Karma: Davranışlarımızın Nedenleri ve Etkileri

Karma kelimesi yeni bir çağ ve moda. Yemeklerin çözümünde, banyoda ve vücut ürünlerinde, organizasyon adlarında, şarkılar vb. Olarak kullanıldığını görüyoruz. Fakat bunun birçoğu ne önerdiğini kesinlikle nasıl biliyor?
Karma sık sık, karşılıklı ceza olarak düşünülür ve gözle gözle görülen gözle aynıdır. & Rdquo Birçok kişi, güçsüz oldukları negatif güçleri tanımlamak için kullandığı birçok sözcüğün Karma kelimesini kullandığına, korumakta olduğum yardımları kullanıp kullanamayacağına, işimi kaybediyorum. Bu sadece karmalarım. & Rdquo Ve bazı insanlar kaderi ima etmek için kelimeyi yanlış yorumluyorlar.
Evrensel hukuk açısından düşünerek, daha derin bir araç olacağını biliyordum. Hayatta, şahit olduğumuz eylemlerden çok daha önemli bir şey var. Hayat cezayla ilgili değil, öğrenmekle ilgilidir. Hepimiz hata yaparsak ve öğrenmek için buradayız, o zaman niçin kusurlu eylemlerimiz için sürekli cezalandırılacağız? Bu sadece anlam ifade etmiyor. Karmanın, her eylemin eşit ve zıt bir tepki vermesine dayandığı teorisi anlam ifade eder. Hiçbir cezası ile ilgisi yoktur.
Sanskritçeden gelen bir sözcük olan Karma, esas olarak & ldquoaction’ı önermektedir. & Rdquo Eylemimizin etkisini tanımlamaz ve eylemin kendisini gösterebilir. Sürekli olarak düşüncelerimiz ve bunlardan doğan eylemlerle oluşturuyoruz. Herhalde kendinize şu soruyu sorabilirsiniz: & Hiçbir koşulda fayda sağlamayacağımızda iyi faktörlerin nasıl ve ne şekilde yerine getirileceğini? & Rdquo Önemli olan nokta düşüncelerimin ve eylemlerinin sonuçta sonunda izlenecek olan tetikleyici olmasıdır. Eylemlerimizin sonuçlarıyla yaşamak zorundayız. Karma, evrenin okuduğumuz dersleri bize öğretme şekli.
Karmik tepkisine inanmak, temel olarak inancın temelidir – etkilenen ya da ömrü boyunca görülemeyebileceğiniz gibi, bazen de hızlı bir bumerang gibi size geri dönülse bile. Ralph Waldo Emerson’dan bahsetti, & ldquoHızlı bir şekilde ne kadar çabuk geçeceğini bile bilmediğin için çabucak bir iyilik yapamazsın. & Rdquo
Karma, reenkarnasyona gerek kalmadan var olamıyor, art arda doğup ölmesi. Ruh ve rsquos ebedi bilinç içinde tıpkı bir bitki tohumunda olduğu gibi kalırsa, bize her şey olur. Yaptığımız her şey, sonsuza kadar bizi etkiler. Çok iyi ve istenmeyen karmik dalgalanmalar bizi herhangi bir zamanda veya herhangi bir ömür boyu etkileyebilir.
Tam da karmanın temel bir kavram olduğu Hinduizm ve Budizm gibi bazı Doğu dinleri, reenkarnasyonun ruhumuzu yenilediğimiz yol olduğuna inanmaktadır. Bu sayısız ömür, bize karmimizi hassaslaştırıp doğru anlama ihtimalini verir. Her ömrümüzde yaptığımız iyi öğeler, ruhlarımızın evrimine katkıda bulunuyor harika davranışlar sonraki yaşamımızda bize fayda sağlayacaktır. Hindular ruhlarımız mükemmelleştiğinde reenkarnasyona son vereceğimizi ve varlığın kaynağıyla birleşeceğimize inanıyoruz. Buna mokşa adı verilir. Budakçıların nirvana ile temasa geçmeleri, mokşa’ya karşıt olarak, fiziki bedenlerimizde olmasına rağmen nirvana’ya ulaşılması inanılmaz derecede zor olsa da, buna uygundur.
