Karma: Eylemlerin Önemi ve Etkileri

Karma kelimesi yeni bir çağ ve moda. Biz, gıda maddeleri, banyo ve fiziksel ürünler, şletmelerin isimleri, şarkılar vb. Gibi konularda kullanıldığını görüyoruz. Fakat bunların birçoğu ne anlama geldiğini ciddiye alıyor?
Karma, genellikle karşılıklı ceza olarak, aynı çağrışımla bir göz gözüyle düşünülür. & Rdquo Birçok kişi, Karma sözcüğünü, üzerinde güçsüz oldukları ve şu sözcükleri mümkün kılarak yorumlamayı kullanan zararlı güçleri tanımlamak için kullanır. işimi kaybetmeye devam et. Bu sadece karmalarım. & Rdquo Ve bazı erkekler kadınları kaderi ima etmek için kelimeyi yanlış yorumluyorlar.
Evrensel yasa açısından düşünüldüğünde, daha derin bir anlam taşıması gerektiğini biliyordum. Hayatta yaptığımız eylemlerimizde, gördüğümüzden çok daha fazla şey var. Hayat cezayla ilgili değil, öğrenmekle ilgilidir. Hepimiz hatalar yaparsak ve keşfetmek için buradaysak, niçin kusurlu eylemlerimiz için neden cezalandırılırız? Bu sadece anlam ifade etmiyor. Karmanın, eşit ve zıt bir tepki veren her harekete dayandığı teorisi anlam ifade eder. Neredeyse cezayla ilgisi yoktur.
Karma, Sanskritçe bir dilden gelen bir kelime aslında eylemi ifade eder. & Rdquo Eylemin etkisini tanımlamaz ve eylemin kendisini gösterebilir. Bunu düzenli olarak düşüncelerimiz ve ortaya çıkan eylemleri ile üretiriz. Düşüncelerinizi ve davranışlarımızı nihayetinde etkinin izleyeceği sonuca varmamız gerektiği noktasında, kendi kendinize şu soruyu sorabilirsiniz: “Ben, pozitif yönlerini asla elde edemezsem çok iyi puanların ne ve nasıl sonuçlanacağı noktasını sorabilirsiniz.” Eylemlerimizin sonuçlarıyla ikamet etmeliyiz. Karma, evrenin bize anlamamız gereken dersleri öğretme şeklidir.
Karmik tepkisine inanmak inancın temelidir – etkileşim bu ömür boyu becerimli olabilir veya beceremeyebilir ancak bazen hızlı bir bumerang gibi size geri döner. Ralph Waldo Emerson’dan bahsetti, & ldquo Yakında bir iyilik yapamazsınız, çünkü sizin için hiçbir zaman geç olacağını da bilmiyoruz. & Rdquo
Karma reenkarnasyon olmaksızın var olamıyor, art arda doğup ölmesi. Ruh ve rsquos ebedi bilinçte tıpkı bir bitki tohumunda olduğu gibi kalırsa, bize her şey olur. Yaptığımız hemen hemen her şey, bizi sonsuza dek etkilemektedir. Çok iyi ve kötü karmik dalgalanmalar, herhangi bir zamanda ya da herhangi bir ömür boyu bize bir etkisi olabilir.
Karmanın temel bir fikir olduğu Hinduizm ve Budizm gibi bazı Doğu dinleri, reenkarnasyonun ruhumuzu yenilediğimiz yol olduğuna inanmaktadır. Bu sayısız ömür bize karmimizi hassaslaştırma ve doğru bulma fırsatı veriyor. Yaptığımız yapıcı faktörler, her yaşamımızda ruhlarımızın evrimine katkıda bulunur; iyi işler, bir sonraki hayatımızda bize avantaj sağlayacaktır. Hindular, ruhlarımız mükemmelliğe kavuştuğumuz zaman, reenkarnasyona son vereceğiz ve varlığın kaynağı ile birleşeceğiz diye düşünüyorlar. Buna mokşa denir. Budakçıların nirvana ile olan bağlantısıyla ilgilidir, ancak mokşa’dan farklı olarak, yine de fiziksel bedenlerimizde olsa da nirvana’yı başarmak zor olsa da, uygulanabilir.
