Etkili Bireysel İyileştirme Stratejisi İçin 7 İpucu

Google’da arama yaparsanız özel bir iyileştirme planı oluşturmak belirli bir faktördür; bu nedenle, böyle bir strateji üretmenizi destekleyen makalelerin ve diğer kaynaklardan hiçbir sıkıntıya rastlamayacaksınız.
Etkili bir özel gelişim stratejisi üretmek için oldukça başka bir nokta, hedeflerinize ulaşmanıza ve istediğiniz olmanız için büyümenize yardım eden tek bir unsurdur.
Aşağıdaki fikirler, yapmak istediğini yapacak bir plan yapmanıza yardım edecektir.
1. Neden kişisel gelişim programı oluşturduğunuzu öğrenin. İdeal olarak, size derin yaşam ayarlamaları yapmayı taahhüt ettiğinizi ve taahhüdünüzle ilerlemek için ivme kazandıracağınızı desteklemek olmalıdır.
2. Planınız hakkında ciddi olun. Değişiklikler üretmekle gerçekten ilgilenmiyorsanız bir stratejinin üretilmesini zahmet etmeyin, gerçekten yapmanız gerektiğini düşündüğünüz ya da gerçekten modaya uygun olması sebebiyle yapmayın.
üç. Bunu etkili bir şekilde yapmak için zaman ayırın. Özel bir iyileştirme stratejisi, hayatınızı değiştirmenize yardımcı olabilir, ancak hayatınızı sizin için değiştirmez. Size bir şey ifade eden mükemmel bir program yaparsanız, inanılmaz nihai sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir. Fakat fantastik bir plan yapmazsan, önemli ölçüde kurtulamazsın. Güzel yapın.
4. Planınızı gözden geçirin. Onu oluşturduktan sonra, tam olarak hissedene kadar onu gözden geçirin ve daha sonra taleplerinize uymuyorsa artık zaman geçtikçe onu gözden geçirmeye devam edin. Bir çekmeceye yapıştırmayın ve ona göz ardı etmeyin.
beş. Strateji ile zaman ayırın. Bir kez daha, çekmecesine yapıştırmayın ve orada bir işlev bırakın ve yanında bulundurun ve kullanın. Hayatınızı, günlük programınıza göre bir parçası yapın. Planladıklarını yap.
6. Bireysel gelişim programınızı daraltın. Her şeyi yapmaya çalışmak yerine, aynı anda bir yaşam bölgesine odaklanın. Sadece belirli bir faktör yapın. İlişkilerinize odaklanın ve bu mekanı geliştirmeye çaba gösterin. Sonra özel hayatınıza konsantre olun. Veya konsantre olmak istediğiniz herhangi bir bölgede, ancak her seferinde bir bölgede.
7. Gereksinimlerinize uygun hale getirin. Unutmayın ki bu kişisel gelişim planınızdır, bu yüzden yaşamınıza uygun hale getirin. Hayatınızı, sizin için faaliyet göstermeyen bir şablon stratejisine uyacak şekilde ayarlamaya çalışmayın. Yapabileceğiniz en kötü nokta budur. Planınıza rahat etmeniz gerekir ve bu kendi hayatınıza kalıp imal etmesini önerir.