Nasıl bir Laptop aşırı ısınma ya da bilgisayar düzeltmek için?

Var kere ne zaman pc aniden donuyor veya bu video kodlama veya pc oyunları oynamak gibi istihdam sürecinde olduğunda kapamak aşağı. Ayrıca kere ne zaman sen-ecek görmek korkunç “mavi perde-in ölüm” vardır. Tam olarak sorun nedir?
Etkili, koşulları genellikle aşırı ısı sırasında parçaların çıkardığı için neden olduğunda oluşan belki, bilgisayarınızı ısınıyorsa, gerçekliği ile gelebilir, bazı uygulamaların kullanımı. Bu durumda, özellikle sadece biraz panik hissedebilirsiniz aşırı ısınma muhtemelen daha fazla donanım zarar hakkında getirebilir ve konuda getirebilir çünkü bunlar esas olarak çoğunlukla bir şey insanların yapmak kişisel bilgisayar için parçalanır-ki böyle bir güçlük olmasıdır gün bir dizüstü bilgisayar yardım etmek istiyorum. Ayrıca neden bir bilgisayar sistemi aşırı ısınması ve hemen burada bunlardan bazıları başka nedenleri vardır:
* Nerede yer alıyor. Muhtemelen bu konuda da önemli ölçüde düşünürsün değil, ama genellikle bilgisayarınızın sorun yerdir. Belgili tanımlık laptop hayranları serin hava alma ve alma içinde gelen sıcak hava inhibe işlerini yapmak, böylece etkili bir şekilde havalandırılan bir alanda yer alır belirli yapmak zorunda. Senin Klima veya bazı diğer elektrikli fanlar için emlak, ayrıca çalışıyorsanız da iyi olacaktır.
* Aşırı masa saati. CPU olması gerektiği daha hızlı bir şekilde çalıştığında oluşur. Tabii, hızlı çalışan bir bilgisayar için üstün olduğunu, ama ne zaman aşırı CPU saat, aynı zamanda bilgisayarınızın aşırı ısınmasına tahmin edebilirsiniz- ve onun yaşam sürmez genişletilmiş.
* Toz. Bu gerçekten senin CPU temiz ve fanlar işleyen, ya da başka toz Isı emicisi ve buna razı olacak belki de tüttür Pc neden olabilir önemlidir.
Nasıl düzeltebilirim?
Pc sorunlar yaşanıyorsa, endişe etme. Altında listelenen çoğu size yardım etmek yetenekli olurdu bazı ipuçları durdurmak senin laptop ya da bilgisayarlar arasında aşırı ısınma.
* İlk ve en önemlisi, teknik özellikleri doğrulamak unutmayın. CPU’ın kılavuzları nasıl önemli ölçüde görmek için kontrol ısı o yönetir. Ayrıca “UEFI” kontrol edebilirsiniz veya PC sıcaklık değerleri görmek, ya da size yardımcı olacak programlar download için “BIOS” ayarlarını kişisel bilgisayar veriyor ısı miktarı tespit.
* Tam olarak nerede ısı gelen tanıyın. Ne zaman hava yeterince akıyor değil, ısı transfer bilgisayar sisteminize, yani havalandırma doğrulayın ve onlar biraz havaya uçurmak olsun görmek veya sadece durgun olduğunda.
* Fanlar ve diğer donanım düzgün işleyişi doğrulayın. Çoğu zaman, ne zaman bir bilgisayar aşırı ısınması, bu gerçek hayranları nedeniyle, ekran kartları, ve CPU diğer bölgelerinde takılı değil veya onlar yapmak zorunda gerçekleştirmek başarısız oldu. Belgili tanımlık sopa çıkarın ve böylece uygun şekilde işlev olabilir bazı mineral yağ bırakın.
* Uygun havalandırma için kontrol edin. Çünkü bu şeyler aşağı CPU soğutma üzerinden hayran durdurmak istiyorsunuz hiç bir duvar, havalandırma veya bir radyatör karşı bilgisayar sistemi yerleştirin.
* Isı alıcıları üzerinde çalışır. Soğutucu ilk al sonra bazı termal macun bir kez daha geçerli nedenle zaten belki de eski olabilir veya bu belki de uygun bir şekilde yüklenmemiş. Bu sık sık PC için fazla mesai getirdi ve ilk konumda özgün CPU bölümü olmayan parçaları oluşur.
* Asla çok fazla bilgi kullanın. Zaman zaman sorun orada da çok çalışan uygulamalar, özellikle başlar-up üzerinde çalışan bu gerçeği tarafından nedeniyle oluşur. İşlem Yöneticisi bilgilerin her uygulama ne kadar büyük olması kontrol, CPU kullanımı ve ne kadar hızlı işlemler yük miktarı için doğrulamak için kullanın. Eğer onlar da bir çok zaman, tabii bu konuda ısınmaya getirecek, bilgisayarınız için ek i§Lev belirtir. Tamamen özgür yukarıya biraz yer.
* Ve toz kurtulmak unutmayın. Laptop servis, donanım, çeşitli toz biriken ve Pc ısınmasına neden olur. Bilgisayarınızı tüm durumlarda temiz olduğundan emin olun en iyi bu yüzden. Makyaj karşı korumak ve uygun şekilde hayranları kendilerini temizlemek için bu yüzden taraftarların kapıları sökerek emin olun durum temiz. Temiz soğutma kanalları, düzgün olarak.
Önleme çare büyüktür
Pc bakım, mükemmel nasıl biliyorsanız göründüğü kadar klişe gibi bu aşırı ısınma değil. Yani, kişisel bilgisayarınızın sıcaklığı kontrol ve böylece bu sorunla karşılaştığınız zaman ne yapacağını bilemez burada listelenen önerileri düşüncelerinde tutmak emin olun.