misiniz? Lütfen cevabınızı paylaşın.
Servando:
Herhangi bir istihbarat servisinin üyesi olup olmadığımı sormuş olmalısın. Cevap hayır!
Norm:
Gelecekteki tüm çabalarınızla bir kez daha ve çok iyi şanslar.