Davranışı izleyen her yerde varolan, evrensel varlığı veya Tanrı’yı ​​mı hayal ediyorsun? Zeus gibi cezalandırmaları yapan üstün bir varlık, kızdığında ve gökten yıldırım düşürürken yaptı. Bir krizin ortasında olan kadın ve erkeklerin ne kadar çok vesileyle seslendiğini söylüyorlar, & nbsp; Neden beni Allah’ın bu şekilde cezalandırdığına ya da “Ben ne yaptım, Tanrı bana öfkelendirdi?” Diye sordu Tanrı bizi cezalandırmaz ve o doesn & rsquot skor tutmak için oturun ve sonra karma doling oturmak. Kişisel deneyimlerimizin yaratıcılarıyız.
Evrensel hesap verme sorumluluğu vardır, ancak genelde kesilip kurumazdır. Karma, bir hukuk mahkemesi değil, doğa yasasının bir parçasıdır. Doğanın yasası, standart matematik gibi katıdır, nasıl göründüğünüze bakarsanız yapın, 1 artı birine özel olarak iki eşittir. Evrende tamamlanmış bir tartım ve düşünce yoktur, mutlak doğru ya da yanlış değildir, gri bir yer yoktur. Bu bir çeşit kozmik oyun değil. Karma kesinlikle getirir ve etkiler. Bu, bizim eylemlerimiz için tamamen hesap verebilen bir rehberlik yasasıdır.
Karma’nın önemi, fantastik bir hayat yaşamanın ve üstün sorunlar üstlenmenin hareketleri aracılığıyla giderek kandırmanızı sağlayabilmenizdir. Materyal sonuçları ya da hak ödülü kazanmak hakkında değil. Mevcut motivasyonunun arkasındaki niyet budur sayılır. Avantajınızdan ancak başkalarını rahatsız eden konular yapmak zayıf karmayı yaratmaktadır. Kalpten yaptığınız, başkalarına faydalı olan her şey muhteşem karmayı üretir.
İstekler hakkında konuşalım. Otoban üzerinde gidiyorsunuz ve yağmur yağmaya başlıyor. Yol kayganlaşıyor ve her nasılsa aracınızın kolunu kaybediyorsunuz. Korkunç bir kazaya yol açarsanız ve birisi bunun sonucu olarak ölürse. Bir insanı öldürmek mi niyetindiniz? Tabii ki bu değildi. Birini öldürmek kasıtlı bir davranış değildi, bu nedenle karmik bir davranış değildi. Bunu yapmak niyetinde değilken olanlardan manevi olarak sorumlu değilsin. Ölen kişi karmasını yerine getirmiş olabilir. Her birini ve diğerlerini daha sonra küçük bir şekilde nasıl etkilediğimizi ayrıntılı olarak inceleyelim. Bu korkunç durumda, trajediden sonra ölen kalpteki iyilik ve şefkatin aile üyelerine sağlanan üstün karmayı gerçekleştirebilirsiniz. Bu amaçlanan bir harekettir ve dolayısıyla karmiktir.
Ruhlarımız objektif bir yolculuğa çıkıyor. Neyin üzerinde çalıştığını ve işleyişini biliyorlar. Ruh halindeyken, bu konularda çalışacakları dersleri ve koşulları belirleriz ve doğumdan önce hellip edeceğiz. Geçmişimizin tüm gevşek uçlarını bir sonraki hayatımıza da taşıyoruz. Önceki hayatlarımızdan miras kalan karma belki de zihinsel ve fiziksel niteliklerimizi belirlemede büyük bir işlev görebilir. Bazı durumlarda, niteliklerimizin kalıtımla hiçbir ilgisi yoktur. Bazı özelliklerin açıklanamamasının sebebi budur. Herkese açıklanamayan yetenekleri olan küçük çocuklar hakkında bilgi verdik. Piyanoyu 5 yaşından önce oynamaya usta gençler var, ancak hiç ders almadılar.