Davranışı izleyen her yerde varolan, evrensel varlığı veya Tanrı’yı ​​mı hayal ediyorsun? Zeus gibi cezalandırma yapanların yüce bir oluşu, kızdığında ve gökten yıldırım düşürdüğü zaman yaptı. Bugün bir krizin ortasında kimin kaç kez söylediğini söylemiştiniz, & ldquoNeden bana bu şekilde beni cezalandırıyor? & LdquoBu neyi yaptım, Tanrı bana öfkeliydi? & Rdquo Tanrı bizi cezalandırmaz ve korumaya oturmazdı & neticetirdi skoru alıp karmayı boşa çıkarın. Kendi deneyimlerimizin yaratıcılarıyız.
Evrensel hesap verme sorumluluğu vardır, ancak çoğunlukla azaltır ve kurutulmaz. Karma, bir hukuk mahkemesi değil, doğa yasasının unsurudur. Doğa yasası standart matematik gibi katıdır, nasıl göründüğünüze bakarsanız, bir artı bir ikiye eşittir. Evrende yapılan herhangi bir tartım ve değerlendirme yoktur, kesinlikle uygun veya yanlış değil, gri bir yer yoktur. Bir çeşit kozmik oyunun türü değil. Karma kesinlikle tetikleyici ve etkisidir. Bu, bizim eylemlerimiz için tamamen hesap verebilen bir rehberlik yasasıdır.
Karmanın önemi, mükemmel bir yaşam sürme ve mükemmel faktörleri gerçekleştirme hareketlerini kullanarak onu kandıramazsın. Maddi başarı ya da hak ödülü kazanmak hakkında değil. Mevcut motivasyonunun arkasındaki niyet budur sayılır. Avantajı yaratan, ancak diğer insanlara zarar veren puanları vermek, istenmeyen karmayı yaratır. Kalpten yaptığınız, diğer insanlara faydalı olan bir şey iyi karma üretir.
Bırakalım niyetleri hakkında konuşalım. Otoban üzerinde gidiyorsunuz ve yağmur yağmaya başlıyor. Yol kayganlaşıyor ve bir şekilde aracınızın kolunu bırakıyorsunuz. Korkunç bir kazaya yol açarsanız ve birisi bunun sonucu olarak ölürse. Farklı bir insanı öldürmek mi niyetindiniz? Tabii ki bu değildi. Bir insanın öldürülmesi kasıtlı bir davranış değildi, dolayısıyla karmik bir davranış değildi. Niyetiniz olmadığında gerçekleşen olaylar için manevi sorumluluk kabul etmezsiniz. Ölen kişi belki de karmalarını yerine getirebilir. Birbirimize nasıl bir etkiye sahip olduğumuz hakkında detaylı bilgi veriyorum ve sonra rsquos karma çok küçük. Trajediden sonra ölenlerin yürekten nezaket ve sevecenlik duygularını sevdiklerine sunarak bu korkunç sıkıntıdan büyük bir karma elde edebilirsiniz. Bu amaçlanan bir eylem ve dolayısıyla karmiktir.
Ruhlarımız hedefe yönelik bir yolculuğa çıkıyor. Neler üzerinde çalıştığını ve işleyişini biliyorlar. Ruhlar olarak, doğumdan önce bu maddeleri ve hellip’i inceleme ders ve durumlarına karar veririz. Ayrıca bir önceki hayatımızdaki tüm gevşek uçları bir sonraki hayatımıza taşıyoruz. Daha erken yaşlardan miras kalan karma, muhtemelen zihinsel ve fiziksel özelliklerin belirlenmesinde büyük bir rol oynayabilir. Bazen özelliklerimizin kalıtımla hiçbir ilgisi yoktur. Bazı özelliklerin açıklanamamasının sebebi budur. Herkese açıklanamayan yetenekleri olan küçük çocuklar hakkında bilgi verdik. 5 yaşından önce piyanoyu çalmakta usta gençler var, ancak hiç ders almadılar.
Genellikle, biz & nizin karmik yolunu değiştirmek için tamamen özgür iradeyiz & hellipthe şansımız var. Karma’yı değiştirmek için öncelikle Karmananızın ne olduğunu anlamanız gerekir. Ardından desenlerinizi analiz edebilmeniz gerekir; böylece onları değiştirebilirsiniz. Önceki hayatlarınızdan getirdiğiniz desenler değiştirildiğinde kaderiniz değişir. İçinde bulunduğunuz döngüsel kalıptan kendinizi özgürce kurtarabilirsiniz. Farkında olduğunuz şeyleri uygulamak cesaret gerektirir. Ancak, karmanızı içsel güç ve kararlılık ve hellip ile karşı karşıya bıraktığınızda, sizin & rsquore’nuzun yolunu ayarlayabilirsiniz.
Desenlerinizi analiz etmek için tekrar eden temalara odaklanın. Yaşam boyunca kendilerini tekrarlamaya devam eden temalar nelerdir? Genellikle sevdiklerinize, endişelerinize, ortaklık kaygılarına veya nakit sıkıntılarına sahip misiniz? Çocuklarınızla bir veya daha fazla sorun çıktıktan sonra başarısız bir evlilik yaşadınız mı? Yaşamınızdaki bu yaygın temalar, oturup fark edene ve değişiklikler yapma kararı verene kadar devam edecektir.
Bu temaların hayatınızda oynadığı önemli rolün farkında olduktan kısa bir süre sonra değişiklikler yapmaya başlayabilirsiniz. Önceden atlayamadığınız engellerin üstesinden gelmek için çalıştırabilirsiniz. Muhtemelen, bu güçlüklerle gerçekleştirmek için büyük çaba sarf etmesi gerektiğini düşündünüz ve & ldquowhy’yi kullanmanın ve neyin isteyeceğini zahmet ettiniz. Ancak bu bağlı sorunlar bir nedenden ötürü ortaya çıkmaya devam ediyor. Bunun nedeni, onları fark ettirmek ve onlar aracılığıyla çalışmaktır. Hiç İncil ayetini duydunuz mu, & ldquoUyurduğunuzda, öyle mi alacaksınız? & Rdquo Uzun vadede kimler faydalanabilir? Yapmalısın.
Bernie Madoff, Ben Ladin veya Sadam Hüseyin gibi ne tür karma kişilerin kendi benlikleri için geliştirdiklerini hayal etmeye başlayabilir misiniz? Bu 3 erkenden 3’ü, bu yaşamdaki davranışları için hızlı ve yetenekli sonuçlara sahiptir ve muhtemelen sonuçlarını bir sonraki hayatlarına götürecektir. Elbette, yaptıkları küstah suçları bilinçli olarak akılda tutmakla yükümlüdürler, ancak uzmanlık kazanacaklar ve geçmiş yaşam karmalarının etkilerinden çekilmek zorunda kalacaklardır. Karma ile ödeme genellikle suça uyar. Örneğin açgözlülük uğruna, bireylerden ve firmalardan milyarlarca dolar ve yirmi yedi hayır kurumundan tahmini toplam üç milyar dolar çalmış olan Bernie Madoff davasında, yoksul yoksulluk, evsizlik ve mağduriyet yaşayabilir. sonraki hayatını. Sadam Hüseyin, iktidar, başarı ve saf kötülüğü arzulayan idamlı yürütmeleri tahmini olarak toplam sekiz yüz bin kişiye ulaşan bir tiran, muhtemelen sonraki yaşamında insanlık dışı zulüm ve sefalete karşı dayanacak . Ve kendi nefreti ile Müslümanlara intihar emrini vermek için on binlerce kişinin bombalanması ve öldürülmesi gibi olayları kınayan bir korkak terörist olan Ben Ladin, Amerika’yı sonsuza değiştiren 911 aracılığıyla çok sayıda insana şahit olursunuz, ölüp trajik ölümleri sever ve yaşamı boyunca kısır, acı nefretin bir hedefi olabilir.
