Psikolojik Harp ve Yeni Dünya Düzeni’nin Servando Gonzalez yazarıyla tanışın

Günümüzde, Norm Goldman, Yayınevi ve Bookpleasures.com editörü, Küba doğumlu Servando Gonzalez Psikolojik Harp ve New Planet Order: Amerikan millet karşı gizli savaşın konuğu olarak konuk olarak sahip olmaktan onur duymaktadır.
Servando, koçluğunu Havana Üniversitesi’nde tarihçi olarak aldı. Latin Amerika tarihi, istihbarat, casusluk ve göstergebilim üzerine kitaplar, makaleler ve makaleler yazdı. Ayrıca Historia heretica de la revolucion fidelista, The Secret Fidel Castro: Sembolü, Nükleer Aldatmaca: Nikita Khruschev ve Küba Füze Krizi ve La madre de todas las komplikasyonları: Amazon’da erişilemeyen tüm fikirleri, subversivas. com. Ayrıca, Amerika’daki Treason belgesellerine de ev sahipliği yaptı: Treason’da Dış İlişkiler ve Ortaklar Konseyi: San Leandro, Kaliforniya’daki Xzault Medya Grubu tarafından oluşturulan CFR-CIA-Castro Bağlantısı.
Harika bir gün Servando ve röportajımıza katıldığınız için teşekkürler
Norm:
Günümüzün en güncel kitabı olan Psikolojik Hareketi ve Yeni Gezegen Düzeni: Bugün Amerikan İnsanlarına Karşı Gizli Savaş hakkında izleyicimizi bilgilendirebilir misiniz?
Servando:
Yirmi beş yıldan fazla bir süredir istihbarat ve casusluk hakkında araştırma ve yazıyorum. Önceki kitaplardan iki tanesi, The Secret Fidel Castro: Sembolün Yıkılışı ve Nükleer Aldatmaca: Nikita Kruşçev ve Küba Füze Krizi, istihbarat ve casusluk bakış açısından araştırmalar.
Yaklaşık iki yıl önce, Merkezi İstihbarat Teşkilatı hakkında bir kitap yazmaya başladım. Onu başlıklıyorum CIA’nizi Hoşçakalın: Neden Ajans Oblivion’a Soluyor? Bununla birlikte, yarı yolda, CIA önemli bir bileşen oynamasına rağmen, kitabın kapsamının sadece CIA’den çok daha geniş olduğunu fark ettim. Bu yüzden başlığı Psikolojik Savaş ve Yeni Gezegen Düzeni: Amerikan Halkına Karşı Gizli Savaş olarak değiştirdim.
Kitabın en önemli tezi Amerika’nın savaşta olduğu. Fakat geleneksel savaş sahalarında tanklar, zırhlılar ve uçaklar ile yürütülen geleneksel bir savaş değil, en azından henüz değil. Savaş alanı erkekler ve kadınlar ve rsquos zihinleri olan gizli, sinsi bir savaş çeşididir. Onun ana silahı, propaganda, dezenformasyon, kurnazlık, aldatma yoluyla kitlesel beyin yıkamasıdır ve Nazi Almanyası gibi hiçbir kişiye karşı kullanılmayan devasa bir ölçekte yatmaktadır. Her ne kadar bu unsurlar zorunlu olsa da, ihtiyatlı bir şekilde planlanmış ve infaz edilen genişletilmiş ve kısa vadeli psikolojik savaş operasyonlarının bir yönüdür. Sentezde, bir psikolojik savaş ve mdasha PSYWAR.
Norm:
Birisi Psikolojik Harp ve Yeni Dünya Düzeni: Amerikan İnsanlarına Karşı Gizli Savaş’ı okuma teklif etmenin en iyi nedenidir? Bunun neden şu anda önemli bir kitap olduğunu düşünüyorsun? Bu kitap için umutlarınız neler?
Servando:
Bu doğru inananlar & ldquoconservative & rdquo Cumhuriyetçiler veya & ldquoliberal & rdquo Demokratlar için bir kitap değildir. Bu kitabı, iki tarafın bir aldatmaca olduğunu, liderlerimizin bize ihanet ettiğini ve perdelerin arkasındaki komplocular tarafından kontrol edilen ana akım medyanın bizi dezenformasyonla karşıladığını fark eden Amerikan halkının genişleyen kesiminin herhangi bir şahsına tavsiye ediyorum. ve yalanlar.
