Çaresizliğe Nasıl Yardımcı Olurum

Kendilerini desteklemez olanları desteklemek oldukça önemli ancak yine de zor. Her şeyden önce, çaresiz bir başkasının özel davasında, verilebilecek en iyi tür hangisinin olduğunu tanımamız gerekecek.
Açlık çeken bir grup insan varsa açlıktan besin almak için fonları kullanabilen güvenilir bir organizasyona para vermek olabilir. Evsiz olan bireyler varsa, 1 kişi bir ev verebilmedikçe (bir çoğumuz rahat temin edilemiyor veya yapamıyor) o zaman yardım için en iyi yol evsizler için bir organizasyon için gönüllü zaman, veya böyle bir organizasyona para biriktirmek. Bazı durumlarda çaresizliğe yardımcı olmanın en iyi yolu belirli bir grup insana yardım etmeyi taahhüt eden bir organizasyondur.
Kişisel olarak gereksinimlerini bildiğimiz biri, yakın dostu olan bir hanehalkı üyesi gibi yardımcı olduğunda, o kişiden hangisinin en faydalı olacağını öğrenmemizi isteriz. Tek sevdiğimiz birinin ameliyattan kurtulması yiyecek getirmek için yararlı olur mu? Eğer öyleyse, bizzat bireye nasıl bir öğün tavsiye edileceğini ve ne tür bir yemek yemeyi sevdiğini öğrenmeliyiz, aksi takdirde yemeklerimiz sadece buzdolabında yer kaplar ve asla yenilmeyecektir. Bireyin bir kişinin köpek üzerinde gezinmesi ya da kedi beslemesi olması gerekiyorsa o zaman j0b’yi yapabilir miyiz, yoksa bir başkası bu şekilde yardıma mı ihtiyacımız var bilmemiz gerekir. Belli ki kişi alışveriş yapmak isterse belki de bunu yapmanız gereken şey budur. Kişi ve ihtiyaçların listesini elde ederken, büyük miktarda kişinin mümkün olduğunca yardımcı faaliyetlerde yer alması için bir grup aile üyesi veya iyi arkadaşlar organize etmek önemlidir. 1 kişi olarak, sorumluluklarının hepsinin şu anda sorumlulukları kadar kişisel görevlerini yapamayacak kadar sorumluluklarını yerine getirmek de zor oluyor. Bazı durumlarda, ihtiyaç duyan bir sevilen 1’e yardım etmek için en iyi yol, bir grup yönetici organize etmektir. & Rdquo
Kendisine yardımcı olması için kendisine yardımcı olabilecek çaresiz bir kişiye nasıl yardımcı olabileceğini bilmek daha zor olur. Cesaret, ahlaki dayanıklılık ve kararlılık eksikliği yüzünden kendilerini kurtarabilecekleri bir umutsuzluğa götüren kimselerin hepimiz biliriz. Benim bakış açımdan, bu insanlar bugün bir umut güçüne manevi bir kalkınma istiyorlar. Kendileri için hesap verebilecekleri psikolojik bir anlayışa ihtiyaç duyacaklardır. Bu örneklerin epeyceında, insanlara sağlıkla ilgili yardım aramalarını veya bir terapisti görmelerini öneririz. Bireysel reddettiğinde, kendilerini desteklemeyen bir kişiye nasıl yardım edileceğini bilmek oldukça zor olur. Telefon görüşmelerim ve ziyaretlerim önemli ölçüde destek görmediği için bazen tek tercihimin bir çaresizlik içinde bir birey için dua etmek olduğu bir noktaya ulaşıyorum. Bu durumlarda, yaptığım telefon görüşmeleri ve ziyaretlerin sayısına da bir sınır koymalıyım, çünkü sonuçta ben de depresif ve sinirli olmak için çıkabilirim. Öte yandan iletişimi durdurmak istemiyorum, ancak sınırları belirlemeliyim. Zaman zaman, kendilerine yardımcı olabilecek ancak yapamayacak kişilere sınır koymalıyız.
Diğer bireylere yardımcı olmak, her birimiz için ruhsal yolun kritik bir bileşenidir. Başkalarına yardım etmek için zaman ayırmak zor ve nakit paylaşmamız karmaşık bir hal alıyor. Fakat kendimizi açlığa kapılmadan ve kendimize bakamayacağımız sürece, ihtiyaç duyacakları her zaman ve dolarları kendi sınırlarımızda elde etmeliyiz.
Medyum Orta Carole Lynne
***