Belki de böyle ses çıkarabilir, ancak Karma tam bir göz gözü değildir. Bu hayatta bir insanı öldürürseniz, sonraki hayatınızda mutlaka geri gelip sizi öldürecekler ve sizi öldüreceklerdir. Muhtemelen bunun sebebini bilemeseniz dahi, ani ve trajik olarak, diğer bakış açısını, muhtemelen kendinizi kaybedersiniz ya da sevdiğiniz birisini kaybetmekle öğrenmek zorunda kalacaksınız. Şimdi düşünecek olursanız, & ldquoAren & rsquot diğerleri, karmimizi yerine getirebilmemiz için fedakarlık yaptılar mı? & ldquo Evet, diğer insanlar bizim adımıza fedakar ama resmini yapabildiğiniz kadar kalpsiz değiller ve mutlaka istenmeyen karmalara neden olmaz & rsquot. Daha önce söylediğim gibi, doğmadan önce derslerimizi ve durumlarımızı seçeriz. Bu strateji, karması öğrenebileceğimiz diğer ruhlarla enkarne olmayı gerektiriyor. Bu, isteyerek birbirimizle yapacağımız bir pakt.
Dediklerini yaptığımız konular kadar etkileyici olabilir. Sözcüklerin karmaya dönüştüğü için şeyleri sözlü anlatmaya odaklanın. Cümle ile başlıyorsanız, & ldquoI & rsquoll hiç bir şekilde olamaz, & rdquo o zaman hiçbir şekilde yapmazsınız. Beğendiğiniz gibi & ldquoI & rsquom şanslı değil gibi yorumlar yaparsanız, & rdquo o zaman çok şanslısın & rsquot. Konuşurken yapıcı ve umutlu ifadeler kullanmaya çalışın. Bunu söylemek yerine, bunu yapabileceğimi düşünmüyorum, & rdquo bunu yapmak için en etkili yöntemimi deneyin & ldquoI & rsquoll. & Rdquo
Sözlerimizin ne kadar etkili olabileceğine dair bir örnek vereyim. Annem hiç bu kadar olumlu düşünür olmamıştı. Eskimiş olduğunu ya da cadı olduğunu hissediyordum. Olumsuzluklardan, korku ve endişe duyarsa, beni ve kızkardeşlerimi uyarıyordu ki A yapsaydık, B gerçekleşirdi ve hellipand B normalde olumsuz bir şeydi. Düzgünce, B normalde, ve aynen onun peygamberlik yaptığı gibi gerçekleşti. Korkunç ve ürkütücü. Ne yazık ki iyimser şeyler için aynı şeyi yapmamıştır, ancak şunu söylemeliyim ki, bu vesilelerle birlikte pek çok şey var.
Kızım yürüdüğü bir yürümeye başlayan çocukken haftanın bir günü boyunca çalıştığım halde ailemle birlikte geçirdi. Annem bağlıydı ve torunu çok korumalıydı ve her zaman onun için arzulanan şeyler hakkında endişeliydi. Tarih kendini tekrar ederken gördüm ve beni tedirgin etti. Annem, mülkümden daha fazla olduğu tek bir gününde, iki yaşındaki kızımın mutfakta 2-3 yaşımdaki modern elektrikli ocak / fırın kombinasyonunun önünde durduğunu gördü. Yeni yepyeni ve kesinlikle hiç bir şey yanlış anlamayın. Fırın ve ocak açık değildi. Annem ve rsquos her zamanki korkulu şekilde bana bahsetti, & ldquoDown & rsquot Cammy’nin orada durmasına izin ver. Fırın kapısı muhtemelen ona düşebilir. & Rdquo Ben deli gibi ona baktım. Ona bu kadar gülünç olmasını söylemedim ve asla olamayacak bir ndash. O zaman ne biliyorsun? Fırın kapısı sihirle açılıyor ve kızıma düşüyor. Annem sana bir şeyleri söyledi ve yüzüne öfkeli bir bakış attı. Cammy incinmedi ama tamamen korktum ve annem olarak bir cadı olarak biliyordum. Diğer olaylarla ilgili olarak devam edebilirim.
