Çaresizliğe Nasıl Yardım Verebilirim?

Kendilerini destekleyecek konumda olmayan kişilere yardım etmek son derece önemlidir ve halen zorlanmaktadır. Her şeyden önce, çaresiz bir kişinin kesin durumunda anlamamız gerekir; verilecek en iyi yardımcı nedir?
Açlık çeken bir grup insan varsa, cevap, aç olanlara açlık çekmek için fonları kullanabilen saygın bir kuruluşa gelir sağlamak olabilir. Evsiz olan insanlar varsa, bir kimsenin ikametgahı sunamaması durumunda (kimimiz rahat sunamayacağımız ya da yapamayacağımız) o zaman yardım için en etkili yol, evsizler için bir örgüte gönüllü olmak, veya böyle bir organizasyona para biriktirmek. Bazen çaresiz kişiye yardım etmenin en iyi yolu, belirli bir grup insana yardım etmeyi taahhüt eden bir organizasyon aracılığıyla gerçekleştirilir.
Kişisel olarak tanıdığımız bir kişinin yakın arkadaşının bir aile üyesi gibi yardıma ihtiyacı olduğunda, en değerli olanı o kişiden görmeliyiz. Eğer sevilen 1 ameliyattan iyileşiyorsa yemek getirmek faydalı olur mu? Eğer öyleyse, ne tür bir öğün tavsiye edilir ve tüketmek ister, ya da bizim yemekler sadece buzdolabında yer alacak ve hiçbir şekilde yemeyecektir öğreneceğiz. Belirli kişi bir başkasının köpeğe dolaşmasını veya kediyi beslemesini istiyorsa o zaman j0b’yi yapabilir miyiz, yoksa bir başkasının bu şekilde yardımcı olması gerekip gerekmediğini bilmemiz gerekir. Kişi ihtiyaçlarını alışveriş yaparsanız, belki de bunu yapmak gerekir. Kişi & rsquos taleplerinin bir listesini elde ederken, bir grup hane veya arkadaş edinmek, böylece ulaşılabilir olarak çok sayıda kişinin yardımcı faaliyetlerde bulunması önemlidir. Belirli bir kişi olarak, kişisel sorumluluklarının yanı sıra, şu an için kişisel işlerini yapamayan birinin sevdiği birinin yükümlülüklerini yerine getirmek de karmaşık hale gelmektedir. Bazen sevilen birini desteklemek için en iyi yol, bir grup & ldquohelpers düzenlemektir. & Rdquo
Kendine güvenen biri olsaydı kendisini destekleyebilen çaresiz bir kişiye nasıl yardım edileceğini bilmek zorlaşır. Hepimiz, cesaret, ahlaki dayanıklılık ve kararlılık eksikliği yüzünden kendilerini kurtarabilecekleri bir umutsuzluğa götüren insanları biliriz. Benim bakış açımdan, bu kişilerin umut gücüne manevi bir yükselişe sahip olmaları gerekir. Kendileri için hesap verebilecekleri psikolojik bir anlayışa ihtiyaçları var. Bu şartların birçoğunda, insanlara sağlıkla ilgili etkinlik aramaya veya bir terapisti görmeye yönlendiriyoruz. Belli bir kişi reddettiğinde, kendine yardımcı olmayacak birine nasıl yardımcı olacağını bilmek gerçekten zor olur. Bazen, telefon görüşmelerim ve ziyaretlerim çok fazla destek sağlamamak için görünmediğim gibi, tek kararımın belirli bir insana bu umutsuzluk içinde dua etmek olduğu bir noktaya ulaşıyorum. Bu durumlarda, çoğunlukla sonunda üzülüp sinirlenebileceğim için yaptığım telefon görüşmeleri ve ziyaret sayısına da bir sınır koymalıyım. Bununla birlikte, iletişimi kesmek istemiyorum, ancak sınırları belirlemelisiniz. Çoğu zaman kendi kendimize yardım edebilecek ancak yapamayacakları bir sınır koymalıyız.
Başkalarına yardım etmek, her birimiz için manevi yolda çok önemli bir unsurdur. Diğer insanlara yardım etmek için zaman ayırmak karışıktır ve genellikle gelirimizi paylaşmamız karmaşıktır. Fakat kendimizi aç bırakıp kendimize bakamayacağımız sürece, her zaman ve geliri kendi sınırlarımızda, arzulananlar için orada yapmak zorundayız.
Medyum Orta Carole Lynne
***