Her zaman özgür iradeyiz ve bizden / bizimle olan karmik yolu değiştirmek için hellip bulabilirsiniz. Karma’yı dönüştürmek için önce Karma’nızın ne hakkında olduğunu anlayın. Ardından desenlerinizi analiz edebilmeniz gerekir; böylece onları değiştirebilirsiniz. Geçmiş hayatlardan getirdiğiniz desenler değiştirildiğinde, kaderiniz değişti. İçinde sıkışmış olan döngüsel desenden kendiniz maliyetsiz kalabilirsiniz. Anladığınız şeyleri uygulamak cesaret gerektirir. Ancak, karmanızı içsel güç ve kararlılık ve hellip ile karşı karşıya bıraktığınızda, sizin & rsquore yolunu ayarlayabilirsiniz.
Desenlerinizi analiz etmek için tekrar eden temalara dikkat edin. Yaşamınız boyunca kendilerini tekrarlamaya devam eden temalar nelerdir? Sıklıkla aile sorunlarınız, ilişki endişeleriniz veya gelir sıkıntılarınız var mı? Çocuklarınızla farklı veya sabit bir meseleyi takiben belirli başarısız bir evliliğiniz oldu mu? Oturduğunuza, fark edeceğinize ve değişiklik yapmaya karar verene kadar hayatınızdaki bu yaygın temalar devam edecektir.
Yaşamınızda bu temaların oynadığı önemli bölümün farkına varıldıktan sonra değişiklik yapmaya başlayabilirsiniz. Daha önce atlayamadığınız engellerin üstesinden gelmek için performans yapabilirsiniz. Muhtemelen bu sıkıntılarla çalışmak için önemli ölçüde çalışması gerektiğini düşünmüştünüz ve & ldquowhy’yi kullanmanın ve neyin isteyeceğini zahmet ettiniz. Ancak bu ilişkili sorunlar bir açıklama için ortaya çıkmaya devam ediyor. Açıklamanın amacı onları fark edip onlarla gerçekleştirmektir. Hiç İncil ayetini duydun mu & ldquoUyurduğunuzda, öyle mi toplayacaksınız? & Rdquo Uzatılmış koşuda kim yararlandı? Yapmalısın.
Bernie Madoff, Ben Ladin veya Sadam Hüseyin gibi karma kişilerin kendileri için nasıl tasarladıklarını görselleştirmeye bile başlayabilir misiniz? Bu üç adamın 3’ü, bu yaşamdaki davranışları için hızlı ve yetenekli sonuçlara sahiptir ve muhtemelen sonuçlarını bir sonraki hayatına götürecektir. Tabii ki, yaptıkları küstah suçları bilinçli olarak hatırlamayı kabul etmiyorlar, ancak pratik deneyim kazanacak ve önceki yaşam karmalarının etkilerine katlanmak zorunda kalacaklardır. Karma ile ödeme genellikle suça uyar. Örneğin, açgözlülük ile çaresizce erkekler ve kadınlar ve işletmelerden milyarlarca dolar çalmış olan Bernie Madoff ve yirmi yedi hayır kurumundan yaklaşık 3 milyar dolar tahakkuk eden Bernie Madoff’da muhtemelen yoksul yoksulluk, evsizlik, ve sonraki hayatında mağduriyet. Sadam Hüseyin, iktidar, kazanç ve saf kötülüğü arzulayan bütün acımasız infazlar tahmini toplam sekiz yüz bin kişiye ulaşan zalim bir durumda, bir sonraki aşamasında insanlık dışı eziyet ve sefalete maruz kalacak hayat. Ve kişisel nefretiyle Müslümanlara intihar emrini vermek ve on binlerce erkeğin ve kadının ölümünü bertaraf etmek için adlandırdığı korkunç bir terörist olan Ben Ladin ve Amerika’yı sonsuza dek değiştiren 911 vasıtasıyla Bir sürü insana şahit ol, trajik ölümlerin ölümünü seviyor ve yaşamı boyunca kısır, acı nefretin bir hedefi olabilir.
