CompTIA sertifika BT meslek Ödülleri

Bilgi teknolojisi (BT) alanında varsa, sertifikaları ile pass değil bir nokta olduğunu biliyorum. CompTIA sertifika kullanma are elde edilebilir için A + sertifika cepheye teknik yardım almak için teknik yardım için özel sertifikalar gibi hemen her düzeyde bulut sofistike güvenlik sertifikasyon için gerekli. Sana o meslekte ilerlemek için yirmi tarafsız sertifikaları satıcı teklif ettiler. Burada o alan için hazırlayacak programlar birkaç.

CompTIA A +

A + teknik yardım için giriş seviyesi sertifikasyon sertifikasıdır. Bireysel bilgisayarlar ve çevre birimleri içinde çağdaş iş kurumsal desteklemek için gerekli yeteneklere sahip gösterir. A + sertifika kazanmak için iki sınavları geçmek zorunda. İlk sınav Pc donanım kapsar. 5 etki alanları vardır: bilgisayar donanım, ağ, dizüstü bilgisayarlar, yazıcılar ve işlem yordamlarını. Her etki alanının alt etki alanları bir dizi vardır. İkinci test işletim sistemleri ve bağlantı kapsar. Dört etki alanları vardır: işletim sistemleri, güvenlik, mobil cihazlar ve sorun giderme. 1 testi gibi her etki alanında çok sayıda alt etki alanları vardır. Doksan dakika her testlerdir. 675 dışarı-in 900 Puan ilk sınavda 700 dışarı-in 900 geçer test iki puan geçer. A + sertifika teknik destek işleri aralığı için değerlidir.

Sık ağ +

Ağ + sertifika çağdaş pc ağ desteklemek için hayati beceri gösterir. Ağ + sertifika kazanmak için sadece bir test vardır. Altı etki alanları vardır: ağ teknolojileri, ağ ortamının ve topolojiler, ağ aygıtları, ağ yönetimi, ağ araçları ve ağ güvenlik. Tek her etki alanının alt etki alanları ağ her yönünü kapsayan bir dizi vardır. Doksan dakika 720 yüz kadar 900 bir ölçekte geçen puanı olan genişletilmiş testidir. Sınav için herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır, ancak CompTIA a + sertifika ve dokuz ay pratik deneyim ağ tavsiye. Sertifika süresi geçerse hemen 3 yıl sonra.

Sık güvenlik +

Güvenlik + sertifika ile güvenlik uygulamaları ve fikirler temel bir anlayış gerektiren işler için hazırlanır. Çağdaş saldırılar için hazırlanır ve etkin bir şekilde onlara karşı kalkan gösterir. Test altı etki alanları vardır: ağ güvenlik uyum ve emniyetini tehditler ve güvenlik açıkları uygulama, bilgi ve ana bilgisayar güvenlik erişim kontrolü ve kimlik yönetimi ve şifreleme. Orada tamamen birkaç alt etki alanları ağ aygıtlarındaki uyum için tehdit değerlendirmesi için güvenliği yapılandırma kadar her şeyi kapsayan her etki alanı için. Doksan dakika uzun testidir. 750 Puan 100 kadar 900 bir ölçekte geçer. Sık ağ + sertifika ve ağ desteği iki yıl karşılaşma bir güvenlik durularak önerilmektedir.

Ekim 2012 yılında başlayan, A +, ağ + ve güvenlik + testler her çok sayıda karar ve verimlilik dayalı sorular bulunmaktadır. Göre işlevini endişeleri bir sanal ortamda bir işlemi gerçekleştirerek yanıtlanır. CompTIA sadece sorguları performans için öncelikle hazırlamak için sınava alan önce eller deneyimi üzerinde bulma önerir.

CompTIA Sertifikalar birkaç 3 yıl sonra geçilmek yokluksa yenilendi. Onları bir daha üst düzey sertifika kazanç, sürekli eğitim planında katılan veya sertifika testi daha yeni bir sürümü alarak yenileyebilirsiniz. Yenileme gerektiren CompTIA sertifikalar insanlarla sertifikalı alanındaki yeni gelişmeler yönetmek için uzmanlığa sahip sigortalanır.