Ezberlemenin En İyi İnsan Beyni Nasıl Biraraya Getirilebileceği

Ezberleme yeni bilgilerin öğrenilmesi ve uzun süreli bellek alanının bir parçası olarak kalıcı olması için hassas tekniklerle çalışmanın uygunluğudur. Doğru şekilde tamamlandığında ezberleme, bir kişinin yıllar önce öğrendiği bilgileri hatırlayabileceğini önerebilir.
Zayıf depolama normalde son derece zayıf ezberleme yöntemlerinin faydalarıdır. Hâkim olan an, herhangi bir kişi ortaya çıkma potansiyelini büyük ölçüde artırabilir ve gösterebilir. Kesinlikle, hangisinin gerekli olduğunu ortaya çıkarabilme yeteneği değil. Ezberleme aynı zamanda insan beyninizdeki etkinliği yükseltmeyi kolaylaştırır.
Bu garip gelebilir, ancak hakikaten kolay gerçekte, mantıklıdır. Zihinsel bir sünger gibidir. Oldukça daha fazla, aldığı verilere göre daha doygun olduğunun farkına varıyorsunuz. Ancak, yalnızca önemli derecede tutabilen bir sünger gibi değil, insan beyninizin katlanarak ortaya çıkması inanılmaz bir kapasiteye sahiptir. Aslında, insan beyin gücünüzü yükselten yeni sinir yolları geliştiriyor.
Sinirsel yollar, sinir tekniğinizin benzersiz unsurları arasındaki bağlantı olacaktır; diğerleriyle birlikte zihinsel aralıktaki mesajlar ve geri kalan tüm vücuttaki mesajlar olacaktır. Sağlıklı bir insan beyni ve besleyici tekniği güçlü sinir yollarına bağımlıdır.
Kısa bir süre sonra insanların mevcut sayıda insan beyin hücresi ile doğduğunu ve bu insanların zamanla beyin performansının bozulmasına nihai olarak eninde sonunda öleceğini ve tükendiğini düşünüyordu. Bilimsel testler, bunun sadece kısmen doğru olduğunu ortaya koymuştur. Başınızı anlamak ve aktif olarak koçluk yapmak, sadece insan beynindeki bağlantıları yeniden inşa etmek için yardımcı olur. Bu, yaşa bağlı depolama azalmasının başlamasını geciktirmeyi kolaylaştırır.
Ezberleme stratejileri kullanmak, insan beynini güçlendirmeye ve eğitim ve öğrenme kapasitesini geliştirmeye yardımcı olacaktır. Kullanılması gereken basit bir eylem kipi, tekrarlama ile seslendirme ile birleşmesidir. Bu yaklaşım, yüksek sesle anladığınız şeyin üzerinden geçmenizi ve birkaç periyodu tekrarlamanızı gerektirir.
Gerçekler, aslında bir çok insanın yaptığı bu gerçeğin tamamen farklı olduğunu hissedeceksiniz, ancak sayısız insanın anlayış biçiminden ve birisinin gerçekten tanıması gereken şekilde ince varyasyonları ortaya çıkarabilirsiniz. optimum sonuçlar için. Örneğin, soruşturmaya önemli miktarda not yazmanız gerektiğinde, öncelikle çıplak kemikler üzerindeki notlarınızı en önemli fikirler ve arama kalıplarıyla yoğunlaştırmanız gerekir.
Daha sonra, maddesini sahne formunda olacak şekilde organize edeceksiniz – diğer metinlerde anlayabileceğiniz ve mantıklı olabilen kısa cümleler. Sonra ana cümleden yüksek sesle geçersiniz ve gözler kapalıyken tekrar edersiniz. Aşağıdaki cümleyi takip eden eylem yolunu tekrarlayın.
İkinci cümleye ulaştıktan sonra, ilk cümleyle birlikte başlıyorsunuz, ancak bir kez daha sonra ikinci cümleyi alıp aynı şekilde keşfedeceksiniz. Yeni bir nokta bulduğunuzda her defasında bir önceki noktadaki her şeyden yüksek sesle yinelemeyi ve gözler kapalıyken bir kez daha tekrar etmeyi içerir.
Anıların kırılgan olmasından ötürü öğrendiklerinizi pekiştirmeniz ve derhal alışveriş etmeniz gerekir. Bunu yapmanın en etkili stratejisi, kestirmektir. Uyuşturucu, öğrendiğiniz uzmanlığa göre sıralamanın akıllıcılığınıza en uygun yoludur ve uzun süreli depolama alanınız içinde alışveriş yapmanızı sağlar. Uyandığınız anda, öğrendiklerinizin sayısının ne olmasına bakılmaksızın, çaba harcamadan öğrenmeyi öğrenmek en etkileyicidir.
Uykuya dalmak için takip edilebilecek öğrenme ve ezberlemeler, bilgi ve gerçekleri saklamanıza ve orada tutmanıza yardımcı olacaktır. Bu gözlem kendi düşüncelerinizi geliştirmenizi ve mükemmel bir insan beynine ulaşmanıza yardımcı olmayı sağlar.
Zox Pro Program Resmi Sitesi Gitmek İçin Tıklayınız