Karma: Eylemlerin Tetiği ve Etkisi

Karma kelimesi yeni bir çağ ve moda. Gıda ürünlerine, banyodaki ve vücut ürünlerinde, küçük isimlerinde, şarkılar gibi kullanıldığını görüyoruz. Ancak, çoğumuz ne önerdiğini ciddiye biliyor musun?
Karma sık sık, karşılıklı cezalandırma olarak düşünülür ve “göz gözüyle” aynı anlama gelir. & Rdquo Birçok kişi, güçsüz oldukları elverişsiz güçleri tarif etmek için, Karma sözcüğünü kullanarak, korumakta olduğum yardımları kullanabilir ve bunları kullanabilir. işimi kaybediyorum. Bu sadece karmalarım. & Rdquo Ve bazı insanlar kelimeyi kader demek için yanlış yorumluyorlar.
Evrensel hukuk açısından düşünürsek, daha derin bir anlam taşıması gerektiğini biliyordum. Hayatta yaptığımız eylemlerimize tanık olduğumuzdan daha fazla şey var. Hayat cezayla ilgili değil, okumakla ilgilidir. Hepimiz hata yaparsak ve bunu öğrenmek için geldik, o halde niçin kusurlu eylemlerimiz için sürekli cezalandırılacaktık? Bu sadece anlam ifade etmiyor. Karmanın öncelikli olarak eşit ve zıt tepki veren hemen hemen her harekete dayandığı teorisi anlam ifade eder. Cezayla ilgisi yoktur.
Karma, Sanskrit dilinden gelen bir kelime, temelde & ldquoaction’ı belirtir. & Rdquo Eylemin etkisini tanımlamaz ve eylemin kendisini gösterebilir. Bunu sürekli düşüncelerimiz ve ortaya çıkan eylemleri ile üretiriz. Kendinize sorun olabilir, & ldquo Hiçbir koşulda ödülü almazsam harika eşyaları nasıl ve ne şekilde yerine getiririm? & Rdquo Asıl nokta, düşüncelerimin ve hareketlerimin bir noktada etkinin izleyeceği bir tetikleyici haline gelmesi. Eylemlerimizin sonuçlarıyla ikamet etmeliyiz. Karma, evrenin bize anlaması gereken dersleri öğretme şeklidir.
Karmik tepkisine inanmak, temel olarak inancın temelidir – etkisi genellikle bu ömür boyu becerimli olabilir veya muhtemelen beceremeyebilir, ancak sık sık hızlı bir bumerang gibi size geri döner. Ralph Waldo Emerson, & ldquo Yakında bir iyilik yapamazsın, çünkü ne kadar çabuk geçeceğini asla bilemezsin. & Rdquo
Karma, reenkarnasyona gerek kalmadan var olamıyor, art arda doğup ölmesi. Ruh ve rsquos ebedi bilinçte tıpkı bir bitkinin tohumunda olduğu gibi kalırsa, bize olan hemen hemen her şey olur. Yaptığımız her şey, bizi sonsuza dek etkiler. Mükemmel ve negatif karma dalgalanmaları, herhangi bir zamanda veya herhangi bir ömür boyu bize bir etkisi olabilir.
Karmanın temel bir fikir olduğu Hinduizm ve Budizm gibi bazı Doğu dinleri, reenkarnasyonun ruhumuzu yenilediğimiz yol olduğunu düşünüyor. Bu sayısız ömür, bize karmimizi hassaslaştırıp uygun hale getirme imkanı veriyor. Her hayatımızda yaptığımız iyimser öğeler, ruhlarımızın evrimine katkıda bulunuyor, mükemmel davranışlar gelecek hayatımızda bize avantaj sağlayacak. Hindular ruhlarımız mükemmele doğru geliştiğinde, reenkarnasyondan çıkıp varlığın kaynağı ile birleşeceğimizi düşünüyor. Buna mokşa adı verilir. Budistlerin nirvana ile temasa geçebilecekleri ile kıyaslanabilir, ancak mokşa ile karşılaştırıldığında, muhtemel olsa da, yine de bedensel bedenlerimizde nirvana yapmakta da zor olsa da.
