Karma: Sonuçlarımız ve Eylemlerin Etkisi

Karma kelimesi yeni bir çağ ve moda. Onu gıda ürünleri, banyo ve vücut ürünleri, şirket isimleri, şarkılar gibi kullandığını görüyoruz. Peki, nasıl bir çoğumuz ne önerdiğini biliyor musun?
Karma, çoğu kez karşılıklı ceza olarak düşünülür ve benzer bir çağrışımla göze göz gelir. & Rdquo Birçok erkek ve kadın, karma sözcüğünü kullanarak zararlı güçleri, daha fazla güçsüz olduklarını, yorumlarıyla birlikte çalıştığını, & ldquo; İşimi kaybetmeye devam ediyorum. Bu sadece karmalarım. & Rdquo Ve bazı insanlar kelime kelimesini orduyu anlam ifade etmek için yanlış yorumluyorlar.
Evrensel hukuk açısından bakıldığında, daha derin bir anlam taşıması gerektiğini biliyordum. Hayatta yaptığımız eylemlerimize tanık olduğumuzdan daha fazla şey var. Hayat cezayla ilgili değildir, anlayışla ilgilidir. Hepimiz hata yaparsak ve burada çalışmaya geldik, neden kusurlu eylemlerimiz için sürekli olarak cezalandırılacağız? Bu sadece anlam ifade etmiyor. Karmanın, her eylemin eşit ve zıt bir tepki ürettiğine dayandığı teorisi anlam ifade eder. Hiçbir cezası ile ilgisi yoktur.
Sanskritçeden gelen bir sözcük olan Karma, temelde & ldquoaction anlamına gelir. & Rdquo Eylemimizin etkisini tanımlamaz ve eylemin kendisini gösterebilir. Düşüncelerimiz ve bunlardan doğan eylemlerle sürekli üretiriz. Düşüncelerinizi ve davranışlarımızı sonuçta ortaya çıkaracak sonuçlara dönüştüğümüz nokta, kendinize sormuş olabilir, & ldquo ve iyi puanları yerine getirme noktamız nedir & rsquol? Eylemlerimizin sonuçlarıyla ikamet etmeliyiz. Karma, evrenin bize keşfetmesi gereken dersleri öğretme şeklidir.
Karmik tepkisine inanan, inanç temelli – bu durum bazı durumlarda da hızlı bir bumerang gibi size geri dönmekle birlikte, bu ömür boyu yaşanabilir veya olmayabilir. Ralph Waldo Emerson’dan bahsetti, & ldquo Ayrıca hızlı bir iyilik yapamazsın, çünkü ne kadar çabuk geçeceğini asla bilemezsin. & Rdquo
Karma, reenkarnasyona girmeden var olamıyor, art arda doğup ölmek gibi. Ruh ve rsquos ebedi bilinçte tıpkı bir bitki tohumunda olduğu gibi, bize kalmış olan her ufak şey var. Yaptığımız her şey, bizi sonsuza dek etkiler. Büyük ve fakir karmik dalgalanmaların herhangi bir zamanda veya herhangi bir ömür boyu bizim üzerinde bir etkisi olabilir.
Karmanın temel bir düşünce olduğu Hinduizm ve Budizm gibi bazı Doğu dinleri, reenkarnasyonun ruhumuzu yenilediğimiz yol olduğunu düşünüyor. Bu sayısız ömür bize karmimizi hassaslaştırma ve uygun bulma fırsatı veriyor. Her ömrümüzde yaptığımız iyimser öğeler, ruhlarımızın evrimine katkıda bulunuyor, üstün faaliyetler bir sonraki hayatımızda bize faydalı olacak. Hindular, ruhlarımız mükemmelleştiğinde reenkarne olmayı ve varlığın kaynağı ile birleşmeyi düşünüyoruz. Buna mokşa denir. Budakçıların nirvana dediği şeylere benzemekle birlikte, mokşa’ya karşı olduğu halde ulaşılabilir, halen fiziksel bedenlerimizde nirvana elde etmek için karmaşık olsa da.
