Güçlü bir Özel İyileştirme Planı için 7 İpucu

Kişisel bir gelişim programı yapmak gerçekten bir şey; eğer Google’da arama yaparsanız, böyle bir programı geliştirmenizi destekleyen bir madde sıkıntısı ve diğer kaynakları açığa çıkarmazsınız.
Gerçekten de, üretken özel gelişim programını geliştirmek için başka bir şey var, bir tanesi hedeflerinize ulaşmanıza ve istediğiniz kişinin olmanıza yardımcı oluyor.
Aşağıdaki stratejiler, temelde yapmanız gereken şeyi yapacak bir program oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
1. Neden özel bir iyileştirme programı ürettiğinizi anlayın. İdeal olarak, size derin yaşam değişiklikleri yapmayı taahhüt ettiğinizi ve taahhüdünüzle ilerlemek için ivme kazandıracağınızı desteklemek olmalıdır.
2. Programınız hakkında ciddi olun. Modifikasyonlar üretmekle ciddi olarak ilgilenmiyorsanız bir plan yapmaya zahmet etmeyin, çünkü modaya uygun olduğunuza veya gerçekten şık olduğuna inandığınız için yapmayın.
3. Düzgün yapmak için zaman ayırın. Özel bir kalkınma stratejisi hayatınızı değiştirmenize yardımcı olabilir, ancak yaşamınızı sizin için ayarlamaz. Size bir şey ifade eden harika bir strateji oluşturursanız, muhteşem yararlar yaratmanıza yardımcı olabilir. Fakat harika bir program yapmazsan, bu programdan önemli ölçüde kurtulamazsın. İyi yap.
4. Planınızı gözden geçirin. Bunu geliştirdikten sonra, tam olarak doğruya gelene kadar gözden geçirin ve daha sonra arzularınıza uymadığı zaman zaman geçtikçe onu gözden geçirmeye devam edin. Asla bir çekmeceye yapıştırmayın ve ihmal etmeyin.
beş. Planınızla zaman geçirin. Bir kez daha, çekmecesine yapıştırmayın ve onunla birlikte çalışır durumda bırakın ve birlikte yaşayın ve kullanın. Hayatınızı günlük programınıza göre bir bileşen yapın. Planladıklarını yap.
altı. Bireysel iyileştirme planınızı daraltın. Her ufak şeyi yapmaya çalışmak yerine, aynı anda tek bir yaşam yerine konsantre olun. Belli bir noktayı yap. Sadece ilişkilerinize odaklanın ve o bölgede gelişme çabalarınızı sürdürün. Sonra kişisel hayatınıza konsantre olun. Veya üzerinde odaklanmak istediğiniz herhangi bir bölge değil, aynı anda tek bir bölgedir.
7. İstediğiniz yere sığdırın. Bunun özel kalkınma programınız olduğunu unutmayın, bu yüzden yaşamınıza uygun hale getirin. Hayatınızı sizin için işe yaramayan bir şablon planına uyacak şekilde ayarlamaya çalışmayın. Yapabileceğiniz en kötü faktör budur. Stratejinizle rahat olmalısınız ve bu kendi hayatınıza kalıyor demektir.