D-Link DCS-6620G kablosuz PTZ IP Kamera İncelemeleri

İnternet protokolü (IP) fotoğraf makinesi vitesini kullanan mekanları uzaktan izleme tesisatı, kablosuz bağlantıyla pan-tilt-zoom (PTZ) kapasitesine sahip kablosuz dişli ile çok daha yeni bir teknolojiye varış. Zengin fonksiyon seti için D-Link 6620G’yi satın almıştım ve bu yazım kısaca bu cihazın mükemmel, negatif ve çirkinliğini özetlemektedir.

Evimden binlerce mil uzakta bulunan bir tatil evinin sahibi olarak, mülkümdeki tüm davetsiz misafirlerin veya olayların gerçek zamanında bilmesi için gözetim teknolojileri dağıtmaya çalışıyordum. İdeal cevap D-Link DCS-6620G ile dünyanın herhangi bir yerindeki internetten daha fazla erişilebilen bir kablosuz IP kamera ile sunuldu. Işe yarıyor mu? Evet, güzel, bir çeşit çalışma.

Tüm kurulumdan ve etkin şekilde çalıştıktan sonra pan, eğme ve yakınlaştırma arabirimi çok basittir. Enstantıya tıklamak yapılandırmaya atlamak kadar esintidir. Buradaki arayüz yüksek işaretleri hak ediyor.

Bilgisayar Bilimlerinde doktora yapmıyorsan, muhtemelen ünitenin çalışması için mücadele edeceksin. D-Link’in el kitabı ve yardım hattı çok küçük değerdedir – dini simgeler ve azim için dualar burada en etkili kaynaklarınızdır. Kapsamlı tecrübe ve talimatınız yoksa, bağlantı muhtemelen bu teknolojinin en kötü özelliğidir. El kitabı, ayrıntılı veya çalışılmış örneklerden yoksundur. İlk olarak, SMTP sunucusu özellikleri ‘smtp’ değerini girmenize gerek yoktur. veya smtp sunucu bilgi alanının önündeki ‘smtp:’ Benzer şekilde, FTP için ‘FTP: //’ girmeyin. Kablosuz bağlantınız için, kablosuz erişim noktanızın veya yönlendiricinizin SSID’sini ilk aldığınızdan emin olun ve tam olarak oluşturun. Site anketi özelliği, erişim noktanızı hiç salonda görmedi, yalnızca araştırmacıdaki yönlendirici. Ayrıca, bu kamera ile herhangi bir sevinç yaşamanızdan hemen önce yönlendiricinizde Ses, Video, HTTP, bölgesel FTP ve Sunucu FTP bağlantı noktalarını açmayı bilmeniz gerekir. Dinamik veya Statik DNS barındırma özelliğinin kurulumundan bahsetmiyorsunuz (bunlar için yalnızca bir açılır menü var ve bunlardan birine abone olmadığınız sürece, şansınız yok). Dokümantasyon hepsinde seyrektir ve D-Link’i iki saatten fazla aramaktadır ve her biri 4 ayrı çağrıyı açıkça çözmeme destek vermedi. Şu anda bana yardım edebilecek bir TrendNet kamerası takmış yakın ISP teknisyene teşekkürler.

Bir kez çalıştırdığınızda, ünitenin tabanının gerçekten sıcak olduğu ve yalnızca 1 adet montaj noktası sunduğunu göreceksiniz; bu 800 $ ‘lık ünite bombalanıp yere atılmaya ve yere düşmeye karşı oldukça savunmasız kalıyor. Bir nesneyi yaklaştırana kadar resimler çok net. Fotoğraf makinesini optik yakınlaştırmaya sınırlamak için dijital zoom’u devre dışı bıraktım, ancak% 70 oranında yakınlaştırılmış olsa bile (bir arabadaki plakada olduğu gibi) üniteyi sayıları ayırt etmek için yeterli konsantre olamazsınız.

Her FTP ve SMTP (e-posta) ayarlarını aynı anda kullanamazsınız – ya birini ya da diğerini seçmeniz gerekecektir. Fotoğraf makinesi, yalnızca anlık görüntüleri FTP’ye veya e-postaya yüklemektedir, videoya değil. Video oynatımı için, birlikte verilen bir uygulamayı çalıştıran yakınlardaki bir dizüstü bilgisayara veya bilgisayara gerçek zaman hareketi kaydetmelisiniz. Bu, LAN’da bölgesel bir bilgisayar sisteminiz olduğu, ancak bilgisayar vitesine sahip olmanızın zorunlu olmadığı uzaktan kurulum için önemli bir ikilem olan koşullar için bir sorun oluşturmaz. Uzaktan kurulum için, alacağınız en iyi şey, e-postanıza yüklenen orijinal hareketli video değil, olayın birkaç anıtıdır.