Kırık Psp Lsd ekran – DIY Onarım İpuçları

PSP kırık bir LCD ekrana sahip ve onu ortadan kaldırmak isterseniz, aşağıda size yapmak için gerekli eylemleri ortaya çıkarmak olacaktır. Yapmak için yeni LCD ekran, düz kafa ile mütevazı bir tornavida ve bir tornavida bir yıldız tornavida ile isteyeceksiniz.

İlk adım
Tornavida aynası alabilir 5 vida PSP’nin geri, dışarı almak için bir yıldız tornavida ile kullanın. Her ne kadar bu kadar taşıyan, 5 vidalar hiçbirini dökmek değil deneyin.

İkinci adım
Sonraki, altında LCD yerleştirilir kolu düğmesinin oluşur şeridi çıkarın. Onu ortadan kaldırmak metal dışında üretilen LCD kasa düğmelerinden gözetlemek düz bir kafa, bir tornavida kullanmak gerekir. Yanlara açık onları gözetlemek için kullanın. Düğmeleri dışarı sonra düğmeleri şerit Sony Playstation taşınabilir için bağlayan kablonun götürmeye olmak zorunda. Sonraki adım güç konektörü doğru çekerek kahverengi mandal almaktır.

Üçüncü adım
Şimdi, LCD tutan metal kasa ortadan kaldırmak. İle düz kafa tornavida ve durum iki tarafında doğru kaydırın. Dava açıldıktan sonra yine de PSP bağlantılara sahiptir verilen bu suratla, yerleştirin. Kablolar, mandalları çekerek ortadan kaldırmak.

Dördüncü adım
Metal almak büyük, dan-LCD ve arka ışık hakkında. Bu meraklı o-ecek almak çok kullanımı, bu amaçla bir tornavida. Otelde LCD yapıştırıcı, yavaşça bu gerçekten tamamen ayrılır kadar çekme nedeni sıkıştı.

Beşinci adım
Arka ışık ve LCD onu gözetlemek için düz başlı tornavida kullanarak ayırın. Bunu yavaş yavaş, genellikle topluca sıkışmışlar düşünüyor.

Altıncı adımı at ki
Sonuçta, ben sadece hakkında konuştuk ters yeni LCD PSP koymak için her şeyi. İlk koruyucu plastik rağmen götürün emin olun.

Tek yapmanız gereken şimdi koymak arka ışık ve LCD metal durumunda, tam olarak nerede ait ve mandalları nokta içine tıklatın sigorta kablolar yerine koy. Sonra Sony Playstation taşınabilir içinde metal servis talebi geri yerleştirmek gerekir.

Sonunda, geri kolu düğmeleri ile şerit yerleştirin ve kahverengi mandal yeri tıklatıyor emin olun. Düğmeleri ile şerit gerçekten yerine, kasanın LCD ekranın altındaki tıklamanız gerekmektedir. Sonuçta, tüm vidaları yerine koy.