Öyle görünüyor, ama Karma özellikle göz gözü değil. Bu hayatta bir insanı öldürürseniz, sonraki hayatınızda mutlaka geri gelip sizi öldürecekler ve sizi öldürecekler. Başka bir bakış açısı ile, belki bir kaybı çektiğiniz ya da takdir ettiğiniz bir kişiyi kaybederek, aniden ve trajik olarak pratik deneyim kazanmak zorunda kalacaksınız, ancak her ihtimale rağmen bunun ne olduğunu anlamayacaksınız. Şimdi, muhtemelen düşünmeyi başardın, & ldquoAren & rsquot diğer millet kurban ederek belki de karmimizi yerine getirebilir miyiz? & ldquo Evet, başkaları bizim adımıza kurban edilir ancak görselleşebileceğiniz kadar kalpsiz değildir ve zayıf karmayı oluşturması gerekmez. Daha önce de belirttiğim gibi, doğduğumuzdan derslerimizi ve koşullarımızı seçeriz. Bu strateji, karması öğrenebileceğimiz diğer insanlarla enkarne olmayı gerektiriyor. Bu, her biri ile isteyerek yapacağımız bir anlaşmadır.
Dediğimiz öğeler yaptığımız öğeler kadar etkilidir. Sözcük ifade etme biçiminize yakından ilgi gösterin, çünkü kelimeler karma oluşturur. Cümlecikleri ile başlarsanız, & ldquoI & rsquoll hiç olmaz, & rdquo o zaman asla yapmazsınız. Şöyle gibi yorumlar yaparsanız: & ldquoI & rsquom şanslı değil, & rdquo o zaman çok şanslısınız demektir. Konuşurken, iyi ve umutlu ifadeler kullanmaya çalışın. Alternatif olarak, “Bunu yapabileceğimi düşünmüyorum” deyin & rdquo, bunu yapmak için en büyük amacımı & ldquoI & rsquoll söyleyin. & Rdquo
Ben ve rsquoll, sözlerimizin ne kadar güçlü olabileceğine dair bir örnek verelim. Annem kesinlikle iyi bir düşünür olmamıştı. Eskimiş olduğunu ya da cadı olduğunu hissediyordum. Olumsuzluklardan endişe edip endişe ediyorsa, beni ve kızkardeşlerimizi uyaracaktı ki, A yapsaydık B olur ve hellipand olur, B genellikle olumsuz bir şeydi. Düzgünce, B sıklıkla ve öngörüldüğü gibi oluştu. Korkunç ve ürkütücü. Bununla birlikte, pozitif ürünler için aynı şeyi kullanmamakla birlikte, söylemem gerekse de, bu vesileyle birkaç tane de var.
Kızım yürümeye başlayan bir çocukken, haftanın bir günü çalışırken ailemle birlikte geçirdi. Annem bağlıydı ve torununu gerçekten korumalıydı ve her an kendisine gelen korkunç faktörlerle ilgili endişeli. Tarih kendini tekrar ederken gördüm ve beni tedirgin etti. Annem evimden daha fazla olduğu tek bir gün, iki yaşındaki kızımın iki üç yıllık eski modern elektrikli çeşitlerim / fırın kombinasyonlarının önünde mutfakta durduğunu gördü. Yepyeni bir şey yanlışlıkla hiçbir şey yanlış değildir. Fırın ve ocak açık değildi. Annem ve rsquos her zamanki korkulu yolda bana dedi, & ldquoDown & rsquot, Cammy’nin orada kalmasına izin ver. Fırın kapısı ona düşebilir. & Rdquo Ben deli gibi ona baktım. Hiç saçma olmamasını ve hiç bir şekilde gerçekleşemeyeceğini söylemiştim. O zaman ne biliyorsun? Fırın kapısı sihirle açılıyor ve kızıma düşüyor. Annem sana bir şeyleri söyledi ve yüzüne öfkeli bir bakış attı. Cammy incinmedi ama tamamen korktum ve anneme bir cadı dedi. Diğer olaylarla ilgili olarak devam edebilirim.
Kelimeler inanılmaz derecede güçlü ve sadakati ek olarak söylüyorum?
