Çaresizlere Nasıl Yardım

Kendilerini etkinleştirmek için yetenekli olmayan bu kişilere yardım etmek oldukça zorunludur ve ancak zor. Başlangıçta, çaresiz bir bireyin ayrı davasında, verilen en büyük yardımın ne olduğu konusunda bir anlayışa sahip olmamız gerekir.
Günümüzde açlık çeken bir grup insan varsa, bu cevap, aç olanlara yemek satın almak için fonları kullanabilen saygın bir kuruluşa gelir sağlamak olabilir. Evsiz olan bireyler var ise, 1 ikametgahı (birçoğumuzun temin edemediği veya vermediği) sürece yardım etmenin en etkili yolu muhtemelen evsizler için bir organizasyona gönüllü zaman olabilir veya böyle bir kuruluşa para tahsis etmek. Yardıma en iyi yoldan zaman zaman belirli bir gruba yardım etmeye ayrılmış bir organizasyon aracılığıyla çaresiz kalır.
Kişisel olarak tanıdığımız bir birey, yakın dostumdan bir hanehalkı üyesi gibi yardım istediğinde o kişiden hangisinin en faydalı olacağını öğrenmek istiyoruz. Eğer sevdiklerimiz ameliyattan kurtuluyorsa yiyecek getirmek faydalı olur mu? Eğer öyleyse, kişiye ne tür bir öğün yemek verdiğini ve yemek yemeyi sevdiğini ortaya çıkarmamız gerekir; aksi takdirde yemekler buzdolabında bir alana gelecek ve hiçbir şekilde yenilmeyecektir. Eğer birey bir başkasının köpeğe yürümesini ya da kediyi beslemesini gerektiriyorsa, o zaman j0b’yi yapabilir miyiz, yoksa bir başkası bu şekilde yardım isterse bilmek zorundayız. Bireyin alışverişe ihtiyacı varsa, muhtemelen yapılması gereken şey budur. Belli kişi ve gereksinimlerin bir listesini alırken, mümkün olduğunca çok miktarda bireyin yardım etkinliklerinde yer aldığı şekilde bir grup hane veya arkadaş organize etmek önemlidir. Tek bir kişi olarak sorumluluklarını yerine getirmek ve kişisel bir işi yapamayacak olan sevilen birinin yükümlülüklerini yerine getirmek de zor oluyor. Bazen sevilen bir sevgilinin sahip olmasını sağlamanın en iyi yolu bir grup & ldquohelpers organize etmektir. & Rdquo
Kendisi için cesaretle yardım edebilecek çaresiz bir kişiye nasıl yardımcı olabileceğini bilmek zorlaşır. Hepimiz, cesaret, ahlaki dayanıklılık ve kararlılıktan yoksun olanlar kendilerini kendilerini kurtarabilecekleri bir umutsuzluğa götüren kişileri biliriz. Benim bakış açımdan, bu insanlar umut gücüne manevi bir yükseliş istiyorlar. Kendilerinden sorumlu oldukları konusunda psikolojik bir anlayış istiyorlar. Bu örneklerin birçoğunda, erkeklere ve kadınlara sağlık yardımı almak veya bir terapisti görmek için öneriler öneriyoruz. Belli kişi reddettiğinde, kendine yardım etmeyecek belirli bir kişiye nasıl yardım edileceğini bilmek oldukça zor olur. Telefon görüşmeleri ve ziyaretlerin çok fazla destek verdiği gözlemlenmediğim için sıklıkla tek tercihimin bir çaresizlik içinde bir birey için dua etmek olduğu bir noktaya ulaşıyorum. Bu durumlarda, yaptığım ziyaret ve görüşme sayısına da bir sınır koymalıyım, çünkü sonuçta ben de depresyondayız ve sinirli olmaya başlayabilirim. Bunu söyleyince, iletişimden çıkmak istemiyorum, ancak sınırları belirlemek zorundayım. Bazen kendilerine yardımcı olabilecek ancak yapamayacak kadar erkeklerle sınırlar belirlemeliyiz.
Diğer bireylere yardımcı olmak, her birimiz için ruhsal yolun önemli bir unsurudur. Başkalarına yardımcı olmak için zaman ayırmak ve fonlarımızı paylaşmak zor olsa da, karmaşıktır. Ama biz kendimiz açlığa kapılmadıkça ve kendimize bakamayacağımız sürece, kişisel sınırlarımız dahilinde, sahip olmak zorunda kalanlar için her seferinde ve gelir elde etmeliyiz.
Medyum Orta Carole Lynne
***