Kompakt dijital fotoğraf makinesi genel bakış

Kompakt kamera kameralar dünya hakkında şu anda satılan en yaygın türü biridir. Dünya genelinde alınan tüm fotoğraflarını yukarıda elli yüzde için onları dışarı bazı tip bir kompakt fotoğraf makinesi. Esasen, kompakt fotoğraf makinesi sık basit nokta ve kullanmak için basit çekim kamera markalar Giriş düzeyi değişken temsil eder. Kompakt kamera, küçük boyutlu, daha yüksek hareketlilik ve yetenek makul büyük hala fotoğraf çekmek için özelliğidir. Başka bir deyişle, onlar don ve rsquot yeteneği ya da tam bir DSLR fotoğraf makinesi için harcama bütçesi mutlaka var orada meraklıları büyük çoğunluğu için mükemmeldir. Çoğu kişiler sadece cebindeki uyan bir şey istiyorum ve gibi ve ne zaman onlar bir şans görmek çekim yapabiliyor. Buna ek olarak, hemen hemen tüm sadece senin laptop ya da bilgisayar (film aksine) görüntülemek için kullanılır için resimlerinizi yükleyebilirsiniz gibi son derece uygun olan dijital vardır.
Onların en büyük rakip şimdi en hızlı büyüyen segment gösteren kamera telefon olduğunu. Bu serisi için dizi farklı olacak iken bir kural olarak, size yaygın olarak kazandı ve rsquot da birçok seçenek en kompakt fotoğraf makinelerinde ortaya çıkarmak. Çünkü onlar basit gelin ve tıklayın içindir, hemen hemen genellikle tam otomatik vardır. Böyle, orada değil gibi ve fotoğraf çekmek istediğinizde ile keman için de birçok ayarı olarak rsquot. Bunun üzerine, bir vizör aksine Bunlar genellikle deneyimli fotoğraf makinelerinde bulunan kullanım kolaylığı için kullanır. Önemli ölçüde az 50 £ için mutlak en ucuz kompakt piyasada bulunabilmektedir. Daha fazla yetenekleri ve en kaliteli kompakt Basic’te olacak yüksek fiyat, uzak.
Değeri de lens ve zum kapasitesini en iyi kalitesi ile belirlenir. Objektif tartışmalı herhangi bir kamera en pahalı bölümüdür. Çeşitli durumlarda, bir yüksek kaliteli lens olarak önemli ölçüde yüksek bitiş DLSR türevleri durumunda tüm kamera vücut olarak fiyat. Zoom fonksiyonu oldukça basit bir işlevdir iken, onlar gerçekten iki kategoriye ayrılır. Görme duyusuyla ilgili vınlamak ve dijital zoom olarak bilinen bir şey rastlamak. Dijital zoom yazılım ve ISN ve rsquot kesinlikle doğru zoom tarafından gerçekleştirilir. Görme duyusuyla ilgili vınlamak mercek yeteneğine işaret eder ve dijital zoom çok çok daha faydalıdır.
Bütün bir yığın piyasadaki markaların olmakla birlikte, kompakt fotoğraf makineniz için kurulan marka ile sopa istiyorum. Bu nedenle, Canon, Nikon, Sony, Samsung, Olympus, Panasonic gibi Fuji ile alışveriş yapmak istediğiniz markalar vardır. Sony, Panasonic ve Samsung bazı çok basit bir işlem için yeterli en ucuz giriş seviyesi türevleri var. Orada genellikle birçok serisi her tek marka tarafından sağlanan işlevleri ve fiyat dayalı.
En yüksek bitiş kompakt fotoğraf makinesi odak inanılmaz derecede önemli ölçüde görüntü kalitesi ve muhteşem fotoğraf kapasitesine sahip bir operatör elinde yeteneğine sahiptirler. Superzoom kameralar da ile lots-in ilâ yirmi kez vınlamak yeteneklilik sunan modelleri artmaktadır. Yine de, bu genellikle sofistike müşteriler için vardır. Bu basit ve düşük maliyetli bir şey istiyorum, onları bu gün seçim için çeşitli pazar suda yüzen olduğunu.