Davranışı izleyen her yerde varolan, evrensel varlığı veya Tanrı’yı ​​mı hayal ediyorsun? Zeus gibi cezalandırma yapanların yüce bir oluşu, kızdığında ve gökten yıldırım düşürdüğü zaman yaptı. Bir krizin ortasında olan kişilerin söylediklerini ne kadar çok kez duydunuz? & Nbsp; Tanrı neden beni bu şekilde suçluyor ya da ben? Ben ne yaptım bunu Tanrı öfkelendirdi benden öfkeli? & Rdquo Tanrı bizi cezalandırmıyor ve onu korumaya oturmadığını söylüyor skoru alıp karmayı boşa çıkarın. Kişisel deneyimlerimizin yaratıcılarıyız.
Evrensel hesap verme sorumluluğu vardır, ancak normal olarak azaltmak ve kurutmak değildir. Karma, bir hukuk mahkemesi değil, doğa yasasının bir yönüdür. Doğanın yasası, basit matematik gibi katıdır, nasıl göründüğünüze bakılmaksızın, belirli bir artı birine iki eşittir. Evrende yapılan herhangi bir tartım ve inceleme yoktur, mutlak uygun veya yanlış değildir, gri bir yer yoktur. Bu bir çeşit kozmik oyun değil. Karma kesinlikle yol ve darbe. Bu, bizim eylemlerimiz için tamamen hesap verebilen bir rehberlik yasasıdır.
Karma ile ilgili mesele, iyi bir yaşamın ve üstün öğelerin gerçekleştirilmesinin hareketleriyle giderek onu kandırmanızı sağlayabilmenizdir. Maddi iyi sonuçlar ya da hak ödülü kazanmak hakkında değil. Mevcut motivasyonunun arkasındaki niyet budur sayılır. Sizi avantajlı kılan fakat başkalarını üzen faktörleri üstlenme, istenmeyen karmayı yaratır. Kalpten yaptığınız, diğer kişilere yardımcı olan bir şey fantastik karmayı üretir.
Bırakalım niyetleri hakkında konuşalım. Otoban üzerinde gidiyorsunuz ve yağmur yağmaya başlıyor. Yol kayganlaşıyor ve bir şekilde aracınızı yönetmekten vazgeçiyorsunuz. Korkunç bir kaza geçirirsiniz ve bir kişi bunun sonucu olarak ölür. Başka bir insanı öldürmek mi niyetindiniz? Tabii ki bu değildi. Birisini öldürmek kasıtlı bir hareket değildi, bu nedenle karmik bir davranış değildi. Bunu yapmak niyetinde değilken olanlardan manevi olarak sorumlu değilsin. Ölen kişi karmalarını yerine getirebilirdi. Her bir diğer & rsquos karmayı daha sonra nasıl etkilediğimiz konusunda ayrıntılı bilgi verin. Bu korkunç senaryonun ortasında, trajedinin sonunda ölenlerin yürekten nezaket ve şefkat hanefizini sağlayarak muhteşem karmayı yapabilirsiniz. Bu amaçlanan bir harekettir ve bu nedenle karmiktir.
Ruhlarımız hedefe yönelik bir yolculuğa çıkıyor. Neler üzerinde çalıştıklarını ve doğruya çalıştığını biliyorlar. Ruh halindeyken, doğumdan hemen önce bu faktörleri ve hellip’i anlamamız gereken dersleri ve durumları belirleriz. Ayrıca önceki hayatımıza ait tüm gevşek uçları sonraki hayatımıza da taşırız. Önceki hayatlarımızdan miras kalan karma, zihinsel ve fiziksel özelliklerini hesaplamada büyük bir rol oynayabilir. Çoğu zaman özelliklerin kalıtımla hiçbir ilgisi yoktur. Bazı özelliklerin açıklanamamasının sebebi budur. Hepimiz açıklanamayan yeteneklere sahip genç gençler hakkında bir şeyler duyduk. Beş yaşından önce piyaniste usta olan çocuklar var, ancak hiç ders almadılar.
