Nörolojik Bakım için İleri Teknolojiler Nelerdir?

Nöroloji terapisi yüksek hassasiyet, özveri ve bilgi gerektirir. Günümüzde sofistike teknoloji, sofistike sistemler ve en ileri cerrahi uygulamalar nörologların doğru nörolojik bakım sağlamasına olanak tanır.
Genel sağlık sorunları beyin, omurga veya sinir tekniği ile ilgili insanlar tanınmış nöroloji merkezinde kapsamlı çare yararlanabilirler. Sağlanan nöroloji çözümleri bozukluğun türüne göre değişir. Sık görülen nörolojik rahatsızlıklar, hareketlilik sorunları, epilepsi, Parkinson hastalığı, vuruşlar, baş ağrısı, uyku bozukluğu, ataksi, çeşitli skleroz, iskemik nöropati, miyasteni gravis, miyozit ve daha fazlasını içerir. Birçok sofistike teknoloji, nörolojik bakım için kullanılmaktadır ve sağlık uzmanının üstün bir hasta sonucu vermesine izin vermektedir.
 Nörolojik Bakımda Kullanılan Gelişmiş Teknolojiler
 Nöroloji, radyoloji, fizik tedavi, kayropraktik ve mesleki terapileri konusunda uzmanlaşmış bir ekip üyesi nöroloji bakımı ekibidir. En son kullanılan teknolojiler, doğru teşhise yardımcı olur ve aşağıdakileri içerebilir:

* Daha yüksek hızdaki CT görüntüleme ve ndash Bilgisayarlı görüntüleme prosedürleri, birçok açıyla fiziği taramak için kullanılır. Üç boyutlu bir görüntü de kolay bir değerlendirmeyi desteklemektedir. Yüksek çözünürlük ile daha fazla resim daha kısa sürede çekilebilir. Bu teknoloji beyin hasarını, kanamayı ve kafatası kırığı teşhisi için beyin görüntülerini taramak için kullanılır.
* Manyetik rezonans görüntüleme ve ndash MR, beyin, omurga ve hatta tüm vücut görüntüleri oluşturmak için gelişmiş bir görüntüleme teknolojisidir. Resimler, manyetik alan, radyo frekans darbeleri ve pc kullanılarak kaydedilir. Açık MR veya 3D enine kesitsel görüntüleme teknolojileri kesitsel görüntülerin çeşitli setlerini 3D olarak sunar. Bu, taranan yerdeki birçok bozukluk, yaralanma ve anormallikleri tespit etmenize yardımcı olur. Altta yatan kan damarları, doku ve organları açıkça görülebilir ve anormal bir gelişimin benign veya habis olup olmadığını saptamaya yardımcı olur.
* Girişimsel anjiyografi ve ndash Bu teşhis röntgen filmi stratejisinde, kan damarlarını ayırt etmek için damara enjekte edilen özel boya. Anjiyografi beyinde tıkanıklık veya kanama bulmayı kolaylaştırır. Yukarıda bahsedilen cihazların haricinde, bir nöroloji merkezi, nörolojik hastalıkların saptanması için EEG, EMG / NCV ve elektrokardiyografi gibi güvenilir teşhis cihazlarından yararlanmaktadır. Birçok kan testi, lumbar ponksiyon, kas / sinir biyopsisi, beyin omurilik sıvısı örneklemesi ve tetik nokta enjeksiyonu ayrıca sağlanan nörolojik solüsyonların bir bileşeni olabilir.
 Çok İyi Nörolojik Çözüm Ara
 Nöroloji bakımı gerektiren hastalar, sofistike diagnostik ekipmanlarla donatılmış alanlarına yakın kurulu bir nöroloji merkezinin bulunması gerekiyor. Nörolojik bakım için gelişmiş teknolojilerin yanısıra alanda pratik deneyim, kalite nöroloji servislerini ve nörolojik rehabilitasyonu belirlemeye de önem vermektedir. Her bir hastaya bu sağlık merkezlerinde özelleştirilmiş bir tedavi planı verilmektedir. Uzman nörologların yanı sıra, personel fizyoterapi ve kayropraktik, deneyimli teknik personel ve hızlı iyileşme için en iyi çare bulabilecek hemşireler gibi diğer alanlarda uzmanlaştıracaktır.