Çaresizliğe Nasıl Yardım Verebilirim?

Kendilerini destekleyecek konumda olmayanları desteklemek son derece önemlidir ve halen zorlayıcıdır. Birincisi, çaresiz bir kişinin belirgin durumda kavranması gerekiyor, sağlanacak en iyi yardım türü nedir?
Açlık çeken bir grup insan varsa açlıktan besin almak için fonları kullanabilen güvenilir bir organizasyona nakit para vermek olabilir. Evsiz olan kimse varsa, kimileri bir hane hazırlayamıyorsa (ki pek azımız rahat temin edemiyor ya da yapamıyor) o zaman ideal yardım yolu evsizler için bir organizasyon için gönüllü zaman olabilir veya böyle bir kuruluşa para tahsis etmek. Bazen çaresizliğe yardımcı olmak için ideal bir yol, benzersiz bir grup grubuna yardım etmekle görevlendirilmiş bir organizasyon aracılığıyla sağlanır.
Kişisel olarak tanıdığımız bir kişinin yakın arkadaşı olan bir aile üyeleri gibi yardım istediğinde o kişiden neyin en yararlı olacağını ortaya çıkarmak zorundayız. Sevilen birimizin ameliyattan iyileşmesi durumunda yiyecek getirmek değerli olur mu? Eğer öyleyse, belirli kişilere hangi türden öğüt verilmekte ve hangi yemeyi sevdiğini öğrenmemiz gerekecek, aksi takdirde yiyeceğimiz buzdolabında bir yer kaplayacak ve asla yenilmeyecektir. Belli bir kişi bir kişinin köpek üzerinde dolaşırken ya da kedi beslemesini gerektiriyorsa o zaman j0b’yi yapabilir miyiz, yoksa bir başkasının bu şekilde desteklemesi gerekiyor mu bilmek isteriz. Bireysel talep alışveriş tamamlandı, belki de bu konunun meselesidir. Bireysel arzuları listelerken, bir grup aile üyesi ya da iyi arkadaşlar edinmek, böylece başarıyla elde edilen bir çok insanın yardımcı faaliyetlerde pay sahibi olmasını sağlamak çok önemlidir. Tek bir kişi olarak kişisel sorumluluklarını yerine getiren sevilen bir kişinin şu an için kendi işleri yapamayacak kadar sorumluluklarını yerine getirmek zorlaşıyor. Bazen bir sevilen 1’i desteklemenin en iyi yolu, bir grup & ldquohelpers düzenlemektir. & Rdquo
Kendisi için cesaretle destek verebilen çaresiz bir kişiye nasıl yardımcı olacağını bilmek zorlaşır. Hepimiz cesaret, ahlaki dayanıklılık ve kararlılıktan yoksun insanlar kendilerini umutsuz bir yere dönüştürüp kendilerini kurtarabileceklerini biliyoruz. Benim bakış açımdan, bu insanlar umut enerjisine manevi bir yükselişe ihtiyaç duyuyorlar. Kendileri için hesap verebilecekleri konusunda psikolojik bir anlayışa sahip olmalılar. Bu gibi durumlarda, insanlara tıbbi yardım aramaları veya bir terapist görmeleri için ipucu veriyoruz. Birey reddettiğinde, kendilerini desteklemeyen birine nasıl yardım edileceğini bilmek gerçekten zorlaşır. Telefon görüşmeleri ve ziyaretler önemli ölçüde destek vermek için görünmediği için, sıklıkla tek kararımın belirli bir insana bu umutsuzluk içinde dua etmek olduğu bir noktaya ulaşıyorum. Bu durumlarda, yaptığım ziyaretlerin ve telefon görüşmelerinin miktarına da bir sınır koymalıyım, çünkü gerçeğe göre sonunda depresif ve sinirli olabiliyorum. Öte yandan iletişimi durdurmak istemiyorum, ancak sınırları belirlemem gerekiyor. Bazen sınırları, kendilerini sağlayabilen ancak yapamayacak insanlarla sınırlamalıyız.
Diğer bireylere yardım etmek, her birimiz için ruhsal yolun hayati bir bileşenidir. Diğer insanlara yardım etmek için zaman ayırmak zor ve normalde fonlarımızı paylaşmamız zor. Fakat kendimizi açlığa kapılmadığımız sürece ve kendimize iyi bakamayacağımız sürece kişisel limitlerimiz dahilinde ihtiyaç duyacakları için zaman ve dolar vermeliyiz.
Medyum Orta Carole Lynne
***