Biz genellikle maliyet özgür iradesine sahibiz ve bizden / bizimle olan karmik yolu değiştirme imkânı sunuyoruz. Karma’yı değiştirmek için önce Karma’nızın ne olduğunu anlamanız gerekir. Ardından desenlerinizi analiz edebilmeniz gerekir; böylece onları değiştirebilirsiniz. Önceki hayatlarınızdan getirdiğiniz desenler değiştirildiğinde kaderiniz değişir. Kendinizi, sıkıştığınız döngü deseninden tamamen kurtarabilirsiniz. Anladığınız şeyi uygulamak cesaret gerektirir. Ancak, iç gücün ve kararlılığın ve hellip ile karmanın karşısına çıkarak, yolunu değiştirebilirsin & rsquore.
Desenlerinizi analiz etmek için tekrar eden temalara ilgi gösterin. Yaşam boyunca kendilerini tekrarlamaya devam eden temalar nelerdir? Genel olarak ev içi sorunlar, ilişki güçlüğü veya para zorluğu çıkıyor musunuz? Bir başka başarısız evlilik ya da gençlerinizle olan sürekli sorunlarınız oldu mu? Oturduğunuza, fark edeceğinize ve değişiklik yapmaya karar verene kadar hayatınızdaki bu yaygın temalar devam edecektir.
Yaşamınızda bu temaların oynadığı önemli parçanın farkına vardığından hemen sonra, ayarlamalar yapmaya başlayabilirsiniz. Daha önce atlayamadığınız engellerin üstesinden gelmek için görev yapabilirsiniz. Belki de bu konularda çalışmak için oldukça çaba harcayacağınıza inandınız ve & ldquowhy’yi neyin ve neyin kullanıldığını zannetti. Ancak bu bağlantılı sorunlar, bir açıklama için ortaya çıkmaya devam ediyor. Bunun nedeni, onları fark ettirip onlarla çalışmanızı sağlamaktır. Hiç İncil ayetini duydunuz mu & ldquoUyurduğunuzda, öyle mi edeceksiniz? & Rdquo Uzun sürede kimler yararlanabilir? Yapmalısın.
Bernie Madoff, Ben Ladin veya Sadam Hüseyin gibi karma kişilerin kendileri için nasıl yarattıklarını düşünmeye bile başlayabilir misiniz? Bu üç adamın üçü de bu yaşamdaki davranışları için hızlı ve nitelikli sonuçlar doğuruyor ve büyük olasılıkla bu sonuçları gelecek hayatlarına götürecek. Elbette, yaptıkları küstah suçları bilinçli olarak unutmazlar, ancak pratik deneyim kazanacaklar ve geçmiş yaşam karmalarının etkilerine katlanmak zorunda kalacaklardır. Karma ile ödeme genellikle suça uyar. Örneğin, açgözlülük uğruna haksız yere insanların ve işletmelerin milyarlarca doları ve yirmi yedi hayır kurumundan toplam üç milyar dolar çalmış olan Bernie Madoff davasında, yoksul yoksulluk, evsizlik ve mağduriyetlere maruz kalabilir sonraki hayatını. Enerji, kazanç ve saf kötülüğü arzulayan, dolandırıcı infazlarının tahrik ettiği bir zalim olan Sadam Hüseyin, muhtemelen sekiz yüz bin kişi buluyor ve bir sonraki hayatında insanlık dışı zulüm ve sefalete muhtemelen dayanacak . Ve kendi nefretiyle Müslümanlara intihar emrini ve onbinlerce insanın ölümüne neden olan bombardımanını gezegende dolaştıran ve geriye kalan Amerika’yı sonsuza dek değiştiren 911 vasıtasıyla isimlendiren korkak bir terörist olan Ben Ladin trajik ölümlerin ölümünü sevdiği birçok erkeği ve kadını tanık olarak görmek ve muhtemelen hayatının tamamı boyunca kısır, acı nefretin bir hedefi olabilir.