Davranışı izleyen her yerde varolan, evrensel varlığı veya Tanrı’yı ​​mı hayal ediyorsun? Zeus gibi cezalandırmaları yapan üstün bir varlık, kızdığında ve gökten yıldırım düşürürken yaptı. Bir krizin ortasında yaşayan kişilerin söylediklerini ne kadar çok zaman duydunuz? & Ldquo Neden beni Tanrı böyle neyin cezalandırdığını & nbsp; ya da ne yaptım bunu Tanrı bana öfkelendirdi? & Rdquo Tanrı bizi cezalandırmaz & oturmadığını söyler Puan tutmak ve sonra karmayı boşvermek hakkında. Kendi deneyimlerimizin yaratıcılarıyız.
Evrensel hesap verme sorumluluğu vardır ancak genellikle kesilip kurutulur. Karma, doğanın kanunlarının bir parçasıdır, bir hukuk mahkemesi odası değildir. Doğanın kanunları temel matematik gibi katıdır, nasıl göründüğünüze bakarsanız, tek artı bir ikiye eşittir. Evrende başarıyla uygulanan bir tartım ve değerlendirme yoktur; mutlak ideal veya yanlış değildir, gri alan yoktur. Bir çeşit kozmik oyun değil. Karma kesinlikle nedendir ve etkisidir. Bu, bizim eylemlerimiz için tamamen hesap verebilen bir rehberlik yasasıdır.
Karma ile ilgili en iyi şey, muhteşem bir hayat yaşamak ve harekete geçmek yoluyla kandıramazsın. Materyal sonuçları ya da hak ödülü kazanmak hakkında değil. Mevcut motivasyonunun arkasındaki niyet budur sayılır. Avantajı olan ancak başkalarına zarar veren öğeleri üstlenmek istenmeyen karmayı yaratır. Kalpten yaptığınız, diğer insanlara yardımcı olan her şey üstün karma üretir.
İstekler hakkında konuşalım. Otoban üzerinde gidiyorsunuz ve yağmur yağmaya başlıyor. Yol kayganlaşıyor ve bir şekilde aracınızı yönetmekten vazgeçiyorsunuz. Korkunç bir kazaya neden oluyorsunuz ve bunun sonucunda bir kişi ölüyor. Başka bir insanı öldürmek mi niyetindiniz? Tabii ki bu değildi. Bir kişiyi öldürmek kasıtlı bir eylem değildi, bu nedenle karmik bir davranış değildi. Niyetiniz olmadığında gerçekleşen olaylar için manevi sorumluluk kabul etmezsiniz. Ölen kişinin karması da gerçekleşmiş olabilir. Daha sonra her bir diğer & rsquos karmayı nasıl etkilediğimiz konusunda ayrıntılar verin. Bu korkunç sıkıntıdan mükemmel karmayı, trajediden sonra ölenlerin yürekten nezaket ve şefkati aile üyelerine sağlayarak geliştirebilirsiniz. Bu amaçlanan bir harekettir ve dolayısıyla karmiktir.
Ruhlarımız hedefe yönelik bir yolculuğa çıkıyor. Neyin üzerinde çalıştığını ve işleyişini biliyorlar. Ruh halindeyken, doğumdan önce bu faktörlerin & hellip’in nasıl çalışılacağı derslerine ve koşullarına karar veririz. Geçmişimizin tüm gevşek uçlarını bir sonraki hayatımıza da taşıyoruz. Önceki hayatlarımızdan miras kalan karma, zihinsel ve fiziksel özelliklerin belirlenmesinde çok büyük rol oynar. Zaman zaman özelliklerin kalıtımla hiçbir ilgisi yoktur. Bazı özelliklerin açıklanamamasının sebebi budur. Hepimiz, açıklanamayan yetenekleri olan genç çocuklar hakkında bir şeyler duyduk. Beş yaşından önce piyanoda usta olan çocuklar var, ancak hiçbir şekilde bir ders almıyorlar.
