Psikolojik Harp ve Yeni Dünya Düzeni’nin Servando Gonzalez yazarıyla tanışın

Şimdi, Norpl Goldman, Yayınevi ve Bookpleasures.com Editörümüz, Küba doğumlu Servando Gonzalez’in Psikolojik Savaş ve Yeni Dünya Düzeni: Amerikan İnsanlarına Karşı Gizli Savaş’ın yazarı olarak siz değerli misafirlerimize sahip olmaktan onur duymaktadır.
Servando eğitimini Havana Üniversitesi’nde tarihçi olarak aldı. Latin Amerika tarihi, istihbarat, casusluk ve göstergebilim üzerine kitaplar, makaleler ve makaleler yazdı. Ayrıca, Historia heretica de la revolucion fidelista, The Secret Fidel Castro: Sembolü, Nükleer Aldatmaca: Nikita Khruschev ve Küba Füze Krizi ve La madre de todas las komplikasyonları: Amazon’da sunulan önerilerin hiç biri olmadı. com. Ayrıca, Amerika’daki Treason belgesellerine de ev sahipliği yaptı: Treason’da Dış İlişkiler ve Ortaklar Konseyi: San Leandro, Kaliforniya’daki Xzault Medya Grubu tarafından yapılan CFR-CIA-Castro Bağlantısı.
Harika bir gün Servando ve röportajımıza katıldığınız için teşekkürler
Norm:
En son kitap Psikolojik Hareketi ve Yeni Dünya Düzeni: Bugün Amerikan İnsanlarına Karşı Gizli Savaş hakkında izleyicimize biraz bilgi verir misiniz?
Servando:
Yirmi beş yıldan fazla bir süredir istihbarat ve casusluk hakkında araştırma ve yazıyorum. Daha önceki kitaplardan iki tanesi, The Secret Fidel Castro: Sembolün Yıkılışı ve Nükleer Aldatmaca: Nikita Kruşçev ve Küba Füze Krizi, istihbarat ve casusluk bakış açısından çalışmalar.
Yaklaşık iki yıl önce, Merkezi İstihbarat Teşkilatı hakkında bir kitap yazmaya başladım. Onu başlıklıyorum CIA’nizi Hoşçakalın: Neden Ajans Oblivion’a Soluyor? Bununla birlikte, yarı yolda, CIA’nin önemli bir rol oynamasına rağmen, kitabın kapsamının sadece CIA’den çok daha geniş olduğunu fark ettim. Bu yüzden başlığı Psikolojik Savaş ve Yeni Dünya Düzeni: Amerikan Halkına Karşı Gizli Savaş olarak değiştirdim.
Kitabın temel tezi, Amerika’nın savaşta olduğu yönündedir. Fakat bu, geleneksel savaş alanlarında tanklar, zırhlılar ve uçaklar ile standart bir savaş değildir ve en azından değil, ama en azından. Savaş alanı erkekler ve kadınlar ve akıllar olan gizli, sinsi bir savaş türüdür. Onun kilit silahı, propaganda, dezenformasyon, kurnazlık, aldatma yoluyla kitlesel beyin yıkamasıdır ve Nazi Almanyası nedeniyle herhangi bir insana karşı kullanılmayan büyük bir ölçekte yatmaktadır. Her ne kadar önemli olsa da, bu unsurlar sadece bir dizi ihtiyatlı planlanmış ve idam edilmiş kısa ve uzun vadeli psikolojik savaş operasyonlarının bir öğesidir. Sentezde, bir psikolojik savaş ve mdasha PSYWAR.
Norm:
Birisi Psikolojik Harp ve Yeni Dünya Düzeni: Amerikan İnsanlarına Karşı Gizli Savaş bugün okumak için birini önermek için en etkili amaç nedir? Neden bunun şu anda önemli bir kitap olduğunu düşünüyorsun? Bu kitap için umutlarınız neler?
Servando:
Bu doğru inananlar & ldquoconservative & rdquo Cumhuriyetçiler veya & ldquoliberal & rdquo Demokratlar için bir kitap değildir. Bu kitabı, iki kişinin bir aldatmaca olduğunu, liderlerimizin bize ihanet ettiğini ve perde arkasındaki komplocular tarafından kontrol edilen ana akım medyanın bizi beslediğini fark eden Amerikalı erkeklerin ve kadınların büyüyen segmentinin herhangi bir bireye tavsiye ediyorum. dezenformasyon ve yalanlarla.