Komplocular daha küçük bir grup Wall Street bankacıları, petrol müştemilatları ve uluslararası kuruluşların CEO’ları, çoğu Dış İlişkiler Konseyi’nin (CFR) üst düzey üyeleridir. Her ne kadar ABD hükümetinin toplam ele geçirme çabaları, Wilson yönetiminin süresi boyunca 1913’te başlamış olsa da, İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesi nedeniyle, Amerikan erkeklerine ve kadınlarına karşı gizlice sürülen, tam olarak oluşturulmuş psikolojik bir savaş oldu. . Bu gizli savaştaki önemli unsurlar, Devlet Departmanı, Ulusal Güvenlik Konseyi, Merkezi İstihbarat Teşkilatı, Allen Dulles, Henry Kissinger, Zbigniew Brzezinski ve Fidel Castro gibi bazı gizli ajanların ve rsquo gizli ajanların kadar etkili olmuştur. Burçlar, Klintonlar ve şimdi Obama da bu gizli ajan grubuna aittir.
Bu komplocuların nihai hedefi, Amerikan cumhuriyetinin bildiğimiz kadarıyla yok oluşu ve tamamen komünist-faşist feodal totaliter toplumun tam kontrolleri altında, sadece hiper varlıklı ve süper fakirlerin tam olarak var olacağı şekilde, yok edilmesidir. Bu, yeni Gezegen Düzeni ile içten içe temas ettikleri toplumdur.
Kitabım, bu komplonun varlığını düşünen halkın büyüyen kesiminin doğru olduğuna dair daha fazla kanıt veriyor. Umarım Cumhuriyetçiler ve Demokrat partilerindeki doğru inananları, açıklanamayan olaylara alternatif açıklamalar aramak için onları motive etmeye yeterli olur.
Norm:
Kitap için başlıca ilham kaynağı neydi?
Servando:
Yukarıda açıkladığım gibi, ilk düşünce CIA hakkında bir kitap yazmaktı. Temel ilham, altmış yıl öncesinden daha önce gerçekleşen neredeyse bilinmeyen bir olaydı. CIA ile ilgili kitapların çoğu, 1953’te İran ve rsquos Başbakanı Muhammed Mossadegh’i devirmek için Ajans ve rsquos bölümüne ve 1954’te Guatemala & rsquos Başkanı Jacobo Arbenz’i deviren darbe ve aleyhtarına değiniyor. Ancak, 1945 Nisan’ının Bogot ve aacute’deki isyanlarından neredeyse hiç bahsetmiyorlar ya da tamamen görmezden geliyorlar. Kolombiya.
Bogotazo (isyanların tanındığı isim), yeni geliştirilen CIA tarafından başlatılan başlangıçta sahte bayraklı gizli operasyondu. İlk amacı Amerikan ve Latin Amerikalı halklarını komünizm korkusuyla korkutmak olan Hegelci tip (tezi-antitez-sentez) psikolojik savaş operasyonu (PSYOP) idi. , yok oldu.
Bogotazo, Batı yarıküredeki Soğuk Savaşın başlangıcını işaret etti. CFR komplocular için son derece karlı olduğu kanıtlandı. Komplocular tarafından Sovyetler Birliği’nin çöküşünden hemen sonra yeni terörist, terörizmi tanıtmak için üretilen 9/11 PSYOP, Bogotazo’nun bir karbon kopyasıydı.
Kitabın tüm bölümünü Bogotazo’nun analizine ayırdım. İçinde CFR komplocuların Fidel Castro’yu işe almak ve onu Kolombiya’ya göndermek için yeni üretilen CIA’yı nasıl kullandığını kanıtlayan yeterli kanıt getirdim. Castro & rsquos’un bir ajan provokatör olarak rol oynaması, komünistleri ayaklanmalar için suçlamak için sahte bir kanıt oluşturmaya dayanıyordu.
Norm:
Soruşturma yöntemlerinden bazılarını ve kitabınız için kaynakları nasıl konumlandıracağınızı açıklayabilir misiniz?
Servando:
Uzmanlık eğitimim tarihçi. Ancak, bir süre önce, tarihçinin analiz araçlarının, istihbarat ve casusluğun çok önemli bir işlev oynadığı mevcut tarihsel olayları incelemek için yeterince mükemmel olmadığı sonucuna vardım. Bu yüzden, kişisel çalışma yaklaşımımı geliştirdim, ve ben, ldquohistorik gelenekle temas kurdum. & Rdquo (İstihbarat lingo’da, zeka ve casusluğun işleyiş tarzıdır.) Bu tarihçinin araştırma metodolojisinin birleşiminden oluşur. istihbarat analisti.
