Ford Otomobilinizdeki En İyi Teknolojik İşlevler

Ford serisine yeni modellerin sunulmasıyla, Ford otomobilinizin iç ve dış tarafında yeni ve yenilikçi özelliklerin yanı sıra geliyor. Tipik modeller, sadece üst düzey lüks otomobillerde fark edilen teknolojilerle donatılmış olarak geliyor. Sana çok daha fazla patlama ve daha iyi bir sürüş uzmanlığı sunmak.

Aydınlatma Teknolojileri
Fark edeceğiniz özelliklerden biri, Ford aracınızın iç ve dışındaki ışıkların eklenmesi ve değiştirilmesi. Ford, aracınızın önünden başlayarak “Projektör lazer kesim farları” ekledi. Bu farlar, daha önce sadece lüks marka otomobillerde fark edilen en ileri teknolojidir. Farlar, sizi daha ileri ve yakınınızda görmenizi sağlayan yoğun bir ışık yakıyor. Aracınızın arka yüzünde Ford, ışık yayan diyot (LED) arka lambaları ekledi. Bu ışıklar hassas bir yönde ışık üretir ve onları önceki ampullerden çok daha verimli hale getirir. Aslında ışıkları farklı yönlerde ihmal etmemekle birlikte, daha uzun ömürlü olmasını garanti ederler; bu sayede otomatik tamir atölyesinde zaman ve para tasarrufu sağlanır. Yeni Fordunuzun içinde orta konsoldan gelen arka aydınlıktaki ön ayakkabı kuyularını ve ön bardak tutucularını aydınlatan renkli ışıkları fark edeceksiniz. Bir düğmeye basarak bu renkler yedi farklı renkte değiştirilebilir. Aracınıza ekstra eklentiler dahili aydınlatmada LED seçimleri içerir.

Sürüş Teknolojileri
Ford tarafından uygulanan aydınlatma iyileştirmeleri otomobillerinizi artıracak olsa da Ford, araç kullanmaya yardımcı olacak ek araçlar da ekledi. Piyasadaki çoğu yeni otomobil gibi, Ford otomobilleri de “Kör Nokta Bilgi Tekniği ve Hedef Site Ziyaretçileri Uyarısı” ile geliyor. Radar kullanarak, arabanız çevredeki otomobilleri seyredecek ve herhangi birinin aynasında bir ışıkla ve sizi şov merkezinizde bir sinyalle uyaracak. Buna ek olarak, otomobiliniz sizi sadece şeritinize yaklaşan otomobillerden uyarmakla kalmaz, aynı zamanda “Şerit Bakım Tekniği” ile sizi de korur. Ön camın arkasındaki bir kamera aracılığıyla yol işaretlerini izleyerek, otomobiliniz sizi direksiyonunuzdaki titreşimlerle sürüklenen şeritten uyarır, omuz gürlemesi şeritleriyle eşdeğerdir. Bu güvenlik özelliğine ek olarak Ford otomobilleri, hedeflenen trafik akışını algılayan ve buna göre hızınızı ayarlayan “adaptif cruise control” ile birlikte gelir. Aracınız, önünüzdeki bir arabayla ulaşılabilir bir çarpışmayı tanıyorsa, ön camınızda yanıp sönen bir “uyarı sesi” uyarısı başlayacaktır.

MyFord Touch ve SYNC Ses Aktifleştirilmiş Teknolojilerle SYNC
Genel sürüş bilgilerinizi geliştirmek için Ford, otomobillerinin çoğunu “Senkronizasyon” seçenekleriyle donattı. “MyFord Touch ile senkronize et” cihazlarınızı, örneğin akıllı telefonunuz veya MP3 çalarınız gibi arabanızla senkronize eder. Araba ekranınızla veya ses tanımayla çalışarak telefon görüşmeleri yapabilir ve müzik dinleyebilirsiniz. Ford otomobiliniz ayrıca metinleri okuyabilir, yol tarifi yapabilir, yakınlardaki şirketleri arayabilir ve size spor puanları ve mevcut haberler hakkında güncellemeler verebilir. Daha da önemlisi, acil durumlar için cep telefonunuzdan 911 yardımını kullanabilirsiniz.

Tüm Ford araçları yukarıda bahsedilen teknolojilerle birlikte gelmese de, çoğu otomobil, aracınızı bu özelliklerle kişiselleştirmenize izin veren çok daha fazla eklentiye izin verir. Daha önce keşfettiğimiz gibi gelişmiş otomobil teknolojisi sadece lüks markalar için değil. Ford pazarın payı karşısında yarışırken, otomobillerinizin görünmesi, güvenliği ve deneyimi artırmak için çok daha fazla özellik göreceğiz.