Öyle görünüyor, ama Karma özellikle göz gözü değil. Bu hayatta birini öldürürseniz, mutlaka bir sonraki hayatınıza dönüp sizi öldüreceklerdir. Muhtemelen neden olduğunu anlamayacak olsanız bile, olasılıkla kendinizi kaybetmeniz ya da gerçekten sevdiğin birilerini kaybederek diğer bakış açısını aniden ve trajik olarak öğrenmeniz gerekecek. Şimdi neredeyse kesin bir düşünceye sahiptiniz, & ldquoAren & rsquot diğer insanlar fedakarlık yaptılar, böylece karmimizi yerine getirebildik mi? & ldquo Evet, başkaları bizim adımıza kurban edilir, ancak muhtemelen hayal edeceğiniz kadar kalpsiz değildir ve mutlaka kötü karma yapmaz. Daha önce belirttiğim gibi, doğumdan önce derslerimize ve durumlarımıza karar veriyoruz. Bu strateji, karmasıyla çalışabildiğimiz diğer insanlarla enkarne olmayı gerektirir. Bu, isteyerek birbirimizle yapacağımız bir pakt.
Dediklerini yaptığımız konular kadar etkileyici olabilir. Kelimeleri esas olarak işaretleme biçiminize yakın ilgi gösterin, çünkü kelimeler karma oluşturur. Ile birlikte ceza başlatırsanız, & ldquoI & rsquoll hiç olmaz, & rdquo o zaman kesinlikle hiçbir koşulda olmazsınız. Beğendiğiniz gibi & ldquoI & rsquom şanslı değil gibi yorumlar yaparsanız, & rdquo o zaman çok şanslısın & rsquot. Konuşurken, iyi ve umutlu ifadeler kullanmaya çalışın. Söylemek yerine, bunu yapabileceğime inanmıyorum, & rdquo bunu denemek için en etkili yöntemimi deneyin & ldquoI & rsquoll. & Rdquo
Sözlerim ne kadar güçlü olabileceğimize dair bir örnek veriyorum. Annem hiçbir koşulda iyi bir düşünür olmamıştır. Ben onun psişik olduğuna ya da bir cadı olduğuna inanmak için kullandım. Olumsuzluklardan, korku ve endişe duygusundan dolayı, beni ve kızkardeşlerimizi uyaracaktı, eğer A yapsaydım, B olur ve hellipand B her zaman olumsuz bir şey olurdu. B, normalde tıpkı onun peygamberlik yaptığı gibi gerçekleşti. Korkunç ve ürkütücü. Ne yazık ki, pozitif ürünler için benzer bir şey yapmadım, söylemeliyim, orada da bu olaylardan epeyce bir şey var. Weren & rsquot.
Kızım yürüdüğü bir yürümeye başlayan çocukken, çalıştığım hafta içi günlerini ailemle birlikte geçirdi. Annem bağlıydı ve torununa inanılmaz bir şekilde koruyordu ve her zaman olumsuz eşyalarla ilgili endişe ediyordu. Tarih kendini tekrar ederken gördüm ve beni tedirgin etti. Belli bir gün annem evimin üzerindeyken, iki yaşındaki kızımın 2-3 yıllık çağdaş elektrikli ocak / fırın kombinasyonunun önünde mutfakta durduğunu gördü. Marka yeni ve hiçbir şey yanlış yanlış anlamaz. Fırın ve ocak açık değil. Annem ve rsquos her zamanki korkulu şekilde bana bahsetti, & ldquoDown & rsquot Cammy’nin orada durmasına izin ver. Fırın kapısı muhtemelen ona düşebilir. & Rdquo Ben deli gibi ona baktım. Hiç saçma olmasını söylemedim & ndash hiçbir koşulda gerçekleşemedi. O zaman ne biliyorsun? Fırın kapısı sihirle açılıyor ve kızıma düşüyor. Annem sana bir şeyleri söyledi ve yüzüne öfkeli bir bakış attı. Cammy incinmedi ama tamamen korktum ve annem olarak bir cadı olarak biliyordum. Diğer benzer olaylar hakkında da devam edebilirim.
Sözcükler oldukça etkilidir & çok daha fazlasını söylüyorum helikopterlidir?