Kelimeler çok güçlü ve çok daha fazlasını söylüyorum sadaka mi?
Dedik ve yaptığımız birçok şey var ki bunu karmik bir iz bırakmıyoruz. Kendimize bakmak için yaptığımız, tüketmek, duş almak ve çalışmak gibi genel şeyler karma muaftır. Yani okumak veya tv izlemek gibi tarafsız faaliyetler. Bunlar kendi pazarını ya da kendi kendine övgüleri olmayan, başkalarının yaşamlarını etkilemeyen noktalardır. Aptalca, mantıksız veya riskli davranışlar kötüye gidiyor, ancak yalnızca onları üstlenen kişiyi etkiliyor ve karmik değil. Zihinsel olarak veya zihinsel olarak hasta olan birinin eylemleri de değildir. Aynı şey, genel yaşam deneyimlerimiz için de geçerli. Hayatımızda ya da dünyada, korkunç ya da korkunç olan her şey karmik değil.
Karmanız kendini değiştirerek değiştirilebilir ve değiştirilebilir. Bunu değiştirmenin ilk yolu alçakgönüllülüğün yoludur. Spotlight’ı kendiniz çekin ve diğer bireyler üzerinde parlatın. Kendinize başkalarına verin. Karmanızı temizleyebileceğiniz başka bir yol da af çıkarmaktır. Kendini ve şartlardan yoksun olan diğer insanlara bağış vererek, düşünce barışına ve karmik iyileşmeye ulaşırsınız. Aynı zamanda, karmalarınızı mırılenden ustalıkla değiştirebilirsiniz. Amacınız, hatalarınızı incelemek değil, tekrarlamak değil. İşte böyle ilerleyeceksin. Evrensel yasanın bir kısmı, direnenlerin ısrar etmesidir. Bu yüzden, yargılama veya direnişten yoksun kabul uyguladığınızda, hayatınızın akışını değiştireceksiniz.
Karma sadece olumsuz değil. Hayatınızda gerçekleşen çok iyi şeylerden birkaçı için sorumlu olabilir, bu nedenle pratik minnettarım. Elde ettiğiniz her bir hediye için teşekkürler, unutmayın ki büyük ve kompakt. Ve bencilce geri vermek için aklınızda bulundurun. Şükran ve cömertlik hayatınıza ek pozitiflik getirmek için mükemmel yöntemlerdir. Uyumunuzu uyandırmanın ve ilham vermenin ilave bir yolu sizi yeni bir bakış açısı ile bağlayacak manevi makaleleri ve kitapları okumaktır. Kendi kendine yardım kitapları ve makaleleri de çok değerlidir. Okuma, bana en çok dönüşüme yol açan katalizördü ve bana ilham vermeye ve geliştirmem için bana destek olmaya devam ediyor.
Bu ömrü esas alan karmayı temizlemek için kullanılabilecek teknikler var. Karmik kalıntıyı temizlemek için meditasyon, mantralar veya dua sıklıkla uygulanabilir. Karmayı & ldquoclearing için internette arama yaparak tespit edilebilen birçok meditasyon egzersizi, dualar ve özel mantralar vardır. & Rdquo Olumsuzluğun ve olumsuz karmanın temizlenmesi için gerçekten daha güçlü bir araç, mor alev olarak bilinen hafif enerjinin kullanılmasıdır. mor ateş Bu büyüleyici ve hızlı yöntem meditasyon ve görselleştirme yoluyla yapılır. Bugün açıklamak için vaktim yok, ancak mor alevin ne olduğu ve nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, mor alev kelimesini gidebilir ve harika bir veri bulabilirsiniz.