Dediğimiz ve yaptığımız pek çok şey var ki bu karmik bir iz bırakmıyor. Kendimize bakmak için yaptığımız, yemek, duş ve çalışma gibi genel faktörler karma muaftır. Televizyonu okumak veya izlemek gibi tarafsız faaliyetler de öyle. Bunlar, kendi kendine pazarlamayan ya da kendi kendine övgüler alan şeylerdir ve diğer bireylerin yaşamlarını etkilemez. Aptalca, mantıksız veya riskli davranışlar kötüye gidiyor, ancak yalnızca bunu yapan kişiyi etkiliyor ve karmik olmuyor. Zihinsel olarak veya zihinsel olarak hastalanan bir bireyin eylemleri de değildir. Ve benzeri temel yaşam deneyimlerimiz için de geçerlidir. Yaşamımızda ya da gezegenimizde meydana gelen her şey mükemmel ya da kötü olursa olsun, karmik değil.
Karmanız kendiniz değiştirerek değiştirilebilir ve değiştirilebilir. Bunu değiştirmek için ilk yol, alçakgönüllülüğün kullanılmasıdır. Spot ışıklarını kendiniz çekin ve diğer millet üzerinde parlatın. Kendinizi başkalarına verin. Karmanızı temizlemenin bir başka yolu da bağışlama gereğidir. Kendinizi ve başkalarını durumsuz bağışlayarak, huzur ve karmik iyileşme sağlayacaksınız. Hatalarınızdan ders alarak karmanızı da değiştirebilirsiniz. Hedefiniz, hatalarınızı keşfetmek, onları tekrar etmek değil. İşte böyle ilerleyeceksin. Evrensel yasanın tarafı, karşı koyduğunuz şeyin devam etmesi olacaktır. Bu yüzden, kabul etmeye çalıştığınızda, yargı veya direniş yaşamadan hayatınızın akışını değiştireceksiniz.
Karma sadece fakir degildir. Hayatınızda oluşan iyi noktaların çoğundan sorumlu olabilirsiniz, bu nedenle pratik minnettarım. Alınan her hediye için teşekkür etmeyi unutma, önemli ve küçük. Ve bencilce geri vermeyi unutma. Şükran ve cömertlik, hayatınıza ekstra pozitiflik kazandırmanın mükemmel yollarıdır. İçinizdeki değişiklikleri uyandırmak ve ilham vermek için farklı bir yol, sizi yeni bir bakış açısıyla birleştiren spiritüel makaleler ve kitaplar okumaktır. Kendi kendine yardım kitapları ve makaleleri de son derece yararlıdır. Okuduğum en çok değişime neden olan katalizördü ve bana ilham vermeye ve geliştirmem için bana yardım etmeye devam ediyor.
Karma’yı bu ömür boyu dayanmayan şeyleri temizlemek için kullanılabilecek taktikler vardır. Meditasyon, mantralar ya da dua gibi düzenli bir uygulama, karmik kalıntıyı temizlemeye yardımcı olabilir. Karma & ldquoclearing için dünya çapında bir araştırma yaparak keşfedilen epeyce meditasyon egzersizleri, dualar ve kesin mantralar vardır. & Rdquo Olumsuzluğun ve olumsuz karmanın temizlenmesi için farklı ve oldukça yararlı bir araç, menekşe alevi veya mor ateş. Bu büyüleyici ve basit teknik meditasyon ve görselleştirme yoluyla gerçekleştirilir. Bu günlerde açıklama yapacak zamanım yok, ancak mor alevin ne olduğu ve nasıl kullanılacağı hakkında fazladan bilgi sahibi olmak istiyorsanız, mor alev kelimesini gidebilir ve çok fazla üstün bilgi bulabilirsin.