Komplocular, çoğu Wall Street bankacıları, petrol müştemilatları ve uluslararası kuruluşların CEO’ları, çoğu Dış İlişkiler Konseyi’nin (CFR) üst düzey üyeleridir. ABD hükümetinin toplam kontrolüne yönelik itici güçleri, Wilson yönetimi sırasında 1913’te başlamış olmasına rağmen, İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesiyle, Amerikan bireylerine karşı gizlice sürülen çok büyük oranlarda tamamen gelişmiş bir psikolojik savaş olmaya başladı. Bu gizli savaştaki önemli unsurlar, Devlet Departmanı, Ulusal Güvenlik Konseyi, Merkezi İstihbarat Teşkilatı, Allen Dulles, Henry Kissinger, Zbigniew Brzezinski ve Fidel Castro gibi bazı komplocular ve rsquo gizli ajanları kadar etkili olmuştur. Burçlar, Klintonlar ve şimdi Obama da bu gizli ajan grubuna aittir.
Bu komplocuların nihai hedefi, tam olarak kontrol ettikleri ve tam olarak sadece hiper varlıklı ve süper fakirlerin bulunacağı dünya çapında bir komün-faşist feodal totaliter toplumun yaratılışını ve Amerikan cumhuriyetinin toplam yıkımıdır. Bu, Yeni Dünya Düzeni ile örtüşen toplumdur.
Kitabım, bu komplonun varlığına inanan halkın genişleyen kesiminin haklı olduğuna dair bir kanıt sunuyor. Umarım Cumhuriyetçiler ve Demokrat partilerindeki doğru inananları, açıklanamayan olaylara ilişkin seçenek açıklamalarını arama konusunda motive etmeye yeterli olur.
Norm:
Kitap için en önemli ilham kaynağı neydi?
Servando:
Yukarıda tarif ettiğim gibi, ilk konsept CIA hakkında bir kitap oluşturmaktı. Başlıca ilham kaynağı, altmış yıl öncesine göre daha fazla yer kaplayan neredeyse bilinmeyen bir olaydı. CIA ile ilgili kitapların çoğu, 1953’te İran ve rsquos Başbakanı Mohammad Mossadegh’i devirmek için Ajans ve rsquos işlevini ve 1954’te Guatemala & rsquos Başkanı Jacobo Arbenz’i deviren darbe ve aleyhtarı anlatıyor. Ancak, 1945 Nisan’ının Bogot ve aacute’deki ayaklanmalarından neredeyse hiç bahsetmiyorlar ya da görmezden geliyorlar. Kolombiya.
Bogotazo (isyanların bilindiği isim), yeni tasarlanan CIA tarafından başlatılan başlangıçta sahte bayraklı gizli operasyondu. İlk amacı Amerikan ve Latin Amerikalı halklarını komünizmin endişesi ile korkutmak olan Hegelci tip (tezi-antitez-sentez) bir psikolojik savaş operasyonu (PSYOP) idi ve CFR komplocuların daha önceki bogeymanları, Nazizm’i tasarladıkları bir bogeyman , yok oldu.
Bogotazo, Batı yarıküredeki Soğuk Savaşın başlangıcını işaret etti. CFR komplocular için oldukça kazançlı olduğu kanıtlandı. Sovyetler Birliği’nin çöküşünden sonra yeni bogeyman, terörizmi tanıtmak için komplocular tarafından yapılan 9/11 PSYOP, Bogotazo’nun bir karbon kopyasıydı.
Kitabın bir bölümünü Bogotazo’nun değerlendirmesine ayırdım. İçinde CFR komplocuların Fidel Castro’yu işe almak ve onu Kolombiya’ya göndermek için yeni oluşturulan CIA’yı nasıl kullandığını kanıtlayan yeterli kanıt getirdim. Bir ajan provokatör olarak Castro ve rsquos rolü, ayaklanmalar için komünistleri suçlamak için sahte bir kanıt oluşturmaya dayanıyordu.
Norm:
Bazı araştırma taktiklerini ve kitabınız için kaynakları nasıl konumlandıracağınızı açıklayabilir misiniz?
Servando:
Benim yetenekli eğitimim tarihçi. Ancak, bir süre önce, tarihçinin değerlendirme araçlarının, istihbarat ve casusluğun önemli bir rol oynadığı son tarihsel olayları incelemek için yeterince büyük olmadığı sonucuna ulaştım. Bu yüzden, kişisel araştırma yöntemimi yarattım, benimle iletişime geçtim ve benimle ilgili geleneklere başvurdum. & Rdquo (İstihbarat lingo’da, zeka ve casusluğun modus operandi’si.) Tarihçinin çalışma metodolojisinin, zekanınkiyle birleşiminden oluşur. analisti.