Dediğimiz ve yapacağımız çok sayıda öğe var, karmik bir ayak izi bırakmıyor. Kendimize bakmak için yaptığımız, yeme, duş etme ve egzersiz gibi genel şeyler karma muaftır. Televizyonu okumak veya izlemek gibi tarafsız faaliyetler de öyle. Bunlar kendi pazarını ya da kendi kendine övgüleri olmayan, başkalarının hayatlarını etkilemeyen noktalardır. Aptalca, mantıksız veya riskli davranışlar çok kötü sonuçlanıyor, ancak bunları gerçekleştiren bireyi etkiliyor ve karmik olmuyor. Zihinsel olarak veya zihinsel olarak hastalanan birisinin eylemleri de değildir. Aynı şey, ortak yaşam deneyimlerimiz için de geçerlidir. Yaşamımızda ya da dünyada bize mukemmel ya da korkunç olmasa bile, neredeyse her şey karmik değildir.
Karmanız kendini değiştirerek değiştirilebilir ve değiştirilebilir. Bunu değiştirmenin ilk yolu alçak gönüllülüğün kullanılmasıdır. Spot ışığını benliğinizden uzaklaştırın ve diğer insanlara parlatın. Kendinizi başkalarına verin. Karmanızı temizlemenin bir başka yolu da affedicidir. Kendinizi ve diğer insanları durumsuz bağışlayarak, düşünce barışını ve karmik şifayı farkedeceksiniz. Hatalarınızdan ustalaşarak karmınızı da değiştirebilirsiniz. Amacınız, hatalarınızdan öğrenmek, onları tekrar etmek değil. İşte böyle ilerleyeceksin. Evrensel yasanın bir kısmı, direnenlerin ısrar etmesidir. Bu nedenle, karar verme ya da direnme olmadan kabul uyguladığınızda, hayatınızın akışını değiştireceksiniz.
Karma sadece korkunç değil. Hayatınızda gerçekleşen birçok önemli faktörden dolayı çok sorumlu olabilirsiniz, bu nedenle müracaat edin. Alınan her bir hediye için teşekkür etmeyi unutma, büyük ve kompakt. Ve bencilce geri vermeyi unutma. Şükran ve cömertlik, hayatınıza daha fazla pozitiflik kazandıran seçkin yöntemlerdir. İçinizdeki değişiklikleri uyandırmanın ve ilham vermenin bir başka yolu, sizi yeni bir bakış açısıyla birleştiren spiritüel makaleler ve kitaplar okumaktır. Kendi kendine yardım kitapları ve makaleleri de çok değerlidir. Okuma, içimdeki en çok değişime neden olan katalizördü ve bana ilham vermeye ve geliştirmemi sağlıyor.
Öncelikle bu ömür boyu dayanmayan karmaları temizlemek için kullanılabilecek taktikler vardır. Tipik bir meditasyon uygulaması, mantralar veya dualar büyük ihtimalle karmik kalıntıyı temizlemeye yardımcı olur. Karma’yı online olarak aramak suretiyle bulunabilen birkaç meditasyon egzersiz rutini, duası ve özel mantralar vardır. & Rdquo Olumsuzluğun ve karmanın zarar görmesinin önlenmesi için oldukça yararlı bir araç, mor alev veya parlak alevin kullanılmasıdır. mor ateş Bu büyüleyici ve hızlı strateji, meditasyon ve görselleştirme yoluyla yapılır. Bugün açıklamak için zamanınız yok, ancak mor alevin ne olduğu ve nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, mor alev kelimesini gidebilir ve çok fazla mükemmel bilgiye rastlarsınız.