Normalde özgür iradelerimize sahibiz ve biz de bu karmik yolu değiştirme fırsatı sunuyoruz. Karma’yı ayarlamak için, Karma’nızın ne hakkında olduğunu ilk önce anlamalısınız. Ardından desenlerinizi analiz edebilmeniz gerekir; böylece onları değiştirebilirsiniz. Geçmiş hayatlardan getirdiğiniz desenler değiştirildiğinde, kaderiniz değişti. Kendinize sıkıştığınız döngü deseninden kurtulabilirsiniz. Farkında olduğunuz şeyi uygulamak cesaret gerektirir. Ancak, iç gücün ve kararlılığın ve hellip ile karmanın karşısına çıkarak, yolunu değiştirebilirsin & rsquore.
Desenlerinizi analiz etmek için tekrar eden temalara ilgi gösterin. Yaşamınız boyunca kendilerini tekrarlamaya devam eden temalar nelerdir? Sık sık aile üyelerine sorunlar, bağlantı sorunları veya gelir zorlukları yaşıyorsunuz? Bir kere daha çocuğunuzla evlilik geçirmediniz mi, yoksa küçük çocuklarınızla sürekli sorunlar yaşadınız mı? Yaşamınızdaki bu yaygın temalar, oturup fark edene ve değişiklikler yapmaya karar verene kadar devam edecektir.
Yaşamınızda bu temaların oynadığı önemli rolü fark ettikten sonra, ayarlamalar yapmaya başlayabilirsiniz. Önceden atlayamadığınız engellerin üstesinden gelmek için çalıştırabilirsiniz. Muhtemelen, bu zorluklarla çalışmak için büyük çaba sarf etmesi gerektiğine inandınız ve & ldquowhy’yi kullanmanın ve neyin isteyeceğini zahmet ettiniz. Fakat bu ilgili zorluklar bir nedenden ötürü patlak vermeye devam ediyor. Sebep, sizi onları fark ettirmek ve onlarla çalışmaktır. Hiç İncil ayetini duydunuz mu & ldquoUyurduğunuzda, öyle mi alacaksınız? & Rdquo Kimler uzun vadede ödüllendiriyor? Yapmalısın.
Bernie Madoff, Ben Ladin veya Sadam Hüseyin gibi karma insanların kendi vatandaşları için yaptıklarını düşünmeye başlayabilir misiniz? Bu üç erkeğin tümü, bu yaşamdaki davranışları için hızlı sonuçlar doğurmuştur ve muhtemelen sonuçlarını sonraki yaşamlarına götürecektir. Tabii ki, işledikleri iğrenç suçları bilinçli olarak akılda tutmakla yükümlüdürler, ancak önceki yaşam karmalarının etkilerini yaşayacaklardır. Karma ile ödeme genellikle suça uyar. Örneğin açgözlülük uğruna, milletten ve şirketlerden milyarlarca dolar ve yirmi yedi hayır kurumundan tahmini toplam 3 milyar dolar çalmış olan Bernie Madoff davasında, belki de yoksul yoksulluk, evsizlik ve mağduriyetin üstesinden gelebilir sonraki hayatında. Sadam Hüseyin, iktidar, kazanç ve saf kötülüğü arzulayan idam cezası infaz kurumlarının tahminen toplam sekiz yüz bin kişiye malolduğu bir zorbada, her ihtimalle kendi başına insanlık dışı baskı ve sefalet çekecek sonraki hayat. Ve kişisel nefreti ile Müslümanlara intihar emrini ve onbinlerce erkek ve kadının bombalanarak öldürülmesini emreden isim olan Ben Ladin, Amerika’yı sonsuza dek değiştiren 911 vasıtasıyla sonsuza kadar değişti. İnsanlar trajik ölümü ölen birini sever ve yaşamı boyunca kısır, acı nefretin bir hedefi olabilir.
