Çift Koruma – Antivirus Güvenlik Duvarı Yazılımı

Birçok kişi antivirüs ve güvenlik duvarı tarafından tek olarak karıştırılır ancak bunlar, dizüstü bilgisayarınızı müdahalelerden ve virüse karşı korumak için kendi benzersiz yeteneklerine sahip olan iki ayırıcı programdır. Güvenlik duvarı, sisteminize koruma kapağı sağlarken, erişimi engelleyerek antivirüs herhangi bir virüs bulur, sistemi tarar ve kaldırır.

 Pek çok firma, kişisel bilgisayarınıza komple bir koruma sağlamak için antivirüs ve güvenlik duvarının yeteneklerini birleştirerek en uygun antivirüs güvenlik duvarı yazılımını oluşturmaktadır.

 Güvenlik Duvarı, iki farklı stratejide çalışır: ilk analizleri yapar ve bilgi içindeki bilgilerin ve olguların yapılandırılabilecek kurallarla uyumlu olup olmadığını kontrol eder. Değerlendirmenin yapıldığı IP adresini ve sahip olduğu içeriği bilmek için gerçekleştirilir. Sistem ayrıca, uygulamanın bağlı olduğu bağlantı noktası vasıtasıyla verileri gönderebilmesi veya alması için yetenekli olup olmadığını da gösterir.

 Son yılların yıllar göz önüne alındığında, antivirüs uygulamaları çok gelişmiş sezgisel algılama sistemi ile geliyor ve şimdi 2010 yılında en etkili kontrol tekniği ve hatta dosya itibarı tekniği analizi ile daha gelişmiş güvenlik özellikleri ile antivirüs güvenlik duvarı bilgisayar yazılımı var. Antivirüs güvenlik duvarı uygulama sistemlerinin birçoğu Cloud’daki gibi çeşitli teknolojileri de içeriyor ve kullanıcılar için çok daha kolay ve kullanışlı oluyor.

 Hangi planın tercih edilmesi gerekiyor? Gerçekten antivirüs bilgisayar yazılımını ve güvenlik duvarını ayrı olarak mı seçmeliyiz yoksa her uygulamanın işlevlerini birbiriyle alıp kullanmalı mıyız? Çoğumuza bulaştıran soru budur. Ekstra başarılı, daha ucuz ve kullanışlı olmadığı için, yetenekleri bir araya getiren yazılımları seçmenin daha üstün olduğunu düşünüyorum. Hem güvenlik duvarı hem de antivirüs karışımı en iyi öneridir ve ücretten ve ücretli olarak ücretsizdir. Sizin için ek üretken olduğunu düşündüğünüz her birini seçebilirsiniz.

 Umarım bu yazı bilgilerinize önemli bilgiler eklemiştir ve size antivirüs güvenlik duvarı uygulaması ziyaret bağlantısında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız.