Ezberlemenin Mükemmel Bir İnsan Beyni Nasıl Biraraya Getirilebileceği

Ezberleme, yeni bilgileri bulmak ve onu uzun süreli bellek alanınızın bileşeni olarak kalıcı olarak korumak için kesin stratejilerle çalışmanın sopasına olabilir. Doğru şekilde tamamlanan ezberleme, bir kişinin daha önce öğrendiği gerçekleri daha önce hatırlayabileceğini önerebilir.
Zayıf bir depolama genellikle zayıf ezberleme taktiklerinin sonucudur. Hâkim olan an, herhangi bir kişi öğrenme hedefini büyük oranda yükseltebilir ve verebilir. Gerçekten hayati olanı ortaya çıkarma yeteneği değildir. Ezberleme aynı zamanda insan beyninizin içindeki hoşa gitmeyi artırmayı da kolaylaştırır.
Bu garip görünebilir, ancak hakiki gerçekte en mantıklı olma eğilimindedir. Zihinsel bir sünger gibidir. Oldukça doyurucu olarak aldığınız bilgilerle daha doygun olduğunu kavramak. Ancak, yalnızca önemli derecede tutabilen bir sünger gibi değil, insan beyninizin katlanarak keşfetme şaşırtıcı kabiliyeti vardır. Tam anlamıyla, insan beyin enerjinizi yükselten yeni sinir yolları geliştiriyor.
Sinirsel yollar, sinirsel yaklaşımınızın eşsiz bileşenleri arasındaki bağlantılar, diğer bir deyişle zihinsel mesajlar ve tüm vücuttaki geri kalan mesajlar olacaktır. Sağlıklı bir insan beyni ve besleyici programı güçlü sinir yollarına bağımlıdır.
İnsanlara insan beyin hücrelerinin yeterli miktarda doğduğunu ve şu an başlıca insan beyninin bozulmasına neden olan zaman içinde öldüğünü ve tükendiğini düşünüyordu. Bilimsel testler, bunun kısmen doğru olduğuna karar verdi. Başınızı anlama ve aktif olarak koçluk etme, yalnızca insan beynindeki bağlantıları yeniden inşa etmeye yardımcı olur. Bu, yaşa bağlı depolama azalmasının başlamasını geciktirmeyi kolaylaştırır.
Ezberleme yöntemleri kullanmak insan beynini güçlendirmeye ve öğrenme ve büyüme kapasitesini geliştirmeye yardımcı olacaktır. Tek benzersiz temel yaklaşım, tekrarlama ile seslendirme ile birleşmedir. Bu eylem planı, yüksek sesle buldıklarınızı izleyerek gitmenizi ve belirli bir süre tekrarlamanızı gerektirir.
Olasılıklar, gerçekte bu, bir çok erkeğin ve kadınların yaptıkları gerçeğinden dolayı, tamamen pratik olarak hiçbir şeyin kendine özgü olmadığını hissedeceksiniz, ancak bir çok insanın öğrenmesi gerekenden ve bu şekilde bir insanın gerçekten nasıl olması gerektiğinden farklı olan ince farkları bulabilirsin optimum sonuçlar elde etmek. Örneğin, soruşturmaya önemli miktarda not yazmanız gerektiğinde, çıplak kemikler hakkındaki notlarınızı öncelikle en önemli kavramlar, anahtar kelimeler ve cümleler ile yoğunlaştırmanız gerekirdi.
Daha sonra, maddesini sahne formunda olacak şekilde organize edeceksiniz – diğer metinlerde kavrayabileceğiniz ve mantıklı kılan kısa cümleler. Daha sonra ana cümleyi yüksek sesle kullanarak gidip gözler kapalıyken tekrar edersiniz. İşlemi bir sonraki cümleyi takip ettikten sonra tekrarlayın.
İkinci cümleyi almanızdan hemen sonra, birincil cümleyle birlikte birbirinizle başlar, daha sonra hemen ikinci cümleyi alır ve aynı şekilde öğrenirsiniz. Puanların listelenmesiyle tekrarlayın, böylece yeni bir noktayı anladığınızda her seferinde öne çıkan faktörlerin her birini yüksek sesle tekrarlar ve kapalı gözlerle birlikte tekrarlar.
Gerçeğin anıları kırılgan olduğu için, öğrendiklerinizi pekiştirmeniz ve derhal alışveriş etmeniz gerekecek. Bunu yapmanın en verimli stratejisi, kestirmektir. Uyuşturucu, öğrendiğiniz anlayışla akıcınızın yazması için inanılmaz en iyi yol ve uzun süren kalıcı depolama alanınızdadır. Uyandığınızda, öğrendiklerinizin sayısının ne olmasına bakılmaksızın, hatırlamanın basit olduğunu keşfetmek en iyisidir.
Herhangi bir bulgu ve uykuya sahip olmanızın uyanması, bilgi ve olguları depolamanıza ve orada tutmanıza yardımcı olacaktır. Bu gözlem kendi düşüncelerinizi arttırmanıza ve mükemmel bir insan beynine ulaşmanıza yardımcı olacak şekilde olacaktır.
Zox Pro Sistemi Resmi Web sayfasına gitmek için Burayı sağ tıklayın