Öyle görünüyor, ama Karma özellikle göz gözü değil. Bu hayatta birilerini öldürürseniz, mutlaka bir sonraki hayatınıza dönüp sizi öldüreceklerdir. Muhtemelen kendiniz bir kayıptan veya sevdiğiniz birilerini kaybederek, aniden ve trajik olarak, diğer bakış açısıyla karşılaşmanız gerekecek, ancak muhtemelen neden olduğunu anlamayacaksınız. Şimdi tüm ihtimalleri düşünmeye başladın, & ldquoArn & rsquot diğer kişilere feda ederek karmimizi yerine getirebiliriz? & ldquo Evet, diğerleri bizim adımıza kurban edilir ancak düşünebileceğiniz kadar kalpsiz değildir ve mutlaka korkunç bir karma oluşturmaz. Daha önce belirttiğim gibi, doğmadan önce derslerimizi ve koşullarımızı seçeriz. Bu plan karmasıyla keşfedebileceğimiz diğer insanlarla birlikte enkarne edilmeyi gerektirir. Bu, isteyerek birbirimizle yapacağımız bir pakt.
Dediğimiz görüşler, yaptığımız faktörler kadar etkili olabilir. Kelimelerin karmayı üretmesi sebebiyle sözcükleri ifade etme şeklinize odaklanın. Cümlelerle başlıyorsanız & ldquoI & rsquoll hiç bu kadar olmaz & rdquo o zaman asla yapmayacaksınız. Beğendiğiniz gibi değil & ldquoI & rsquom gibi yorumlar yaparsanız & rdquo o zaman harika şansınızı elde edersiniz & rsquot. Konuşurken olumlu ve umutlu ifadeler kullanmaya çalışın. Bunu söyleyebilmek yerine, bunu yapabileceğime inanmıyorum, & rdquo bunu yapmak için en etkili girişimim & ldquoI & rsquoll deyin. & Rdquo
Ben ve rsquoll, sözlerimizin ne kadar etkili olabileceğine dair bir örnek verin. Annem kesinlikle iyi bir düşünür olmamıştı. Psişik olduğunu düşünmek için kullandım ya da bir cadıydı. Olumsuzluk, korku ve endişe yüzünden beni ve kızkardeşlerimi uyaracaktı ki, A yapsaydık B olur ve hellipand B genellikle olumsuz bir şeydi. B, normalde tıpkı onun peygamberlik yaptığı gibi oldu. Korkunç ve ürkütücü. Maalesef iyi faktörler için aynı şeyi yapmadım maalesef bunu söylemeliyim, ancak bu vesilelerle birkaç tane de var.
Kızım yürüdüğü bir yürümeye başlayan çocukken hafta içi günlerini ailemle birlikte geçirirken çalıştı. Annem torununa bağlıydı ve inanılmaz bir şekilde korunuyordu ve her zaman onun başına gelen kötü faktörler hakkında endişeliydi. Tarih kendini tekrar ederken gördüm ve beni tedirgin etti. Annem evimden daha fazla olduğu tek bir gün, iki yaşındaki kızımın mutfakta 2 üç yıllık çağdaş elektrikli ocak / fırın kombinasyonunun önünde durduğunu gördü. Yeni yepyeni ve hemen hemen hiçbir şey yanlış anlamayın. Fırın ve ocak açık değildi. Annem ve rsquos her zamanki korkulu şekilde bana ifade etti, & ldquoDon & rsquot Cammy’nin orada durmasına izin ver. Fırın kapısı ona düşebilir. & Rdquo Ben ona deli gibi baktım. Hiç saçma gelebilecek kadar saçma olmamasını söyledim & ndash. O zaman ne biliyorsun? Fırın kapısı sihirle açılıyor ve kızıma düşüyor. Annem size bir öyleydi demişti ve yüzüne öfkelendi. Cammy incinmedi ama tamamen korktum ve anneme bir cadı deniyordu. Diğer olaylarla ilgili olarak devam edebilirim.
Kelimeler oldukça güçlü ve daha çok şey söylüyorum sarmal dolaşıyor mu?