Karmayı sürdürmek, temizlemek kadar önemlidir. Bakım sayesinde diğer hayatlarda kazanılan başarıları güçlendirmeye devam edeceksiniz. Dışarıda kalırsanız, büyük olasılıkla bu hayata getirdiğiniz tüm ilerlemeleri geri alacaksınız. Bu hayatta ürettiğiniz karmik ilerlemeyle birlikte ilerlemeye devam edin ve ardından sizinle birlikte sonraki hayatınıza götürmek için, şefkat ve merhamet gibi iyi eğilimleri güçlendirmek önerilir. Bu yaşamdaki bu eğilimleri güçlendirmek için başarısızlık, zayıflamasına neden olur ve gerçekleştirdiğiniz üstün karmanın sizden kazandırdığı faydaları boşa çıkaracaktır. Ve burada işe giderken kötü karmayı üstün karmaya çevirirsen, bunu bir sonraki hayatına da götürürsün. Bilinçle, burada yaptığınız her şey sizinle birlikte ruh ve seyahat yolculuğunuza gidecek, eylemlerinize, niyetlerinize ve sözlerinize dikkat edin.
Hayatınızın parametrelerini bilmek ve onların içinde kalmak önemlidir. Hiçbir iki hayat aynı değildir. Bir başkasında etkili olan şey & rsquos hayatı sizinkilerde düzgün çalışmayabilir. Hayatlarına ilgi duydukları şey, karma tabanlı olabilir, aynen sizindir. Aynı noktalar sana olursa, başkasında hayatta büyük veya şanslı görünen şey hayatını yıkıcı olabilir. Hayatınızı başkalarına inceleyin & rsquo. Parametrelerini kabul etmeyi anlayın. Bir sebeple oraya gittiler, onlarla birlikte çalışın. Hayatınız farklı bir şekilde çalışıyor, doğduğunuzdan önce hayatınızın ders ve koşullarına karar verdiniz. Örneğin, bazılarımız nakit çekiyor ve bazılarımız bunu kabul etmiyor. Hayatınızın kalıpları ile nakit çekmediğinizi görebilirsiniz, bununla birlikte muhafazakar olun. Gelirinizle risk almaktan çekinmeyin. Onunla kumar oynamayın veya gayretle yatırım yapın. Bu şeyler diğer insanlar için de geçerli olabilir ancak muhtemelen sizin için çalışmak istemiyorlardı.
Yahudi külliyesinin orta dereceli bir atlama olarak yorumlanması var. Midrash, diğer bireyleri öğretmek için uygulanan bir bilimsel felsefedir. Belli bir orta seviye şu hikayeyi anlatıyor: Tanrı, hayatlarının şartları hakkında şikayetçi olan herkesin işitmesinden bıkıyor. Dolayısıyla her insanın ve şikayet etmesini ister, onları kıvırır ve sonra onları rastgele geri gönderir. Hiç kimse, sağladığı şikayeti sevmiyor ve herkes kendi şikayetlerini geri istiyor. Bu hikaye, bize her insanın zorluk yaşadığını öğretmek içindir. Yaşam komşunuzla daha pahalı görünebilir, ancak kişisel sorunlarıyla uğraştıkları için basitçe bu şekilde görmezler. Ve onlara göre, endişelerinizi, karşılaştığınız güçlüklerin anıtsal olarak hissettiriyor.
Yaşadığımız kadar uzun, nefes al ve reenkarne olursak, karmayı yapmaya devam edeceğiz. Karmayı tamamen ortadan kaldırmak neredeyse imkansızdır. Eliminasyon ancak, ruhlarımızın mükemmele dönüşen devletleri olan mokşa veya nirvanaya ulaştıktan sonra başarılabilir. Moksha ile ruhunun tüm görevlerini yerine getirmiş olacaksın ve bir daha reenkarne olmazsın. Ve tarih boyunca gerçekten çok sayıda insan, yine de bedensel bedenlerinde nirvana yapmışlardır.
Karma, tümüyle negatif değil uzun bir atışla sonuçlanıyor. Sıklıkla istenmeyen olanların fantastik olanları gölgelediği halde, çok iyi karmik etkileri çok takdir ediyoruz. Bu, hayatlarımızı görmeye karar verdiğimiz şekilde. Sizin için var olan ve sizin için gerçekleşen üstün şeylerin bir listesini alın. Bunu yaparak, karmınızı değiştiren bakış açınızı değiştirebilirsiniz.
Radyo programımın not belgesi, İyileşme için Güzel Zaman