Karmanın korunması, onu temizlemek kadar kritiktir. Bakım yoluyla, diğer hayatlarda kazanılan başarıları iyileştirmeye devam edeceksiniz. Bakım yapılmazsa, büyük olasılıkla bu hayata getirdiğiniz ilerlemeleri geri alacaksınız. Bu yaşamda ürettiğiniz karmik ilerlemeyle birlikte ilerlemeye devam edin ve sonra sizinle birlikte sonraki hayatınıza götürmek için iyimser eğilimleri iyilik ve merhamet gibi güçlendirmek önerilir. Bu yaşamdaki bu eğilimlerin güçlendirilmemesi, zayıflamasına ve sonuçta elde ettiğiniz mükemmel karmanın olumlu yönlerini düşürmesine neden olacaktır. Ve korkunç karmayı, burada olmana rağmen, büyük karmaya dönüştürerek, sizinle beraber sonraki yaşamınıza götüreceksiniz. Bilinçle, burada yaptığınız her şey sizinle birlikte ruh ve seyahat yolculuğunuza gidecek, eylemlerinize, niyetlerinize ve sözlerinize dikkat edin.
Hayatınızın parametrelerini bilmek ve bunlarda kalmak önemli. Hiçbir iki hayat aynı değildir. Bir bireyde ve diğer hayatta iyi işlev gören şey sizin belki de etkili bir şekilde çalışmayabilir. Hayatlarına ilgi duydukları şey karmayı asıl olarak sizinkilere dayandırmış olabilir. Aynı sorunlar sizinle ortaya çıkarsa, bir bireyde ve hayatta mükemmel veya şanslı görünen şey hayatınızı yıkıcı olabilir. Hayatınızı diğer insanlara inceleyin & rsquo. Parametrelerini kabul etmeyi öğren. Bir sebeple oraya gittiler, onlarla birlikte çalışın. Hayatınız belirli bir şekilde çalışıyor, doğmadan önce hayatınızın ders ve koşullarına karar verdiniz. Örneğin, bazılarımız geliri çekiyor ve bazılarımız bunu kabullenmiyor. Hayatınızın kalıpları ile geliri çekmediğinizi görebiliyorsanız, bununla birlikte muhafazakar olun. Gelirinizle risk almaktan çekinmeyin. Onunla kumar oynamayın veya gayretle yatırım yapın. Bu öğeler başkaları için çalışabilir, ancak muhtemelen sizin için işlev görecek şeyler değildir.
Yahudi külliyesinin bir orta atı olarak anılacak bir yorumunun var & rsquos. Midrash, başkalarına öğretmek için kullanılan bir bilimsel felsefedir. Belli bir orta seviye şu hikayeyi anlatıyor: Tanrı, her insanın hayatlarının durumlarından şikayetçi olmaktan bıkmış durumda. Böylece her insanı ve şikâyeti alır, onları kıvırır ve ardından rasgele onları geri gönderir. Kimse, verdiği şikayeti seviyor ve herkes kendi şikayetlerini geri istiyor. Bu hikaye bize kesinlikle herkesin sorunları olduğunu öğretmek içindir. Yaşam komşunuzla daha pahalı görünebilir, ancak kendi zorluklarıyla uğraştıklarından bu şekilde görünmüyorlar. Ve onların kaygıları, sorunlarınızın size yaptığı gibi anıtsa da hissediyor.
Yaşadığımız kadar genişledikçe, nefes almaya başlayın ve reenkarne olursak, karmaya devam edeceğiz. Kesinlikle karmayı yok etmek mümkün değildir. Eliminasyon ancak, mokşa veya nirvana’ya kavuştuktan sonra, ruhlarımızın mükemmeliğe dönüştürdükten sonra gerçekleşebilir. Moksha ile ruhunun tüm görevlerini yerine getirdin ve bir kez daha reenkarne olmazsın. Ve tarih boyunca son derece az insan nirvana’yı yine de fiziksel bedenlerinde başarmış durumda.
Karma, uzun bir atıştan değil, zarar verici değildir. Normalde kötü olan iyimser karmik etkileri çok beğeniriz, ancak kötü olanları iyimser karmik efektleri gölgede bırakır. Bu, hayatımızı görmek için seçme tarzımızı oluşturuyor. Sizin için var olan ve sizin için gerçekleşen üstün şeylerin bir listesini alın. Bunu yaparak bakış açınızı değiştirebilir ve karmınızı değiştirebilirsiniz.
Radyo programımın not belgesi, İyileşme için Güzel Zaman