Sonuç olarak, CIA’yi, OSS’yi, CFR’yi ve diğer örgütleri, doğru inananların saf hatalarından ve gizli başarılardan (Doğru) ne saf bakış açısından, ne de gerçek inananların bakış açısına göre analiz etmedim. CIA kötü niyetleri veya aptallığı (Sol), ancak istihbarat analistinin kuşkulu, şüpheci perspektifinden çıkarır. Okuyucular bu kitapta doğrulayabileceğinden, bu bakış açısından bakıldığında, öğeler önemli ölçüde değişmektedir.
Ayrıca, bu kitap CFR, OSS, CIA ve Castro hakkında yeni ya da daha az bilinen ayrıntıların tamamlanmasına rağmen, benim en önemli vurgu, bilinenler gibi gerçeklerin yorumlanması üzerineydi. İstihbarat servislerinin çoğu, küçük istihbaratın en zorlu yönünün, ham bilginin toplanması değil, kullanılabilir istihbaratın yorumu ve dönüşümü olduğunu kabul eder.
Dahası, benim araştırma tekniğime sadık kalarak, CIA’nin tasfiye edilmemiş ve ldquodocuments & rdquo’larını çok az istihdam ettim ya da OSS, CIA ya da CFR’nin herhangi bir aktif üyesiyle röportaj yaptım. Bunu yapmak, öncelikle belgeleriyle ve üyeleriyle yapılan görüşmelere dayanarak Liars Cemiyeti’nin bir tarihini yazmakla aynı şeydi.
Norm:
Kitabınızı yazarken karşılaştığınız zorluklar veya engeller nelerdi? Bu zorlukların üstesinden nasıl geldin?
Servando:
Böyle bir kitap yazmak, konuya tamamen dalmak zorundadır. Bu toplam yoğunluğu gösterir, ancak bunun başlıca engelleri iyi arkadaşlar ve akrabalardır. Bu yüzden bir buçuk yıldır bir keşiş oldum ve güneybatıda dünyadan kendimi izole ettim. İşe yaradı.
Norm:
Kitabınız için nasıl temsilcilik yaptığınızı söyleyebilir misiniz? Bunu bir acenteye mi eklediniz, yoksa bu tür bir kitabı en çok yayınlayacak olan yayıncıları sorguladınız mı? Herhangi bir reddetme var mı? Kendin yayınladın mı?
Servando:
Benim gibi Kitaplar, sol VS Uygun, Demokratlar VS Cumhuriyetçiler disinformers & rsquo oyunu oynamak don & rsquot, çoğu kitap yayıncıları tarafından iyi alınmamıştır. Bu yüzden, kendimi yayınladığım bir yayıncılık şirketine adım atmaya çalışırken harcadım.
Kendinden yayıncılığın birkaç artıları ve eksileri vardır, ancak son teknolojik gelişmeler bunu her zamankinden daha kolay hale getirmiştir. Bir kitap editörü olarak biraz deneyimim var, bu yüzden kapağı içeren kitabın tamamını oluşturdum.
Kendi kendini yayınlama normalde underdog’un nihai başvurusu olmuştur, ancak şimdi Web alanı düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Ben mutlu ve oldukça gururlu bir self-yayıncıyım.
Norm:
Gelecek projeleriniz nelerdir?
Servando:
Bir sonraki kitabımda çalışmaya başladım. İspanyolca olacak ve tamamen Bogotazo’nun derinlemesine bir değerlendirmesine ayrılacak. El Bogotazo adını verdim: Primera operatory de guerra psicologica de la CIA en Amerika Latina (Bogotazo: Latin Amerika’da CIA’nın İlk Psikolojik Harekat Harekâtı). 2011 ortasına kadar hazırlamayı planlıyorum.
Norm:
Okuyucularımız sizin ve kitaplarınız hakkında tam olarak nereden öğrenebilirler?
Servando:
Tüm kitap ve belgesellere Amazon.com ve diğer kitapçılar çevrimiçi olarak erişilebiliyor. Sitemize giderek daha fazla veriye rastlayabilirsiniz:. Kitap & rsquos web sitesi adresinde.
Norm:
Bu röportajda, bir soru sormamı isterdim diye sorduğum bir soruya ne oldu? Lütfen cevabınızı paylaşın.
Servando:
Herhangi bir istihbarat servisinin üyesi olup olmadığımı bana sormalısın. Cevap hayır!
Norm:
Gelecekteki tüm çabalarınızla en kısa zamanda tekrar ve iyi şanslar.