Sonuç olarak, CIA’yi, OSS’yi, CFR’yi ve diğer örgütleri, doğru inananların nahoş bakış açılarından, samimi hatalara ve gizli başarılara (Doğru), ne de gerçek inananların bakış açısına göre analiz etmedim. CIA kötü niyetleri veya aptallığı (Sol), ancak istihbarat analistinin şüpheci, şüpheli bakış açısına göre. Bu kitapta okuyucular doğrulayabileceğinden, bu bakış açısından bakıldığında, öğeler önemli ölçüde değişmektedir.
Ayrıca, bu kitap, CFR, OSS, CIA ve Castro hakkında yeni veya önemli ölçüde daha az bilinen gerçekleri tamamlasa da, benim en önemli vurgularım, yaygın olarak kabul edilenler de dahil olmak üzere, ayrıntıların yorumlanması üzerinde olmuştur. İstihbarat servislerinin çoğu, küçük istihbaratın en karmaşık yönünün, ham verilerin toplanması değil, kullanılabilir istihbaratın yorumu ve dönüşümü olduğunu kabul eder.
Buna ek olarak, çalışma yaklaşımına sadık kalarak, CIA’nin tasfiye edilmemiş ve ldquodocuments & rdquo’larını çok az kullanmıştım ya da OSS, CIA veya CFR’nin aktif veya eski üyelerinden herhangi birini röportaj yaptım. Bunu yapmak, öncelikle belgeleriyle ve üyeleriyle yapılan görüşmelere dayanarak Liars Cemiyeti’nin tarihini yazmakla eşdeğer olurdu.
Norm:
Kitabınızı yazarken karşılaştığınız zorluklar veya engeller nelerdi? Bu zorlukların üstesinden nasıl geldin?
Servando:
Böyle bir kitap yazmak, konuya tamamen kendini kaptırmayı gerektirir. Bu toplam konsantrasyonu gösterir, ancak bunun en önemli engeli arkadaşları ve akrabalarıdır. Bu yüzden bir buçuk yıldır bir keşiş oldum ve güneybatıda dünyadan kendimi izole ettim. İşe yaradı.
Norm:
Kitabınız için nasıl temsil bulduğunuzu bize bildirir misiniz? Bunu bir acenteye mi eklediniz, ya da büyük olasılıkla bu kitap türünü yayınlayacak olan yayıncıları sorguladınız mı? Herhangi bir reddetme var mı? Kendin yayınladın mı?
Servando:
Benim gibi kitaplar, sol VS Proper, Demokratlar VS Cumhuriyetçiler disinformers & rsquo oyun don & rsquot oynamak çoğu kitap yayıncıları tarafından güzelce alınmadı. Bu yüzden, kendimi yayınladığım yayınevine adım atmaya teşebbüs ettim.
Kendini yayınlamanın çeşitli artıları ve eksileri vardır, ancak güncel teknolojik gelişmeler onu hiç olmadığı kadar az karmaşıklaştırmıştır. Kitap editörü olarak bazı pratik deneyimlerim var, bu yüzden kapak dahil tüm kitabı geliştirdim.
Kendinden yayıncılık, normalde underdog’un nihai başvurusu olmuştur, ancak şimdi, World wide web, alanı düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Ben mutlu ve oldukça gururlu bir self-yayıncıyım.
Norm:
Gelecek projeleriniz nelerdir?
Servando:
Şu anda takip eden kitabım üzerinde çalışmaya başladım. İspanyolca olacak ve Bogotazo’nun derinlemesine bir değerlendirmesine tamamen ayrılmış olacak. El Bogotazo adını verdim: Primera operaion de guerra psicologica de la CIA en Amerika Latina (Bogotazo: Başlangıçta Latin Amerika’da CIA’nın Psikolojik Harekat Çalışması). 2011 ortalarında hazırlanmak için program yapıyorum.
Norm:
Okurlarımız sizin ve kitaplarınız hakkında daha fazla bilgiyi nereden bulabilir?
Servando:
Tüm kitap ve belgeseller Amazon.com’da ve diğer kitapçılarda çevrimiçi olarak mevcuttur. Web sitemi ziyaret ederek çok daha fazla veri keşfedebilirsiniz:. Kitap & rsquos web sitesi adresinde.
Norm:
Bu röportajda, bir sorgunun size sorulmasını istediğim şey ne kadar yakın olurdu? Lütfen cevabınızı paylaşın.
Servando:
Herhangi bir istihbarat servisinin üyesi olup olmadığımı bana sormalısın. Cevap hayır!
Norm:
Gelecekteki tüm çabalarınızla birlikte tekrar ve çok iyi şanslar.