Mürekkep püskürtmeli yazıcılarda standart anlama

Bilgisayar kullanım mürekkep püskürtmeli yazıcılar oluşturmak için yazdırılan yürütülen faaliyet komutu tarafından tarafından kağıt üzerinde küçük mürekkep damlacıkları konuşmak. Bu en yaygın olarak yazıcıyı kullanmak ve onun amaçlanan için fiyatları hangi işlevi için çeşitli boyutlarıyla bir varyasyon geliyor var. Uzun bir süre için yaklaşık edilmiş ve performans gösteren potansiyel alıcılar daha da geniş çeşitli yapma çok daha iyi oluşturuldu.

İki stratejileri bu yazıcının arkasındaki teknolojidir. İlk biz sürekli mürekkep püskürtmeli var ve bunun arkasındaki düşünce daha yüksek hızda bir elektrostatik alan girerek damlacıkları suçlanıyor, büyük miktarda bu mürekkep sonuç olarak küçük bir miktar gerçekten baskı uygulanır geri dönüşümlü. Baskı bu teknoloji tarafından bir sorun böylece yazdırma hızı çok hızlı olamaz.

İki, termal ve piezoelektrik içine ek bölünmeyi talep teknolojisi teslimi da vardır. Termal mürekkep püskürtmeli yazıcılar teknolojisi mürekkep hızlı buharlaşma içinde bir baloncuk için sonuçları bir ısıtma elemanı ile mevcut bir darbe geçirerek, stres büyüyen ve böylece kağıt üzerinde bir mürekkep damlacık iten kullanır. Onun mürekkep olarak normalde sulu kabarcıklar türleri buhar hızlı olduğu. Bu yazıcının arkasında teknolojileri termal yazıcılar farklı fazlalaştı.

Piezoelektrik mürekkep püskürtmeli diğer hangi bir ısıtma elemanı kullanır aksine piezoelektrik malzeme kullanır. Mürekkep bir seçim için çok yönlü gibi uçucu bileşen gerekmez.

Mürekkep yazıcılar bu tür hakkında yapılan kullanımı sulu ve tek zorluk bir medya yüzeyindeki mürekkep denetlemek için basit değil olma üretimi de ucuz olsa gerek. Yapılacak mürekkeplerinin kullanılacak olabilir böylece su istedikleri gibi termal başkanları ile kullanın. Mürekkepler gel farklı, çözünür mürekkep, zor çözünen mürekkep, hafif çözünür mürekkep, UV tedavi edilebilir boya mürekkep yüceltmek. Bu tür mürekkep yazdırılan işlev sonucunu kaliteli tarafından değişir yazdırılan normal bir d Ayrıca dayanıklılık gerçekleştirmek.

İnkjet kafa iki ana çeşidi vardır. İlk hangi yazıcının içine inşa gelir ve yazıcının ömrünü sürmesi yerine pahalı ve bazı için yazıcının kendisi yerine diyebilirsiniz beklenen sabit çeşitli olduğunu. İkinci sıralama değiştirilebilir kartuş parçası olan bir tek kullanımlık başıdır. Bir baskı kafası hasar alır Eğer bu eski yerine koymak o aslında o sadece bir yorgun mürekkep kartuş dolumu gibi zor olmayacak anlamına gelir.

Mürekkep kurur belki püskürtme uçlarını yapışmasına neden ve bu temizlik için çağırır. Bazı operatör el ile temizlemek bir el ile Temizleme modu ile geliyor. Bir tıkanmış meme unclog için suya batırılmış.

Önemli ölçüde gürültü ve onlar daha iyi detay yazdırma sırasında yazıcılar önceki çeşitleri ile karşılaştırıldığında, mürekkep püskürtmeli yazıcılar yapmayın. İle karşılaştırıldığında çok daha yüksek fiyatlı yazıcı türleri, kısa zaman ısınma alıyorlar, kendi yazdırma ücretleri sayfa başına daha az pahalı lazer yazıcılar ile başka karşılaştırılması. Yani pahalı mürekkep dezavantajları ve kartuş üçüncü şahıs şirketleri tarafından dizildi.