Karmanın korunması, onu temizlemek kadar karmaşıktır. Bakım yoluyla diğer hayatlarda kazanılan başarıları arttırmaya devam edeceksiniz. Bakıma ihtiyaç duymaksızın, bu hayata getirdiğiniz her ilerlemeyi büyük olasılıkla geri alacaksınız. Bu hayatta yarattığınız karmik ilerlemeyle birlikte ilerlemeye devam edin ve sonra sizinle birlikte sonraki yaşamınıza götürmek için, iyilik ve şefkat gibi iyi eğilimleri güçlendirmek önerilir. Bu yaşamdaki bu eğilimlerin güçlendirilmemesi, zayıflamasına yol açacak ve gerçekleştirdiğiniz fantastik karmanın olumlu yönlerini sekteye uğratacaksınız. Ve burada olmana rağmen olumsuz karmayı çok iyi karmaya dönüştürerek, bunu bir sonraki hayatınıza da götüreceksiniz. Bilinçle, burada yaptığınız her şey sizinle birlikte ruh ve seyahat yolculuğunuza gidecek, eylemlerinize, niyetlerinize ve sözlerinize dikkat edin.
Hayatınızın parametrelerini bilmek ve onları korumak önemlidir. İki hayat da aynı değildir. Başka birisiyle düzgün çalıştığı şey & rsquos hayatınız sizin işinizde etkili olamıyordu. Yaşamlarına cazip oldukları şey, sizin gibi karmalar olabilir. Bir başkasında çok iyi veya şanslı görünen şey & rsquos hayatı sizinle aynı şeylerin oluşması durumunda hayatınızı yıkıcı olabilir. Hayatınızı başkalarına inceleyin & rsquo yapma. Parametrelerini kabul etmeyi öğrenin. Bir nedenden dolayı oraya gittiler, onlarla birlikte çalışın. Hayatınız belirli bir şekilde çalışıyor, doğmadan önce hayatınızın ders ve durumlarına karar verdiniz. Örneğin, bazılarımız dolar çekiyor ve bazılarımız bunu kabullenmiyor. Hayatınızın kalıpları ile para çekmediğinizi görebiliyorsanız, bununla birlikte muhafazakar olunuz. Don & rsquot, dolarlarınızla risk almak. Onunla kumar oynamayın veya gayretle yatırım yapın. Bu sorunlar belki de diğerleri için geçerli olabilir, ancak büyük olasılıkla sizin için faaliyet göstermesi anlamına gelmez.
Yahudi külliyesinin bir orta atı olarak adlandırıldığı yorumu var. Midrash, diğer kişilere öğretmek için kullandığı bilimsel bir felsefedir. Belli bir orta seviye şu hikayeyi anlatıyor: Tanrı, herkesin hayatlarının durumlarından şikayet etmekten bıkmaktan bıkıyor. Dolayısıyla her insanın ve şikayet etmesini ister, onları kıvırır ve sonra onları rastgele geri gönderir. Hiç kimse kendilerine verdikleri şikayeti sevmez ve kesinlikle herkes kendi şikayetlerini geri ister. Bu hikaye, bize her insanın zorluk yaşadığını öğretmek içindir. Yaşam, komşunuzla daha da görünebilir, ancak kendi sıkıntılarıyla uğraştıklarından beri bunu görmezler. Ve onlara göre, endişeleriniz, zorluklarınızın yaptığınız kadarıyla anıtsal olarak hissedilir.
Oturduğumuz, nefes aldığım ve reenkarne olduğumuz sürece, karmayı yapmaya devam edeceğiz. Tam anlamıyla karmayı atmak pratik olarak imkansızdır. Eliminasyon ancak, ruhlarımızın mükemmelliğe doğru evrimleşen mokşa veya nirvana’yı elde ettikten sonra başarılabilir. Moksha ile ruhunun tüm görevlerini yerine getirmiş olacaksın ve bir daha reenkarne olmazsın. Tarih boyunca çok sayıda kişi, yine de fiziksel bedenlerinde nirvana yapmışlardır.
Karma, uzun bir atışla değil, tümüyle olumsuz değil. Normalde istenmeyen olanlar çok iyi olan karmik etkileri memnuniyetle karşılıyoruz. Bu, hayatlarımızı görmeye karar verdiğimiz şekilde. Sizin için var olan ve sizin için gerçekleşen tüm önemli faktörlerin listesini yapın. Bunu yaparak belki de karmınızı değiştiren bakış açınızı ayarlayabilirsiniz.
Radyo programımın not belgesi, İyileşme için Güzel Zaman