Dediklerini ve söylediğimiz birkaç husus vardır, bu karmik bir iz bırakmamaktadır. Kendimiz için bakım yapmak için yaptığımız, yemek yeme, duş almanız ve çalışmanız gibi temel öğeler karma muaftır. Yani okumak veya tv izlemek gibi tarafsız faaliyetler. Bunlar kendini tanıtmak ya da övmek değil, başkalarının hayatlarını etkilemeyen noktalardır. Aptalca, mantıksız veya riskli davranışlar çok kötü sonuç verir, ancak bunları yapan kişiyi etkiler aren & rsquot karmic. Zihinsel olarak veya zihinsel olarak hastalanan bir bireyin eylemleri de değildir. Aynı şey ortak yaşam deneyimlerimiz için de geçerlidir. Hayatımızda ya da gezegende, büyük ya da fakir olsun, bize yapılan her şey karmik değil.
Karmanız kendini değiştirerek değiştirilebilir ve değiştirilebilir. Bunu değiştirmek için ilk yol, alçak gönüllülük yöntemidir. Spot ışığını benliğinizden uzaklaştırın ve diğer bireyler üzerinde parlatın. Kendinizi diğer insanlara verin. Karmanızı temizleyebileceğiniz ek bir yol, af dilemektir. Kendini ve diğer insanları hiçbir koşulda affetmeden düşünce ve karmik iyileşme barışına erişeceksin. Hatalarınızdan öğrenerek karmanızı da değiştirebilirsiniz. Amacınız, hatalarınızı anlamak değil, onları tekrar etmek değil. İşte böyle ilerleyeceksin. Evrensel yasanın unsuru direnen şeyin devam etmesi. Dolayısıyla, karar verme veya direnme ile kabulü uyguladığınızda, hayatınızın akışını değiştireceksiniz.
Karma sadece fakir degildir. Yaşamınızda meydana gelen güzel şeylerin birçoğundan belki de sorumlu olabilirsiniz, bu nedenle pratik minnettarım. Alınan her hediye için, önemli ve küçük teşekkürlerimi unutmayın. Ve bencilce geri vermek için geri çağırın. Şükran ve cömertlik, hayatınıza daha fazla pozitiflik getirmek için mükemmel yaklaşımlardır. İçinizdeki değişiklikleri uyandırmak ve ilham vermek için ek bir yol, sizi yeni bir bakış açısıyla birleştiren spiritüel makaleler ve kitaplar okumaktır. Kendi kendine yardım kitapları ve makaleler de oldukça yararlıdır. Okuma, içimdeki en çok değişikliğe neden olan katalizördü ve bana ilham vermeye ve büyümem için bana yardım etmeye devam ediyor.
Karmayı, öncelikle bu ömür boyu dayanmayan, temizlemek için kullanılabilecek yöntemler vardır. Normal bir meditasyon uygulaması, mantralar veya dualar, karmik kalıntıyı temizlemeyi muhtemeldir. Olumsuzluğun ve olumsuz karmanın temizlenmesi için gerçekten etkili bir diğer araç, menekşe alevi ya da menekşe denilen hafif enerjinin kullanılmasıdır. Biraz fazla meditasyon egzersizi, dualar ve karmalar için çevrimiçi bir arama yaparak tespit edilebilen belirli mantralar vardır. ateş. Bu büyüleyici ve karmaşık olmayan teknik, meditasyon ve görselleştirme yoluyla gerçekleştirilir. Şimdilik bunu açıklamak için zamanınız yok, ancak mor alevin ne olduğu ve nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, mor alev kelimesini gidebilir ve çok güzel bir bilgi ortaya çıkarabilirsiniz.
Karmanın tutulması tıpkı temizlemek kadar karmaşıktır. Bakım yoluyla, diğer hayatlarda elde ettiğiniz başarıları artırmaya devam edeceksiniz. Bakım yapmadan, büyük olasılıkla bu hayata getirdiğiniz tüm ilerlemeleri geri alacaksınız. Bu hayatta yaptığınız karmik gelişmelerle birlikte devam ettirmek ve ardından sizinle birlikte sonraki hayatınıza götürmek için, iyilik ve şefkat gibi iyi eğilimleri güçlendirmek önerilir. Bu yaşamdaki bu eğilimlerin güçlenememesi onları zayıflatacaktır ve gerçekleştirdiğiniz iyi karmanın olumlu yönlerini kaybedeceksiniz. Ve kötü karmayı muhteşem karmaya dönüştürdüğünüz halde burada ve siz de yanında bir sonraki hayatınıza götüreceksiniz. Bilinçle, burada ne yaparsanız yapın, ruh ve yolculuğunuzda sizinle birlikte gidecek, eylemlerinize, niyetlerinize ve sözlerinize dikkat edin.
Hayatınızın parametrelerini bilmek ve içinde kalmak hayati önem taşımaktadır. Hiçbir iki hayat aynı değildir. Bir başkası & rsquos hayatında iyi çalışan sizinkilerde etkin bir şekilde çalışamadı. Hayatlarına ilgi duydukları şey, belki de sizin gibi karmalar olabilir. Başka bir insanda hayret verici veya şanslı görünen şey, hayatın aynısı size ait olsaydı hayatınıza zarar verebilirdi. Hayatınızı başkalarına değerlendirip değerlendireceksiniz & rsquo. Parametrelerini kabul etmeyi anlayın. Bir nedenden ötürü var, onlarla birlikte oyna. Hayatınız belirli bir şekilde çalışıyor, doğmadan önce hayatınızın ders ve koşullarına karar verdiniz. Örneğin, bazılarımız dolar çekiyor ve bazılarımız bunu kabullenmiyor. Hayatınızın kalıpları ile dolar çekmediğinizi görebilirsiniz, bununla birlikte muhafazakar olun. Donlarınızın paralarınızı tehlikeye atın. Onunla kumar oynamayın veya gayretle yatırım yapın. Bu noktalar belki de diğerleri için geçerli olabilir, ancak muhtemelen sizin için faaliyet göstermesi anlamına gelmez.
Yahudilerin kıvrımlarına orta dereceli bir atılım denen bir yorum var. Midrash, diğer kişilere öğretmek için kullandığı bilimsel bir felsefedir. 1 Midrash bu hikayeyi anlatıyor: Tanrı, her insanın yaşam koşulları hakkında şikayetçi olmaktan bıkıyor. Böylece herkesin şikayetlerini alır, onları kıvırır ve sonra onları rastgele geri gönderir. Hiç kimse, sağladığı şikayeti sevmez ve herkes kişisel şikayetlerini geri ister. Bu hikaye, bize her insanın zorluk yaşadığını öğretmek içindir. Yaşam muhtemelen komşunuzla daha da görünebilir, ancak kişisel sorunlarıyla ilgilendikleri gerçeğinden ötürü bu şekilde görünmüyorlar. Onların kaygıları gerçekten sizin için sorunlarınızın anıtsal olduğu kadar hissediyor.
Yaşadığımız, nefes aldığım ve reenkarne olduğumuz sürece, karma inşa etmeye devam edeceğiz. Karmanın tamamen ortadan kaldırılması pratik olarak imkansızdır. Eliminasyon, ancak mokşa veya nirvana’yı elde ettikten hemen sonra, ruhlarımızın mükemmele dönüşen halleri ile başarılabilir. Moksha ile ruhunun tüm görevlerini yerine getirmiş olacaksın ve bir daha reenkarne olmazsın. Ve tarih boyunca bir sürü erkek ve kadın, yine de bedensel bedenlerinde nirvana elde etti.
Karma, tümüyle negatif değil uzun bir atışla sonuçlanıyor. Olumlu olanların pozitif karmik etkileri çok seviyoruz, oysa genelde istenmeyen olanlar karanlık etkileri gölgede bırakıyor. Bu, hayatımızı görmek için seçme tarzımızı oluşturuyor. Sizin için var olan ve sizin için olan mükemmel şeylerin hepsini de alın. Bunu yaparak bakış açınızı değiştirebilir ve karmaşanızın ayarlarını değiştirebilirsiniz.
Radyo programımın not belgesi, İyileşme için Güzel Zaman